Skocz do zawartości

Jeden link czy dwa osobne?


Duncan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Nie będę ukrywał że w temacie pozycjonowania, jestem całkowitym noobem, i moja wiedza ogranicza się do tego co przeczytałem (choć wiele tego nie było), więc gdybym popełnił jakiś rażący błąd proszę poprawcie mnie, a nie denerwujcie się, nie banujcie, nie mówcie żebym spadał na drzewo. Ale do rzeczy, ok. miesiąc temu po latach moderowania działów dla producentów na różnych mniejszych i większych forach postanowiłem wystartować ze swoim projektem koniec, końców na music-heaven.org postawiłem swoje forum. Do tej pory gra.

Oczywiście postanowiłem poprawić pozycję w googlech, powoli sobie pisałem precle, dodawałem do katalogów, no pasuje w ten sposób podczas wyszukiwania hasła ‘pobierz vst’ moje forum jest na pierwszej stronie. Super mega się podnieciłem gdy to zobaczyłem.

Ale przeyszedł czas na inne frazy na które chciałbym się pozycjonować. I tutaj moje pytanie, czy wydajniej w anchor linku dać np. ‘wtyczki vst’ czy może dwa osobne linki, i jeśli to drugie rozwiązanie to czy lepiej dać dwa linki sąsiadująco ze sobą w tekście czyli <a href=”link”>wtyczki</a> <a href=”link”>VST</a>, czy może mocniej będzie gdy oba linki będą rozdzielone zdaniem... Albo może nie ma to żadnego znaczenia?

Samym chuchaniem kobiety nie rozgrzejesz xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Ja bym rozdzielał, linki ze słowami kluczowymi powinno się różnicować.

Tzn. mam na myśli dwa linki: ‘wtyczki vst’ i ‘pobierz vst’ bo pytanie postawiłeś trochę niejasno. Poza tym do strony w miarę możliwości powinny prowadzić linki z bardziej zróżnicowanymi anchorami, nie tylko tymi dwoma. Tam myślę :P

Edycja: uściślenie.

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzychu przeczytałeś w ogóle o co mu chodzi czy na prawdę jesteś z księżyca?

<a href=”link”>wtyczki</a> <a href=”link”>VST</a> w takim układzie są to 2 osobne anchory, czyli strona pozycjonowana jest na 2 różne słowa, a na dodatek jeżeli "link"=="link" to pozycjonowałbyś się w tym konkretnym przypadku tylko na słowo "wtyczki".

Oczywiście słowa kluczowe trzeba różnicować, więc ustal sobie takie, które przyniosą najwięcej korzyści i na nie się pozycjonuj, aczkolwiek rozdzielanie słów w jednej pozycjonowanej frazie tak jak to przedstawiłeś powyżej nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedziałem tak jak zrozumiałem pytanie, sorki jak nie załapałem.

P.S. Jasne, że jestem z Księżyca ;)

Sprawdziłem, przecież napisałeś to samo co ja tylko innymi słowami. Popraw mnie jak się mylę :P

Edycja: dopisek.

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytowałem po napisaniu oba posty, zawsze opisuję powód edycji tak, aby nie wprowadzać nikogo w błąd.

Grunt, że sprawa wyjaśniona :P

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem wyjście takie :

[...] z brzmieniem wersji <a href="link1">VST</a> przygotowanej przez jedną z firm, wypada na korzyść oryginału. <a href="link2">Wtyczka</a> wypada - jak zwykle zresztą [...]

Jest bez sensu, a powinno być tak:

[...] Zastanawiasz się czasami, skąd wziąć <a href="link1">wtyczki</a> <a href="link2">VST</a>? Albo skąd wziąć sample? [...]

Dobrze Was zrozumiałem?

Samym chuchaniem kobiety nie rozgrzejesz xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę jak ja bym to zrobił, ok?

<a href="link"> wtyczki VST </a>

<a href="link"> pobierz VST </a>

lub

[URL=link]wtyczki VST]

[URL=link]pobierz VST[/URL]

Oprócz tego inne anchory, w zależności od Twojej branży. Wszystko, naturalnie, w odpowiednim kontekście. Daj znać czy się wyraziłem jasno :)

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam zdanie Krzycha, pozycjonuj swoją stronę na kilka różnych anchorów.

Jeśli zależy Ci na wypozycjonowaniu strony na hasło "Wtyczki VST" nie przedzielaj ich a tym bardziej nie dawaj dwóch takich samych linków do tych haseł w jednym artykule.

SEO in Bielsko-Biała 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz, aby Twoja strona była wysoko w wynikach wyszukiwania na frazę "wtyczki VST", to nie rozdzielaj tego anchora, tylko linkuj go w całości. Jeśli zrobisz z tego dwa różne linki, to strona będzie pozycjonowana na dwie różny frazy: "wtyczki" i "VTS", a to mija się przecież z celem. Dodatkowo różnicuj linki i anchory (jeśli w preclu możesz dodać trzy odnośniki, to niech każdy prowadzi do innej podstrony.

"Pobierz VST" chyba pozycjonowałeś w ramach jednego anchora, a nie dwóch różnych, prawda?

Konto współdzielone. Kup teksty przez GT i z fakturą VAT.

Potrzebujesz tekstów? Pisz na PW albo zajrzyj, a na pewno coś wymyślimy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności