Skocz do zawartości

Pingowanie strony 5 milionami stron?!


Mały Kajtek

Rekomendowane odpowiedzi

Być może to nieodpowiedni dział (jeśli tak, to proszę o przeniesienie do prawidłowego) ale mam do Was pytanie: co mi da i jakie efekty oraz rezultaty będą tego, że podpinguję stronę 5 milionami stron - wyślę na nie ping?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować i powiedzieć nam co się stało :D

Na pewno nie poprawi pozycji, a tylko wpłynie na indeksację.

Problem w tym, że z pewnością chcesz wysłać ping do serwisów, które pingują Twój adres do pewnych serwerów XML-RPC, które powtarzają się w każdym z tych serwisów.

Moje skromne przemyślenia na temat pozycjonowania próbuję przedstawiać na blogu -> https://blog.karlosky.pl
Osoby zainteresowane współpracą w zakresie SEO zapraszam na stronę www.topmaker.pl oraz https://pozycjonowanie-bialystok.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#wiec samo pytanie jest bezsensowne

widać autor nie ma pojęci co to jest "pingowanie" ....

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. W takim razie wyjaśnijcie mi co to jest pingowanie i sprawdźcie tą listę: w niej scrapebox mi wykrywa 5 mln adresów:

https://uploading.com/files/277a167f/ping.txt/

Obrazek:

https://imageshack.us/f/21/seopng.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że pingi ze scrapeboxa "zwiększają ruch" ale nie wiem dlaczego to robią i nie rozumiem dlaczego to nie ma żadnego wpływu na pozycjonowanie.

Siedzę na PIO od 5 lat (wcześniej na innym nicku) i miałem 2 stronki z pr4 ale to były inne czasy i nie używałem do pozycjonowania żadnych automatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max - to rozumiem. Ale dlaczego scrapebox mi wyświetla przy tych adresach "Succes" gdy wybiorę pingowanie i załaduję swoją stronę oraz tą listę? Czy to jakiś bug i czy taki zabieg mi coś da?

Źle się wyraziłem z tym ruchem - chodziło mi o jego sztuczne generowanie a nie zwiększanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pozycjonowaniu pingowaniem wspomagasz indeksowanie linków. Ping ma zaprosić bota na strone którą pingujesz.

Np. dodajesz wpis do katalogu (może to być profil na forum, jakis post z linkiem, podstrona z księgi gości - czyli każda strona gdzie udało sie wcisnąc linka). I teraz albo zostawiasz jak jest i liczysz, że kiedyś, jakis bot zauwazy taki link i go uwzględni w ustalaniu rankingu strony linkowanej, albo... zachęcasz bota przez pingowanie strony/podstrony z tym linkiem.

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienia, ale ja konkretnie pytam o tą listę do scrapeboxa a Max napisał, że ona jest zła pomimo tego, że sb ją obrabia. Więc nie wiem, czy ja coś źle robię czy to wina sb że przyjmuje tą listę i wyświetla, że dodał ping z adresem przy wszystkich adresach do pingowania.

PS. Wybaczcie moje małe obeznanie, ale pomimo tego, że jestem na pio od dłuższego czasu to jestem niepełnosprawny i często jestem w szpitalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ping Mode w ScrapeBox służy np. do referrer spamu. Ma to swoje specyficzne zastosowania. Można nawet linki zdobyć... Pingowanie, które ma na myśli większosć osób słyszących to słowo, wykonujesz w ScrapeBox za pomocą opcji RSS. Zapodajesz wtedy listę serwisów xmlrpc i to wspomoże indeksację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybieram opcję Ping w SB - więc to nie jest pingowanie. W takim razie co to jest, do czego to służy i jakie będę miał rezultaty na stronie dzięki temu, że tego użyję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności