Skocz do zawartości

[Startup] Seokod.pl


sqnbn

Rekomendowane odpowiedzi

logo.gif

Drodzy Użytkownicy,

Miło mi wreszcie podzielić się moim projektem, który zrodził się w głowie ok.2 miesięcy temu.

Patrząc na to jak szybko wykorzystywane są darmowe kody seo umożliwiające wpisy w płatnych katalogach (np z tematu Darmowe kody - na tym forum), a z drugiej strony na to jak coraz więcej właścicieli Katalogów wprowadza opłaty za wpis (i co za tym idzie prawdopodobnie będzie też musiało pomyśleć nad nowymi formami promocji w gąszczu płatnych seoków) - postanowiłem zaprojektować startup, który pogodzi obopólne interesy. Dobre kilka wykładów ( ;) ) spędziłem na projektowaniu funkcji, które zostaną przychylnie przyjęte przez obie strony i mam przyjemność zaprezentować: SEOKOD.pl.

Czym jest seokod?

Seokod to strona która umożliwia:

a)Osobom pozycjonującym swoje witryny - możliwość otrzymania darmowych kodów na wpisy do katalogów SEO. Najważniejszą cechą systemu dystrybucji jest to, że przydziela po jednym kodzie do jednego użytkownika - co za tym idzie czas walki o wykorzystanie kodu z innymi odchodzi w niepamięć. (szerzej o korzyściach - poniżej)

b )Właścicielom płatnych katalogów - możliwość całkowicie darmowej reklamy, trafiającej tylko do osób które pozycjonują swoje strony, a więc idealnie stargetowanej. Bardzo ważne jest także to, że można wybrać kod wielorazowy (wysyłany do wszystkich) oraz jednorazowy (minimalnie 4 kody dystrybuowane do użytkowników wg kolejności) (szerzej o korzyściach - poniżej)

Jakie są zalety dla:

1)Pozycjonerów:

  • Darmowe kody do płatnych katalogów
  • Kod zarezerwowany tylko dla Ciebie
  • Tylko sprawdzone i działające kody (kody przechodzą moderację, a losowy z nich jest sprawdzany)
  • 30 sekundowa rejestracja (formularz ma tylko 4 pola)
  • Darmowe utrzymywanie konta (brak opłat abonamentowych itp)

2)Właścicieli płatnych katalogów

  • W pełni darmowa reklama
  • Doskonale dobrany target
  • Wysyłka dwóch typów kodów (jeden kod wielorazowy lub kilka kodów jednorazowego użytku)
  • Zasada '1 do wszystkich' (nawet jeśli zdecydujesz się na wysyłkę min.ilości kodów to z adresem Twojego katalogu będą musieli zapoznać się wszyscy użytkownicy!!)
  • Tylko aktywni użytkownicy (co kilkadziesiąt dni czyścimy bazę danych z 'martwych' kont)

Uwagi

Bardzo ważną zasadą jest to, że jeden Użytkownik poziomu Pozycjonera może mieć tylko jedno konto. Na uwagę (zwłaszcza Pozycjonerów) zasługuje także fakt, że kody (jednorazowe) są dystrybuowane między użytkownikami po kolei - bez elementu losowości. Dokładne objaśnienie jak Otrzymać kody / Wysłać kody - znajduje się w odpowiednich zakładkach strony. Darmowe kody na rejestrację dla Pozycjonerów z tego forum będą pojawiały się regularnie. (Opłata za rejestrację dla pozycjonerów to równowartość jednego piwa, powinna zwrócić się już po pierwszym otrzymanym kodzie, a pełni bardzo ważną funkcję - ogranicza ilość użytkowników zarejestrowanych jako Pozycjoner co przekłada się na to, że Pozycjonerzy będą częściej otrzymywać darmowe kody).

Mam szczerą nadzieję, że seokod przypadnie do gustu (zarówno ze względu na funkcje jak i wygląd) zarówno Właścicielom płatnych katalogów jak i Pozycjonerom; Nowym Użytkownikom tego forum jak i Starszym stażem :)

Serdecznie zapraszam do odwiedzenia www.seokod.pl i rejestracji.

Pozdrawiam,

Bartek - seokod.pl

PS

Jeśli znajdą się osoby chcące współtworzyć seokod zarówno od strony technicznej (np przez wdrażanie nowych funkcjonalności które sugerujecie w tym temacie) w zamian za gotówkę, lub inne formy wynagrodzenia to serdecznie zapraszam na PW ! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 185
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

albo nie rozumiem albo nie widzę korzyści.... Mam płatny katalog i mam dać za darmo kody..... O jakiej reklamie w ogóle mówisz? Na pio jest wielu użytkowników więc jak dam kody sporo osób zobaczy. A choi za różnica czy losowo czy nie? Właśnie o to chodzi w rozdawaniu kodów. Nie starczyło dla zdzicha? To jest szansa ze kupi. Bo po to sa płatne katalogi.....

Nauka angielskiego online - https://www.e-angielski.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pandha,

Nie chodzi o to, żebyś udostępniał kody wszystkim użytkownikom. Wiem po co daje się płatne kody (bo dla nei wszystkich starczy i reszta wyśle sms) - w przypadku seokodu działa to tak:

Możesz wysłać 4 darmowe kody ale informacja o tym że rozdałeś kody trafi do wszystkich Użytkowników (będą musieli zapoznać się z adresem Twojego katalogu 2x - raz w mailu od nas, raz w swoim panelu -> bo żeby zobaczyc czy dostali kody muszą się zalogować).

Druga rzecz jest taka, że masz rację na razie możesz nie mieć ogromnej korzyści w wysyłce kodów, ale przez całe lato będę rozdawał darmowe kody dla Pozycjonerów z PiO i chciałbym żeby za te 2-3 miesiące też uzbierała się baza która wygeneruje dla Ciebie (i innych) zysk. Trudno żebym na starcie miał xx xxx użytkowników:) Z resztą nie każdy kto pozycjonuje jest koniecznie użytkownikiem PiO, choć zgadza się że PiO trudno przecenić :)

Proszę jednak i Ciebie i innych właścicieli katalogów, żeby się zarejestrowali i co jakiś czas parę kodów wysłali ;)

Pozycjonusz,

dzięki za rejestrację i opinię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm założyłem konto jako właściciel katalogu / aktywowałem konto i

Logowanie nie powiodło się.

Podaj prawidłowe dane.

A wydaje mi się że znam hasło które dopiero co podałem :)

Pozycjonowanie Stron Nie dla Leszczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozszerz projekt o tajne kody - ja to widzę tak:

Na stronie rejestrują się właściciele katów i katalogerzy - jedni i drudzy mogą być oceniani (np. ocena za unikalność opisu; jakość dodawanych stron itp.) i komentowani dzięki czemu jak szukam kogoś komu warto dać "tajniaczka" wchodzę na Twoja stronę, szukam najlepiej ocenionych katalogerów i gotowe. Tak samo w drugą stronę - kataloger kontaktuje się ze mną że chce tajny kod lub kilkadziesiąt kodów zwykłych a w zamian doda porządne wpisy.

Taki system znacznie poprawiłby jakość dodanych treści do katalogów i praktycznie wyeliminowałby dodawarki bez szkody dotyczącej utraty popularności katalogu.

iDir - skrypt na katalog stron lub firm - następca projektu SEOKatalog, dostosowany do dzisiejszych standardów, w pełni responsywny, na nowoczesnym frameworku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK teraz się zalogowałem

Zdecydowanie brakuje mi tutaj takich opcji jak:

1 - typ katalogu np katalog / precel

2 - typ skryptu np seokatalog / webmini / wordpress / omniadw (przykłady)

3 - czy przyjmowane są synonimy

4 - czy treści musi być super unikalna

5 - min. długość treści

6 - max. ilość linków jeśli się pozwala w treści

7 - informacje dodatkowe odnośnie dodawania

Po stronie użytkownika przydało by się (nie mam konta więc tak sobie strzelam)

1 - ilość BL dla katalogu

2 - sortowanie po typach / rodzajach etc.

3 - może PR domeny ale chyba zbyteczna opcja

Puki co słaba funkcjonalność jak dla mnie i lepiej skorzystać z ogłoszenia na forum z darmowymi kodami ;)

Pomysł generała jest całkiem całkiem niezły :)

Pozycjonowanie Stron Nie dla Leszczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojotek,

Na część z tych informacji (np unikalny opis itp) jest przeznaczone pole uwagi. A już na pewno Na 'informacje dodatkowe' hehe :):)

Myślę natomiast, że niektóre z tych pól faktycznie można dodać do formularza,

General_Depet

Też ciekawy pomysł z tym, powstałby rozbudowany system, ten pomysł oczywiście wymaga większego nakładu sił, więc dodam do kolejki pomysłów ;)

Dziękuje za uwagi

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, wczoraj się zastanawiałem nad podobnym projektem i nie minął dzień i już jest :). To i dorzucę swoje 3 grolsze...

Pewnie większość właścicieli katalogów, jednocześnie kataloguje... A gdyby tak, umożliwić nam możliwość wymiany kodami?

No i następna sprawa, gdzie tu Twój zysk. Bo te 2,50 na browar to chyba mało, żeby rozwijać projekt i mieć na to czas? Szkoda by było, bo pomysł jest bardzo dobry.

Edycja1: Dziękować za kodzik: HNAIR33U

Edycja2: Coś się sypie...

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/admin/domains/seokod.pl/public_html/classes/Wysylka.php on line 89

Whitepress - Liczy się tylko content marketing

Biznes-Host - serwery które polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności