Skocz do zawartości

Konto internetowe


zuymen

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Poszukuje banku w którym będę mógł otworzyć konto internetowe. Konto powinno się cechować BRAKIEM opłat za prowadzenie, przelewy.

Dodatkowo, przelewy na PayPal (jeżeli to w ogóle możliwe) za friko. To samo z przelewami OD PayPal.

Rozmyślam nad mBankiem bądź też Inteligo.

Dla osób które w jakiś fajny sposób mi polecą dane konto (napiszą + i -) założę konto z ich REFa :-)

Jestem właścicielem SEMURAI - agencja SEO oraz właścicielem VRnews.pl - wirtualna rzeczywistość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam obydwa (uwaga - linki z refem :)) czyli https://inteligo.pl?ref=sebau i https://www.mbank.pl?ref=sebau :)

Mnie taniej wychodzi prowadzenie konta w mbanku. Choć rachunek firmowy już jest droższy w prowadzeniu, bo za każdy przelew złotówkę zabierają.

 Szablony do zennopostera - ZenBLOG, ZenSocialBot, ZenOgłoszenia, Szeptacz, ZenFles, ZenReview, szablony do poczty i inne). Tylko profile VIP proszę zamawiać przez priv lub email

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ale jak się ma sprawa z opłatami. Co jak będę chciał wypłacić kasę z PP na konto? Płacę jakąś prowizję za przelew zagraniczny, czy coś? :>

Jestem właścicielem SEMURAI - agencja SEO oraz właścicielem VRnews.pl - wirtualna rzeczywistość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam konto w PKO BP, niedawno ze studenckiego zmieniłem na konto dla młodych i jestem w pełni zadowolony - opłaty za prowadzenie nie ma, jedynie 5 zł za kartę/miesiąc, ale wystarczy zrobić w miesiącu transakcje kartą na 350 zł i opłaty nie ponosisz. Wszystkie przelewy za darmo, do tego wypłata z bankomatów wszystkich banków również za darmo. Karta PayPass. Możliwość zrobienia konta z dopuszczalnym saldem debetowym do 500 zł.

A przelewy na PayPal masz za friko ze strony https://www.paypal-doladowania.pl/, w formach płatności masz m.in. właśnie PKO BP, jak również Inteligo i mBank jeśli byś na któreś z nich się zdecydował.

Co do Twojej powyższej wypowiedzi - za odbieranie przelewów z PP chyba w żadnym banku nie ponosisz opłat, byłoby to dość nielogiczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie zależy od banku. PayPal pobiera prowizję za wypłatę środków na konto bankowe i tego nie unikniesz. Jest to kilka złotych z tego co pamiętam. Wpłata do PayPal jest z kolei darmowa.

Jeśli chodzi o konto to bierz mBank - jestem tam od 2 lat i nie zapłaciłem jeszcze ani złotówki. Wcześniej byłem w Inteligo i kosztowało mnie to 5-6 złotych miesięcznie (co prawda miałem wtedy bardzo mizerne salda).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przelew do krewnych lub znajomych z salda konta PayPal w PLN jest bezpłatny w granicach Polski. Jeśli masz EUR w saldzie konta PayPal, to nic nie zapłacisz także za przelew w EUR w granicach Unii Europejskiej (w tym także w Polsce). Jeśli transakcja obejmuje przeliczenie waluty, potrącana jest drobna opłata."

https://www.paypal-marketing.pl/klienci_ind...pal/oplaty.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną mBank i Inteligo mają wszystkie podstawowe usługi za darmo za wyjątkiem kart. W mBanku ich utrzymanie kosztuje 2zł, w Inteligo 3/4/5zł (nie pamiętam dokładnie). Oczywiście jeśli nie używasz, możesz zrezygnować z kart, zastrzegając je. Można też nie płacić za karty, używając ich do częstego płacenia w sklepach (kilka transakcji na łącznie kilkaset złotych w miesiącu).

Jeśli szukasz całkowicie darmowego konta, zobacz na GetinOnline. Nie płacisz tam nawet za kartę, ale: (1) nie ma ich w systemach szybkich płatności, (2) karta którą dostajesz jest zbliżeniowa (ale to już zależy od Ciebie, czy traktujesz to jako plus czy minus).

Tani albo darmowy jest też AliorBank. Sytuacja identyczna jak w pierwszych dwóch bankach. Prowadzenie i przelewy za darmo, ale płacisz za kartę, którą możesz zastrzec. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Inteligo i Alior Bank, Inteligo pobiera opłaty, około 9 zł za mc, natomiast w Alior Banku nie mam karty, dlatego nie płacę nic i nie ważne czy konto stoi puste czy nie :)

Natomiast Inteligo nie ma placówek- w placówkach PKO możesz jedynie wpłacać środki na konto, co jest trochę śmieszne dla mnie, ale to jest PKO, więc mnie nic nie dziwi :D

@zuymen jak chcesz załóż sobie konto z mojej stronki w stopce :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ING konto Direct nie pobierają mi ani złotówki. Ani za prowadzenie ani za przelewy ani za kartę (chyba trzeba jedynie zrobić transakcje za 100zł/miesięc ale nie jestem pewny kiedyś tak było), ani za wypłatę z bankomatów w innych bankach.

Minusem jest to, że ponoć często mają awarie i nie można płacić kartą. Ja w ciągu 7 lat miałem 2 takie przypadki a kartą płacę codziennie praktycznie więc to wg mnie przesada co inni mówią o tych awariach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności