Skocz do zawartości

Scanariusz postepowania dl zbanowanej domeny


Powiadam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Prawdopodobnie "dorobiłem" sie GoogleBana. Przeszukałem forum i nie udało mi sie znaleźc opisu co dalej...

Zakup nowej domeny, ale co ze starą - jakie przekierowanie?

Czy strone pozostawic na tym samym serwerze?

Napisalem "prawdopodobnie" bo na forum nie znalazłem też jednoznaczego opisu GoogleBana.

Ktoś napisał że Googlebot w ogóle nie odwiedza zbanowanych domen - jednak u mnie goscie regularnie co ok 4 godziny (juz ponad tydzień) i odwiedza tylko tą podstrone na której mialem prawdopodobny powód bana ( ukryty tekst). Poza tymi wizytami Googlebota mam wszystki objawy bana (wylot mojej strony z indeksu...itp.)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

301 jest bez sensu w przypadku bana.

Przy prawdziwym banie googlebot nie wchodzi na stronę, więc jak go "przekopiesz" za pomocą 301 na nową witrynę?

Do przekierowania tylko i wyłącznie ruchu wystarczy 302 (nawet chyba imho bezpieczniej tak to zrobić).

Skoro Googlebot odwiedza stronę, to na pewno NIE JEST TO BAN.

Z taką ilością informacji jaką podałeś, możesz zapytać o zdanie ew. Wróżki :D

Pozdrawiam,

Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerg, googebot przegląda zbanowane strony.

Hmm... Nie mam argumentów aby z tym polemizować, więc przyjmuję do wiadomości :D

Edited - chociaż swego czasu zrobiłem sobie domenę specjalnie pod spam-report a następnie zgłosiłem do bana - g już więcej się tam nie pojawił. Niemniej:

- to było dawno.

- strona była słabo olinkowana.

Imho ten przykład na chwilę obecną nie ma wartości dowodowej.

Pozdrawiam,

Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności