Skocz do zawartości

Google Sitemap Generator


pneuma

Rekomendowane odpowiedzi

ladnie sie w rpzegladarce otwiera.. z innej znow strony, gdzei sa parametry jest error.. po tym wnioskowalem.

Tutaj masz dokladnie napisane, ze

Note: All data values, including URLs, in your Sitemap files must be XML-encoded. The chart below provides a list of characters with their corresponding encoded values. You can use either the entity or the character code to XML encode a character. Please see the FAQ for more information about XML encoding.

Czyli zamiast & musisz miec & lub &

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 112
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam. Tak czytam Wasze opinie na temat sitemap generatora i zastanawia mnie jedna rzecz.

Czy jesli mam ok. 50 000 podstron (narazie 280 zaindeksowane) to czy po wysalniu mapy spowolni mi sie serwer??

Bo zastanawiam sie czy warto to robic poniewaz serwer i tak jest dosc wolny... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale czy bedzie to znaczne spowolnienie??

Chodzi mi o to czy warto robic ta mape czy nie dla duzej ilosci podstron??

I jeszcze jedno pytanie. Jesli zrobie teraz mape 500 stron a za jakis czas mape calosci (te ktore wysle teraz sie powtorza) to czy nie bedzie to podwojnie spowalanialo serwera lub nie wywola jakichs innych nieporzdanych efektow? Bo chcialbym dla proby zrobic mape 500 podstron.

Moge smialo probowac bez ryzyka??

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale czy bedzie to znaczne spowolnienie??

To bedzie tak jakbys mialo sporo odwiedzin w swoim serwisie. Napewno pojdzie transferu sporo na taka ilosc storn. U mnie Googlebot na wszystkich moich serwisach w tym miesiacu juz zezarl 10GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Googlebot na wszystkich moich serwisach w tym miesiacu juz zezarl 10GB.
:shock: strasznie duzo

Z drugiej strony =D> za liczbe stron jaka musisz posiadac :mrgreen:

A jak z moim drugim pytaniem?? Jesli zrobie dzisiaj czesciowa mape a za jakis czas calosci to czy nie spowoduje to podwojnego obciazenia?? (na tych linkach ktore sie powtorza)?? I czy mozna wogole wysylac dwa razy ta sama mape czy ma to jakis negatywny wplyw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla leniwych, ale z podstawowa znajomoscia swoich skryptow zrobilem generator mapy. Poswiecilem sporo czasu na komenarze i mam nadzieje, ze bedzie jasne co nalezy ustawic i co zmienic.

Skrpyt bedzie dzialal jezeli strona jest oparta na php i bazie mysql.

Nalzezy samemu wpisac odpowiednie zapytanie mysql do skryptu. Zapytanie w skrypcie jest tylko przykladowe.

Nie nalezy z tego korzystac jezeli ilosc urli bedzie wieksza niz 50 000 lub plik sitemap.xml.gz po rozpakowaniu bedzie wiekszy niz 10MB.

Instrukcje sa w koentarzu glownym w pliku google_sitemap.php

https://www.optymalizacja.com/sitemap_mysql.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrypt jest ok ale moze zapytanie sql dodac do czesci konfiguracyjnej zeby wszystko bylo w jednym miejscu.

Skrypt jest bardzo prosty. I tak trzeba zmieniac zapytanie i napewno wiele osob bedzsie musialo miec kilka zapytan, wiec w tym miejscu w ktory jest chyba jest latwiej. Najwazniejsze w tym chyba jest jak to sie zapisuje do pliku xml.

A ten ping (notyfikacja) dziala bez logowania ?

Wedle dokumentacji Google tak. Jezeli zalozyles sobie konto i tam powiadomiles ich o mapie, to i tak powinno sie pokazac nowe pobranie jako downloaded, bez potrzeby robienia tego przez konto.

Wlasnie przed chwila pingnalem Google znowu, wiec jutro zobacze czy sie pokazlo czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w sieci kod ... which will create the output for the new Google Sitemap program. It assumes you have already created a text file with a list of urls that you want included in the sitemap (one url on each line).

Oto i on ...

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">

<html>

<head>

<title>Create Google Sitemap from List of URLs</title>

<meta name="description" content="">

<meta name="keywords" content="">

</head>

<body>

<cfset theDatetime = "#dateformat(now(), "yyyy-mm-dd")#">

<cfsetting enablecfoutputonly="yes"><cfsavecontent variable="theXML">

<cfoutput>

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>

<urlset xmlns="https://www.google.com/schemas/sitemap/0.84">

</cfoutput>

<cffile action="read" file="C:Documents and SettingsOwnerDesktopsitemaplinks.txt" variable="myurllist">

<cfloop list="#myurllist#" delimiters="#Chr(10)##Chr(13)#" index="theURL">

<cfset cleanurl="#replace(theURL,"&","& a m p;","ALL")#">

<cfoutput>

<url>

<loc>#cleanurl#</loc>

<lastmod>#theDatetime#</lastmod>

<changefreq>monthly</changefreq>

<priority>0.8</priority>

</url>

</cfoutput>

</cfloop>

<cfoutput></urlset></cfoutput>

</cfsavecontent>

<cffile action="write" file="C:Documents and SettingsOwnerDesktopsitemap.xml" output="#theXml#">

</body>

</html>

Na koniec tylko ... change the path in the two cffile tags to point to your original text file's location as well as the location of the xml file that will be generated. Also notice that in the cfset cleanurl line, i have spaced out & a m p ; so that it would not create an ampersand on this page. You will need to delete the spaces between each character.

Then just run the script.

Running the script will create a file called sitemap.xml that you can then submit to Google.

Wino - to co lubimy najbardziej, a tu opakowania na butelkę 0.75l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności