Skocz do zawartości

Faktura adwords, trzeba być vatowcem ?


zecke

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szybkie pytanie. Czy trzeba być vatowcem, żeby móc sobie wrzucać faktury adwords w koszty ? Mój księgowy twierdzi, że jest to tzw. import usług z zagranicy i że nie mogę tego robić.

Pytam, bo prowadzę DG, ale nie jestem vatowcem a na adwords zawsze trochę grosza idzie i troszkę bez sensu, że nie mogę wrzucać tych faktur w koszty. To samo pytanie tyczy się faktur np od Dropped.pl

Dzięki za info

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz mieć VAT UE żeby móc to zaliczyć w koszta.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FV adwordsa jest wystawiana netto na zasadzie reverse charge .. z resztą ja daję księgowej.

poza tym musisz w adwords podac NIP w przypadku konta firmowego.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżeli nie jesteś płatnikiem podatku Vat to aby importować usługi (np. Dropped lub AdWords) powinieneś się zarejestrować jako importer usług wewnątrzwspólnotowych ( zgłoszenie VAT-R, rubryka C 3, zaznaczasz poz 59 - tak było w 2010r ). Zostaniesz wtedy zarejestrowany jako podatnik VAT UE. Następnie od ceny którą zapłaciłeś za import usług naliczasz Vat i odprowadzasz do US (deklaracja Vat 9M).

Niestety tego Vatu nie możesz odliczyć, gdyż żeby odliczyć podatek Vat musisz być jego płatnikiem w kraju, a z Twojego postu domyślam się, że nie jesteś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności