Skocz do zawartości

Darmowe programu do użytku w firmie


zecke

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Już dawno miałem napisać taki temat, ale dopiero teraz się zebrałem. Chodzi mi o to, żeby zebrać programy ułatwiające pracę biurową które są totalnie za darmo, żeby nie przepłacać za ich komercyjne odpowiedniki. Piszę o programach pod Windows 7, bo takiego systemu aktualnie używam. Może zacznę:

OpenOffice - idealnie zastępuje Microsoft Office. Można go nabyć w wersji box za 20 zł z allegro z fakturą na firme, po to aby urząd skarbowy się nie doczepił podczas kontroli. Można też sciągnąć za free ze strony producenta, ale wtedy nie ma faktury, a urzędy nie rozumieją pojęcia "darmowy program", przynajmniej większość urzędów.

FoxitReader - alternatywa dla AdobeReadera, oba darmowe, ale foxit działa 2 razy szybciej

IZarc - darmowy odpowiednik winrara. Działa szybciej no i jest darmowy do celów komercyjnych

FileZilla - narzędzie do FTP. Niestety tak przyzyczaiłem się do Total Commandera, że wykupiłem licencję dożywotnią.

Antywirus - Mam NODa - płatnego. Z darmowych moim zdaniem najlepszy jest Avast, ale żeby używać go w firmie trzeba kupić licencję komercyjną. Może znacie coś dobrego z darmową licencją komercyjną ? Ja nie znalazłem, z resztą troszkę bałbym się o bezpieczeństwo

Firewall - używam tylko tego wbudowanego w windowsa, ale chce go zmienić na jakiś darmowy odpowiednik. Znacie coś ?

Drukarka PDF - albo ta wbudowana w open office albo bullzip pdf printer

Trojany, malware itd - Spybot Search&Destroy

Program pocztowy - Thunderbird - darmowy, prosty, bardzo stabilny. Moim zdaniem nie ma sobie równych

Kopie zapasowe - cobian backup, łatwy w obsłudze, w miarę lekko działa w tle

Edytor kodu - Mam licencję na pajączka bo go bardzo lubię, ale polecam też Notepad ++ - lekki, darmowy, chyba najlepszy w swojej klasie

Grafika - GIMP (daleko mu do photoshopa, ale moim zdaniem to jedyna sensowna, darmowa alternatywa)

-----------------

Tak na szybko to tyle. Jeśli macie jakieś pomysły, podzielcie się. Nie warto przepłacać, gdy można z czegoś korzystać za darmo.

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafika - GIMP (daleko mu do photoshopa, ale moim zdaniem to jedyna sensowna, darmowa alternatywa)

ja używam Paint.NET - może nie Photoshop ale jeśli nie tworzy się grafiki zawodowo to naprawdę dobry

niezaleznosc-finansowa.pl - czasami coś napiszę

Hippos - Katalog stron PREMIUM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do defragmentacji - MyDefrag

Przeglądarka grafiki - Picasa lub Irfanview

Program pocztowy - Thunderbird

Może to kwestia gustu, ale ja wolę produkt Microsoftu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności