Skocz do zawartości

Firma w Raju Podatkowym


°K°

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Może ktoś miał juz przyjemność zapoznania się z rajami podatkowymi lub ma już tam zarejestrowaną firmę.

Informacji na internecie jest dość sporo, jednak przydałby się pośrednik a takiej firmy w Polsce nie mogę znaleźć, a chętnie bym założył swoją działalnoość po za granicami Polski, bo tyle ile się u nas ściaga za podatki to głowa mała.

Tak więc za wszelkie informacje na ten temat będę wdzięczny chciałbym również poznać waszą opinie co sądzicie o tego typu sprawach jak firma np. na Wyspach dziewczych czy w innych egzotycznych krajach.

Pozdrawiam

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 130
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Osobiście nie znam żadnych pośredników. Ale twój post cisnął we mnie chęć zrobienia tego samego :rolleyes: Właśnie stoje przed dylematem: czy odwiesić działalność w PL, czy poszukać dobrej alternatywy. Jeśli się czegoś dowiesz to daj znać, ja także poszukam kontaktów.

Właśnie sobie przypomniałem, że w którymś z Manager Magazine lub Forbes był dość długi artykuł na ten temat, dokładnie podawali stawki, sposób zakładania itp. Poszukam dzisiaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie Panowie

https://www.offcen.pl

Wydaje się jedyną firmą będącą pośrednikiem w Polsce, jednak mimo to poszukam jeszcze innej alternatywy i znajomości / w ostateczności w lipcu wybiorę się do nich na spotkanie.

Wydanie nawet jednorazowo 20-30 tysiecy jest bardziej opłacalne niż płacienie kilku tysiecy podatku miesiecznie i wszystkiego co sobie Zus i kochane Państwo wymyśla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia strona wydaje się dość ciekawa koszt 1000$ rocznie za pomoc + 1000$ za firmę to jest kropla w morzu w porównaniu do podatku.

Mimo to zapewne pojadę do warszawy w niedługim czasie do firmy podanej w/w porozmawiać i się dowiedzieć jak to u nich wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat :rotfl: mi spolki offshore kojarza sie raczej z wielkimi korporacjami obracajacymi milionami. Sam jestem ciekaw ile kosztuje zalozenie i dalsza obsluga takiej firmy.

I ciekawe czy to ma sens, w koncu jak bedziemy chcieli wyplacic zyski (legalnie) to trzeba bedzie zaplacic w Polsce podatek :)

Własny sklep internetowy dla każdego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

offshore kojarza sie raczej z wielkimi korporacjami obracajacymi milionami.

Nie sądze aby tylko milionami, jeżeli weźmiemy pod uwage w skali roku ponad 100.000 podatków to zakładając spólke offshore i płacenie dla wyps dziewcziczych 30.000 jest opłacalne.

Tak jak pisałem za kilkanaście dni jak już znajdę czas na Warszawe opisze jak to mniej więcej wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie firma inwestycje.org jak na razie szuka dla mnie odpowiedniego kraju, jak znajdą to co mam na myśli to będzie fenoment kilkanaście tysięcy zł zamiast do Państwa trafi do mojego Banku na wyskach dziewczych :P

Tak więc polecam napisać, do serwisu inwestycje.org jak wrócę z urlopu służbowego to napiszę jak się sprawa potoczyła dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności