Skocz do zawartości

Płatne forum?


Nikonem

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu jestem użytkownikiem tego forum.

Zauważyłem (z pewnością nie tylko ja) pewną prawidłowość. Nowi użytkownicy zamiast rozpocząć od dokładnego zapoznania się z zagdanieniami SEO po prostu zakładają nowy wątek i proszą o gotowe rozwiązania. Szczytem był ten post.

Pomyślałem sobie, że jeśli każdy musiałby płacić za korzystanie z forum być może przyczyniłoby się to do poważniejszego traktowania innych, szczególnie starszych stażem i wiedzą użytkowników.

Myślę, że większość użytkowników pośrednio lub bezpośrednio czerpie korzyści finansowe z wiedzy tu zawartej, nie wydaje mi się więc by płatność stanowiła problem.

Mogły by być różne konsekwencje wprowadzenia płatności. Np. użytkownik który miałby opłacone konto mógłby zakładać nowe tematy lub brać udział w dyskusji. Pozostali mieliby możliwość czytania postów.

Naturalnie to nie moje forum, cenię je, dlatego przyszedł mi do głowy taki pomysł :crazy:

Z forum korzystam w zasadzie na swój użytek, nie zajmuje się zawodowo tą branżą.

Napiszcie, proszę, co o tym myślicie.

Pozdrawiam!

Krzysztof.

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Kukis ja niczego nie sugeruję. Spotkałem się nawet z opinią innego użytkownika, że forum powinno być płatne. Nie dlatego, że każdy chce się nagle pozbyć gotówki :D

Czytanie nie przemyślanych tematów zabiera czas, za to, być może warto zapłacić. By uwolnić się od części fantastów którzy dziś zakładają Firmę SEO, jutro grają na giełdzie a pojutrze zostają... radnymi na przykład ;)

Odpowiadając na Twoje pytanie: moim zdaniem za rady, wiedzę doświadczonych forumowiczów trzeba płacić a nie żądać opłaty :)

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa ja proponuję taki cennik:

Dodanie postu - 1,23 zł SMS / 1,00 zł przelewem

Dodanie nowego tematu - 2,46 zł SMS / 2,00 zł przelewem

Oczywiście można by było kupić multikod za powiedzmy 25zł przelewem i wtedy można dodać po 1 poście do każdego nowego tematu.

Eeeeehhhh... ludziska "płatne forum" to nie forum bo to przeczy samej definicji forum jako czegoś publicznego.

iDir - skrypt na katalog stron lub firm - następca projektu SEOKatalog, dostosowany do dzisiejszych standardów, w pełni responsywny, na nowoczesnym frameworku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, to nie jest wcale głupi pomysł, sam zresztą zasugerowałem go w przytoczonym przez autora temacie.

Czy 20-40zł miesięcznie za członkostwo stanowiłoby dla Was problem? Nie chodzi o to żeby zarabiać kasę na użytkownikach, tylko żeby odstarszyć trolli. Coś jak opłata motywacyjna albo 5zł w wózku w hipermarkecie.

Myślę, że poziom merytoryczny dyskusji na forum poszybował by do góry, a przynajmniej nie spadł w dół. Poza tym wyobraźcie sobie ile zyskał by na tym dział Ogłoszenia i Zlecenia? Obecnie 75% znajdujądych się tam wykonawców i piśmiaków to niedotrzymujący słowa amatorzy, którzy tracą nas czas.

W ramach członkostwa, członkowie forum otrzymywaliby różnego rodzaju gadżety jak koszulki PiO, kalendarze do powieszenia na ścianę, naklejki czy cokolwiek. Jak widzicie, pieniądze by się częściowo zwracały. Pozostała część pieniędzy mogłaby pójść na organizację różnego typu konkursów, cele charytatywne lub po prostu na utrzymanie forum.

Sprawa moim zdaniem do przedyskutowania w gronie administratorów. Dobrze byłoby zrobić w najbliższym czasie jakąś sondę czy coś w tym rodzaju. Jeżeli ktoś nie jest w stanie zapłacić 40zł/mies za członkostwo PiO, to co robi na tym forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie słowo Publiczne forum dyskusyjne czy po prostu Forum dyskusyjne, oznacza, że jest to miejsce gdzie można porozmawiać, wymienić się poglądami, doświadczeniami a czasem pisać "o niczym" i miło spędzać czas na takowym forum. Płacenie za korzystanie z takiego forum odebrało by to wszystko, bo 40zł/msc. za korzystanie z forum to chyba przesada. Nie ważne czy zarabiam 100zł czy 2000zł, ważne jest to(tak mi się przynajmniej wydaje) żeby nieść pomoc użytkownikom, rozwiązywać ich problemy a zarazem nabywać doświadczenia. Płacenie za forum było by głupotą. Nie zapominajmy, że większość z nas też była kiedyś "nowymi" na forum, szukającymi pomocy w swoich problemach itp.

Takie jest moje zdania na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadne płatne forum nei zapewni wam tak zwanego "knowledge transfer" co widac po maxroy - udziela się lexy i tylko ona podtrzymuje tamto forum - gdyby nie ona, jej wiedza i zaangażowanie dawno by zdechło (nie mówie o firmie, ktora żyje i jakoś przędzie :D )

chcecie wiedzy i szkolenia ? niestety to mozna tylko osiągnąć poprzez kilka szkoleń w firmach lub u osób zajmujących się seo.

branża sieo jest tak specyficzna, że sprzedaż własne wiedzy wiąże się z drastycznym wzrostem konkurencji i to jest ryzyko, którego wiele osób nie potrafi wkalkulować swoją działalność.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że poziom merytoryczny dyskusji na forum poszybował by do góry, a przynajmniej nie spadł w dół. Poza tym wyobraźcie sobie ile zyskał by na tym dział Ogłoszenia i Zlecenia? Obecnie 75% znajdujądych się tam wykonawców i piśmiaków to niedotrzymujący słowa amatorzy, którzy tracą nas czas.

To jest dobry pomysł, symboliczna wpłata z konta bankowego potwierdza tożsamość, ilość oszustw z pewnością by spadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałaby wejść opłata jednorazowa, to mogłoby mieć to rację bytu ale jeżeli miałaby być stała/comiesięczna to jest to trudne do zrealizowania i zapewne nieliczne grono osób by to opłacało

Najnowocześniejszy Hotel Nad Morzem Grand Lubicz 5*
Apartamenty w Ustce tylko w pensjonacie Villa Wenel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co w tym dziale VIP? Jak zarabiac 5 tys zl miesiecznie?

To pewnie i abonament z 1000 zł conajmniej na miesiac.

Forum VIP to niech sobie zrobi 10 osob z ronych branzy ktore maja powazne serwisy i skupiajac sily zrobila mafie ktora bedzie sobe pomagac i niszczyc konkurencje :D

Forum VIp brzmi dla mnie jak dzial dla dzieci obstawiajacych zaklady bukmacherskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności