Skocz do zawartości

sens zycia wg.katalogów


krzysioo

Rekomendowane odpowiedzi

jak sobie wejde na google i wpisze 'katalogi stron' to wywali mi multum katalogow... niektore lepsze inne gorsze..zastanawiam sie czy wogole ktos oprocz osob zajmujacych sie pozycjonowaniem i moderatorow odwiedza te katalogi? Czy one istnieja tylko po to aby dostarczyc dodatkowy link? Jak ludzie czegos szukaja to wpisuja zapytanie na wyszukiwarkach..

+++ BLAD DZIELENIA PRZEZ OGOREK +++

https://s7.bitefight.pl/c.php?uid=51106

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to jak sie nudze to sobie dopisuje swoje strony do katalogow i czas szybciej plynie ...

99073[/snapback]

Mam to samo :) Pozdro

If I could have my wasted days back

Would I use them to get back on track?

Stop to warm and karma’s burning

Or look ahead , but keep on turning?

--------------------

iconm.gif - Metallica

Odwiedź Tattoo Studio i zrób sobie profesjonalny tattoo

Potrzebujesz więźbę dachową lub inne drzewo - tartak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie czy wogole ktos oprocz osob zajmujacych sie pozycjonowaniem i moderatorow odwiedza te katalogi?

98967[/snapback]

To zalezy jaki masz katalog - jesli tematyczny to mysle ze duza liczba odwiedzajacych to osoby czysto zainteresowane tematem.

Np. https://okultyzm.pl

Jest wysoko w Google pod roznymi slowami kluczowymi tematycznymi i dzieki temu wchodza na niego w wiekszosci osoby zainteresowane tematem.

L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazam podobnie jak luinalcar - wiekszosc katalogow jest odwiedzana przede wszystkim przez osoby pozycjonujace strony - po dodaniu strony znika i nie powraca juz do niego. Jest wiele katalogow teamtycznych - przyciagajacych do siebie dana tematyka tak jak wymieniony powyzej katalog lub Katalog Ciekawych Stron, ktory w swoich zborach przechowuje przede wszystkim ciekawe strony. Wszystko zalezy od tego czy tworca katalogu nastawia sie jedynie na katalog linkow czy cos wiecej - co moze zainteresowac odiwedzajacych aby przyciagnac ich do katalogu nie tylko jeden raz.

kcs_kataloog_info.gif - katalog stron KCS promocja stron - dodaj ciekawą stronę

pks-katalog.gif - katalog stron PKS interesujące strony - dodaj interesującą stronę

Najlepsze miejsce dla e-mieszkańca powiatu piaseczyńskiego to serwis e-piaseczno i okolice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to o czym piszecie wcale nie zgadza się z moimi staystykami, nie mam jakiegoś tam wykręconego katalogu, daleko mu do tego co prezentuje MartinB, i wydawać by się mogło, że mój Katalog Stron służy wyłączenie pozycjonerom. Większość wejść do katalog są to wejścia z wyszukiwarek, na konkretne tematy, przeważnie odpowiadające danej kategorii, i nie są to zbyt krótkie wizyty, co świadczy o tym, że jakieś zainteresowanie jest. Więc osób dodających tylko strony jest około 10%.

Pozdrawiam,

Mar.

Polecam katalog SeoPark.pl, katalog AK47 (5 lata w sieci) ...oraz Wirtualne-miasta.eu
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja z innej beczki ... nie uwazam ze katalogi sa dla pozycjonerow tylko i wylacznie. Sam czasami trafiam na ciekawe strony ktore znajduje w katalogach w trakcie poszukiwan jakiej frazy.

W statystykach rowniez mam wejscia z wyszukiwarek. W katalogach mozna znalezc dobre i ciekawe strony na jakies tam haslo a taka strona wcale nie jest wysoko w rankingach. Kilka razy w tygodniu (troche dziwne) otrzymuje zapaytania zwiazane ze stronami zamieszczonymi w katalogu np: prosze o oferte cenowa na okna, prosimy o przeslanie oferty na cos tam - jestesmy zainteresowani wspolpraca, nie bede sie rozpisywal ale takich meili w tygodniu mam od 0 do 5-8.

I jeszcze dosc ciekawa sprawa bywaja miesiace ze z 60 000 odwiedzin do 38% :) dodaje moj katalog do ulubionych - watpie zeby tylu pozycjonerow kadego miesiaca dodawalo moj katalog.

...nic nie dzieje się bez przyczyny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od tego czy tworca katalogu nastawia sie jedynie na katalog linkow czy cos wiecej - co moze zainteresowac odiwedzajacych aby przyciagnac ich do katalogu nie tylko jeden raz.

Zgodze sie z Twoją wypowiedzią ale ją odwróce... odwiedzalność katalogów przez userow jest zalezna od tego do czego został on przeznaczony. Głownym celem np. qlweb jest link pozycjonujący a wiec dla pozycjonerów i robotów czyli zupełnie inne założenia niż w Twoim katalogu (co nie znaczy, że pozycjoner nie ma czego u Ciebie szukać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głownym celem np. qlweb jest link pozycjonujący

Z tym sie nie zgadzam wszystko zalezy od wlasciciela katalogu i jego zalozen. Staram sie w miare obiektywnie ale dosc surowo oceniac strony. Do momentu braku moderacji kazda strona mogla byc dodana do katalogu. W pewnym momencie sami uzytkownicy zmusili mnie do zablokowania tworzenia nowych podkategorii bo robili co chcieli i wpisywali rozne glupoty. Obecnie kazdy kto zawita do katalogu ma mozliwosc zgloszenia spamu lub tego ze strona jest zamieszczona w zlej podkategorii. Tym samym moj katalog nie sluzy kazdemu w celu zamieszczenia linka do jego strony.

...nic nie dzieje się bez przyczyny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co tu się spierać?

Katalogi służą do pozycjonowania i basta!

Pomijam dwa, trzy, które od biedy mogą spełniać funkcje wyszukiwawcze.

I choćbyś wstawił w design latające krowy i inne duperele to nie przyciągniesz do odwiedzin znaczących cyfr.

ps. Zawsze mnie zastanawiało cóż takiego może zaoferować twórca katalogu aby ściągnąć ludzi? Oprócz pozycjonerów i sympatyków branży.

nie każdy kto ma pisaka jest Dostojewskim,

nie każdy kto ma siusiaka jest Casanovą

i nie każdy kto ma rumaka - pozycjonerem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domains ma racje. poza tym 90% odwiedzających to ludzie z branzy na zasadzie: dodaje strone i wypad :)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się nie zgodzę, ja bardzo często powracam do katalogów bo przeciez i stron do pozycjonowania przybywa :) także mam już niezłą kolekcję katalogów w ulubionych.

A jeśli chodzi o korzystanie ludzi z katalogów to okazuje się że jednak jakaś tam ilość znikoma wejść z tych katalogów jednak jest.

serce.gifKocham Cię | Życie po Ślubie | Psychopatologia

Popełniłeś tylko jeden błąd ... jaki ? ... RAMBO !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beerbant hmm, statystyki chyba nie kłamią, a ja mam całkiem odwrotnie, 10% to ludzie z branży, a cała reszta są to przeważnie wejścia z wyszykiwarek, przewaga Google, ale nie brakuje też wejść z Onetu, a słowa kluczowe są bardzo zróżnicowane ostatnio na topie "suknie ślubne, firanki, dredy " itp., i są to przeważnie bezpośrednie wejścia do podkategorii i wizyta trwa czasem od kiku minut do kilkunastu. No chyba, że mój katalog to jakiś wyjątek, ale to tylko zwykła kopia qlWeb.

Pozdrawiam,

Mar.

Polecam katalog SeoPark.pl, katalog AK47 (5 lata w sieci) ...oraz Wirtualne-miasta.eu
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności