Skocz do zawartości

Test blasta XR na nową domenę


wojtecki1

Rekomendowane odpowiedzi

Założenia, rozpoczęcie i blast

Do przeprowadzenia tego testu skłoniło mnie często powtarzające się pytanie: czy blasta XRumerem można puszczać na nową domenę? Odpowiedzi były różne : tak, nie, nie wiem, śmiało. nie waż się :)

Postanowiłem to sprawdzić.

Założenia są takie: sprawdzić jak zareaguje nowa - świeżo zarejestrowana domena potraktowana "kinder blastem" - jak mawiają niektórzy.

Testowana domena to: kurs.barmanski.waw.pl.

Testowane frazy:

* kurs barmański,

* kurs barmański warszawa,

* kursy barmańskie

* kursy barmańskie warszawa

Wiem że zarówno tematyka jak i konkurencja dla fraz nie jest najwyższych lotów, ale nie zawsze robimy opony czy kredyty :)

Działania zaczęte w dniu 28.04.2011. - w tym dniu została zakupiona domena i zamówione teksty, które następnego dnia umieściłem na świeżo wgranej stronie. Pozdrawiam Panią Magdalenę :)

Strona to WordPress z zainstalowanym All in one seo pack oraz Google xml sitemaps. W dniu postawienia strona została w celu indeksacji została zgłoszona za pomocą dodatku do Scrapeboxa - Rapid Indexer w blisko 3000 działających serwisów pingujących. Listę udostępnił piomoo za co dziękuję.

Kolejnym krokiem było dopalenie strony głównej punktami z rotacyjnych SWL-i: które to systemy wygenerowały do chwili zdjęcia punktów następujące ilości pobrań

Gotlink - 1300 pkt wygenerowane 136 pobrań

e-Weblink - 1760 pkt wygenerowane 96 pobrań

Założyłem od początku, że w momencie wysłania blasta punkty zostaną zdjęte, a podane przyłożenie wystarczyło do zaindeksowania 3 podstron.

Przy zdejmowaniu punktów komenda site: w yahoo pokazywała 0 BL.

parametry-domeny-30.04.2011-300x258.jpg

Pierwsze sprawdzenie pozycji nastąpiło ok godz 11.00 w dniu 30.04.2011. Wyniki dla mnie są zaskakujące. Pamiętajmy, że strona nie ma doby życia i zaindeksowane 3 podstrony, a pozycje wyglądały następująco:

dane-30.04.jpg

Jest w spisie jeszcze jedna fraza (i założenie testu)

* szkoła barmanów

która mi wpadła do głowy już po rozpoczęciu testu.

Obecność tej frazy ma pokazać jak algorytm Google radzi sobie ze "zrozumieniem" treści zawartych na stronie. Mimo, że strona nie jest zoptymalizowana pod tą frazę treść wszystkich podstron nawiązuje pośrednio do niej. Fraza w pełnej postaci pojawia się tylko raz - na stronie głównej i jest "wyboldowana".

Blast został zakupiony u jednego z użytkowników PiO i miał zawierać 5000 założonych profili. Ostatecznie otrzymałem listę 6000 profili z czego ten dodatkowy tysiąc to - jak powiedział sprzedający: "jakby trafiły się jakieś źle założone, albo widoczne po zalogowaniu" :) Po ręcznym sprawdzeniu ok 50 losowo wybranych profili znalazłem 2 wymagające zalogowania.

W tej sytuacji należy przyjąć że XRumer założył co najmniej 5500 profili.

Dotatkowo każdy założony profil oprócz linkowania do testowanej domeny z losowo wybranym anchorem linkował do poprzednio założonego profilu.

List profili została wrzucona do Rapid Indexera i za jego pomocą zgłoszona do ok 180 serwisów. Więcej nie chciało przyjąć :)

Testu dzień czwarty. (3.05.2011)

Dzisiejsze wyniki dla "blastowanych" fraz nie zmieniły się. Jednak po zerknięciu do statystyk strony zobaczyłem wejścia z fraz które nie były celem blasta. Postanowiłem dołączyć je do monitorowanych fraz nie podejmując żadnych dodatkowych działań..

Wniosek nasuwa się sam: Obecne wyniki nie są jeszcze efektem działania Xrumera, tylko treści zawartych na stronie.

Parametry domeny pozostają bez znaczących zmian: 6 zaindeksowanych podstron i 3 BL według Yahoo. Tu wzrost o jedno oczko, ale nadal są to linki z SWL-i. Dotychczas nie pokazał się żaden link z profili.

pozycjetest3052011.jpg

Oraz frazy nie traktowane Xrumerem

pozycjetest23052011.jpg

Dalsze wyniki i przebieg testu będzą publikowane sukcesywnie.

Cały test dostępny jest pod adresem: Blast Xrumerem na nową domenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam

Do opisu testu wkradł się pewien błąd.

Dotatkowo każdy założony profil oprócz linkowania do testowanej domeny z losowo wybranym anchorem linkował do poprzednio założonego profilu.

Błąd wychwycił użytkownik salab - Xrumer nie ma takiej opcji jak podlinkowanie poprzedniego profilu.

Jest za to funkcja:

Podlinkowanie jest wykonywane losowo z aktualnej listy utworzonych profili

Uważnemu czytelnikowi testu serdecznie dziękuję za wyłapanie nieścisłości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos malo odpowiedzi w tym temacie, a tescik calkiem fajny :) Co do tego bledu to wlasnie juz wczoraj to zauwazylem i chcialem pisac do Ciebie zebys dal namiary na osobe robiaca blasta bo myslalem, ze to jakis mod jest i chcialem sie zapytac :D

Z wlasnych obserwacji zauwazylem, ze wlasnie blast najlepiej wchodzi na swieze domeny. Leca sporo do gory i sie utrzymuja na tych pozycjach w miare stabilnie. Pozniej mozna dokladac linki z innych zrodel i zdobywac topy na sredniejsze frazy.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wlasnych obserwacji zauwazylem, ze wlasnie blast najlepiej wchodzi na swieze domeny. Leca sporo do gory i sie utrzymuja na tych pozycjach w miare stabilnie. Pozniej mozna dokladac linki z innych zrodel i zdobywac topy na sredniejsze frazy.

Ja za to mam zupełnie odwrotne obserwacje. Bo zdobyciu w miarę wysokich pozycji wykorzystuję blasta jako ich dopieszczenie i podbicie :)

Btw. gdzie jest ta opcja

Podlinkowanie jest wykonywane losowo z aktualnej listy utworzonych profili

??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że test jest wykonywany na same profile. Nie mają one dużej mocy, dobry byłby test zarówno na posty i profile. Fraza jest mało konkurencyjna, a strona linkowana na 4 anchory - nie powinno być negatywnych efektów.

Pozycjonowanie Kraków - LinkJuice.pl

Wojciech Matuła, tel. 721 376 407

indeks parp 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@skream - oczywiście masz rację, jednak ze względu na to że jednak większość osób sprzedających blasty robi je na profile ten test ma takie założenia.

@ezomaniak - nie mam pojęcia gdzie ta opcja ale musi być skoro profile wyglądają tak:

https://furtheronparanormal.org/forum/index.php?action=profile;u=318829

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eria86 - sprawdzam czy można i jakie będa efekty czyli:

Założenia są takie: sprawdzić jak zareaguje nowa – świeżo zarejestrowana domena potraktowana „kinder blastem” – jak mawiają niektórzy.

A w celu indeksacji wykonałem tylko:

Lista profili została wrzucona do Rapid Indexera i za jego pomocą zgłoszona do ok 180 serwisów. Więcej nie chciało przyjąć ;)

Oczywiście że blast jest słaby, ale frazy jak widać także ;) Stopnia indeksacji profili nie sprawdzałem i raczej nie będę tego monitorował. Oczywiście można jeszcze wspomóc zaindeksowanie profili i możliwe że dalszą część testu uzupełnię o taką pozycję.

Założyłem też że parametrami opisującymi skuteczność będzie przyrost BL i wzrost pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@skream - ale co to zmienia, czy byly wczesniej projekty, czy nie? Przeciez mowil, ze kupil blast i dostal liste 6000 adresow z jego linkami z czego ma dzialac ok. 5000. Zapewne wczesniej sprzedawca robil blasta na te adresy, zeby stworzyc wlasna liste, ale to nie ma zadnego znaczenia, bo blast byl na gwarantowane 5000 profili, a nie swieza liste 100 000 for.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności