Skocz do zawartości

Ja już nie wiem - Google nie indeksuje


MaxRipper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnimi czasy zauwazylem ze Google sie na mnie obrazilo. Zaczelo sie we wrześniu, gdy skasowalem zindeksowane linki starej domeny za pomocą pliku robots.txt i automatycznego systemu usuwania Google. Dodalem do ww wyszukiwarki nowa domenę (Filmbox.pl) i poza zindeksowaniem strony głownej G nie indeksuje nic wiecej. Co ciekawe w tym okresie wyszukiwarka Onetu (Szukaj.onet.pl) zindeksowala już ponad 2000 moich podstron). Polubilo mnie także Yahoo i nawet grymaśny Netsprint. Nie wiem w czym lezy problem - strona jest czesto aktualizowana (codziennie), zgodna ze standardami, nie uzywam praktyk spamerskich a mimo tego Google nie indeksuje podstron (robot raz na 7-14 dni, zrobi kopie glownej i to wszystko). Dodatkowo utowrzylismy nawet Googlowski sitemap... i nic. Moze ktos wie co moze byc przyczyną?

P.S. Zanim napisałem tego posta przewertowalem to forum w poszukiwaniu odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i forum przewertowałeś ale wniosków nie wyciągnąłeś żadnych

masz mało linków do serwisu to raz a dwa jakoś umkneło Ci, że ostatnio googlebot coś ospały sie zrobił, że nie wspomne o linkowaniu do serwisu ze stron często odwiedzanych przez google.

I chyba nie sprawdziłeś informacji o seo katalogach a jest ich o pare kliknięć stąd ponad 200

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm odczekalem trochę i co widzę: robot wpada, nawet codziennie ale nadal nie indeksuje podstron. Tym samym jakakolwiek ospalość Google chyba nie wchodzi w gre. W takim wypadku zapytam czy istnieje jakas optymalna liczba linkow, ktora zacheci googlebota do wejścia w gląb serwisu?

Swoja droga indeksacja chociazby w OnetSzukaj ma sie dobrze -> 3.725 zaindeksowanych stron

W Netsprint duzo gorzej ale razej zawdzieczam to ich algor. 'traffic index' - 210 wynikow

chociaz Yahoo nadrabia na Netsprint -> 733 wynikow

Więc ja tu czegos nie rozumiem :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dlatego zapytalem ile wynosi optymalna liczba linkow aby ogolnie goooglebot sie zaglebiał

2. https://szukaj.onet.pl/query.html?qt=filmbo...fsid=filmbox.pl

3. To sa indeksy ze starego systemu strony, jeszcze za czasow gdy nie mialem mod rewrite'a, niestety tych nowych z modem juz mi nie indeksuje. Mam poprawnie zindeksowana tylko jedną stronę i to jest strona glowna -> https://www.google.pl/search?hs=a5Q&hl=pl&c...ukaj&lr=lang_pl

Edit: Swoją drogą po sprawdzaniu liczby linków za pomocą: link:https://filmbox.pl, G nadal nic nie wykrywa, co jest bzdura bo linki dodaje od tygodnia i nie wierze ze Gogiel w tym czasie nie zindeksowal chociaz 1 strony, na ktorej sa linki do serwisu :P . Autentycznie drugi miesiac nad tym siedze, drapie sie w glowe i mysle: "co do...". :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po sprawdzaniu liczby linków..., G nadal nic nie wykrywa, co jest bzdura bo linki dodaje od tygodnia...

Ty linki dodajesz od tygodnia a G mniej wiecej co 1,5 misiaca aktualizuje ilosc linków...

Sprawdzaj np. tu: -> search.msn.com/results.aspx?q=link%3Afilmbox.pl&FORM=MSNH&srch_type=0

Widać... żadnych wniosków z forum nie wyciągnąłeś co juz moj któryś przedmówca zauważył.

Dalej. Głowny problem to sesja, zerknij na adres w wyniku wyszukiwania -> www.google.pl/search?hl=pl&q=site%3Afilmbox.pl&btnG=Szukaj+w+Google&lr=

Usun sesje dla robotow bo inaczej bedziesz wieki czekal na zaindeksowanie.

[edyta]

Z tego co widze na stronie, to sesje zostały juz usuniete... widac to pozostalosc po poprzedniej wersji strony. Zalecem wiec cierpliwosc i nadal sukcesywne dodawanie linkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za słowa otuchy i ekhym... krytyki ;) . Jesli chodzi o sprawdzanie linków na MSN to sprawdzam je codzienie od dluższego (prowadzę nawet notatnik). Rownież juz od kilku miesiecy nie funkcjonuje wersja serwisu z sesjami - tak jak slusznie zauwazyleś Erbit. Swoja drogą chcialem je usunać za pomoca robots.txt ale myśle ze narazie nie bede kombinowal. Moja niecierpliwosc wynika z prostej przyczyny: mija prawie 3ci miesiąc, a Googiel nadal nie zwiedził wnetrza mojej witryny i zaczyna mnie dopadac frustracja. Szczegolnie wowczas gdy nie spamuję, nie robie komedii, content jest dobry, linki dodaje regularnie, kodzik jest czysty, stosuję przyjazne url'e i przekierowania 301 (z domen)... Az sie chce powiedzieć: "Dzizus aj fak ja p..." :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...chcialem je usunać za pomoca robots.txt...

Ojojoj.... przestań... zdejmiesz linki do tych stron (juz to zrobiles) i G sam je usunie po czasie (kilka miesiecy).

Co do Twego problemu - jeśli linki zacząłes dodawac od tygodnia to normalka, ze jeszcze nie widać efektów... moze warto odwiedzic www.webwweb.pl ? (warto!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz odwiedziłem Erbit :crazy: - https://www.webwweb.pl/?t=katalog&m=podkat&id_p=621 (1 pozycja). Swoją drogą wlasnie prawie 3 miesiace temu uzylem Google Removal System i pliku robots.txt aby usunac linki ze starej domeny. Niestety jeszcze wtedy nie wiedzialem ze stracę PR (trzeba bylo użyć przekierowań 301) :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zauważyłem problemy z głębszym indeksowaniem nowych serwisów przez Google.

W logach tych serwisów widzę, że googlebot był i przeorał je dosyć dokładnie, ale w indeksie się niestety te strony nie pokazują.

Może być i tak, że te 3 mmiesiące z FAQ nie są aż tak bardzo przesadzone... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu! Udalo sie! Googlebot zaindeksował ok 241 (stan aktualny) podstron z mojej domenki - dowod TUTAJ :D.

Swoją drogą zauwazylem dalszy brak linkow do mojej strony (google - polecenie "link:") i to w przypadku gdy MSN i Yahoo zindeksowalo ich calkiem sporo. Hmm.. poczekamy moze to jeszcze nie koniec dlugo oczekiwanej akcji Googlebota. Reasumujac czekalem na indeskacje strony w nowym systemie (nice URL's :brawa:) - bagatale - ok 3 miesiące :blush: . Swoja drogą to dziwna zbieżnosc z tym co pisali w FAQ - jednoznacznie moge powiedziec ze chyba stronka zaliczyla SandBox - bo jak to inaczej nazwać?

Jesli chodzi o:

Zamiast 'ksymena.pl - Film, movie and art' lepiej bedzie 'Film, movie and art - ksymena.pl'.

Tu masz 110% racji - aczkolwiek takie triki to tylko w wymianie linkow, bo w katalogach admini nie pozwalają :/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaxRipper, Google co jakiś czas aktualizuje liczbe linków, a i wtedy pokazuje tylko ich próbkę.

pzdr.

omnia mea mecum porto

In general, it could be argued from the consumer point of view that the better the search engine is, the fewer advertisements will be needed for the consumer to find what they want.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności