Skocz do zawartości

Uwaga na www.affiliando.pl i Liberty Direct


ja1

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że nie mogę spać ze zdenerwowania opiszę Wam pewną sytuację. Mam pewną stronę (większość pewnie wie o jaką chodzi), strona o ubezpieczeniach. Ładnie na wiele fraz siedzi sobie w top 10, a niektóre frazy top 1, pewnego miłego dnia pomyślałem sobie dlaczego by dodatkowo nie zarobić. Trafiłem na www.affiliando.pl, wszystko ładnie pięknie, prowizje z pewnego towarzystwa ubezpieczeniowego (podam a dlaczego nie, chodzi o Liberty Direct) 119 zł, a cóż mi tam zarobię. No dobra zamieściłem reklamę, zyski przerosły moje najśmielsze oczekiwania. Nic tylko się cieszyć bo były dni że 4 polisy się sprzedały, wszystko pięknie. Urosła ładna sumka. Do dzisiejszego dnia, a właściwie wczorajszego było ok. Dostaję wczoraj maila że nie wypłacą prowizji, a jako powód podają to ze pracuję również jako agent ubezpieczeniowy (jest to niezgodne z regulaminem). No dobra myślę sobie, ktoś się pomylił, przecież zdarza się. Jako że nie pracuję jako agent ubezpieczeniowy piszę wyjaśnienie. Nic oni dalej przy swoim, piszą że moja strona przypomina stronę multiagencji, no dobra przypomina ale nią nie jest. Piszę kolejne wyjaśnienie, tłumaczę że mogę przedstawić dokumenty iż z nikim nie współpracuję jako agent ubezpieczeniowy, pokazuję im że na stronie są reflinki do kalkulatorów innego systemu partnerskiego, ale nie jesteśmy agentem żadnego towarzystwa ubezpieczeniowego.Nic nie dało, odpisali:

„Nie mamy żadnych wątpliwości. Wszystkie te polisy są zawarte przez agentów a w zasadzie agentki. Część z nich już opłaciliśmy. Być może wydawcy nie są naszymi agentami ale na pewno działają w porozumieniu z naszymi agentami.„

Szlag mnie trafił, co im się nie spodobało? za duża sprzedaż? a może to że fraza Liberty Direct jest przeze mnie wypozycjonowana i strona pod tą frazą jest w top5?, Nie wiem w każdym razie piszą nieprawdę i zastanawiam się czy dziś nie pójdę do prokuratury złożyć doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Także uważajcie na ten system partnerski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja ze swojej strone mogę też powiedzieć, że na początku działalności affiliando miałem o tym pp bardzo dobre zdanie. Niestety ale się cholernie zawiodłem. Zresztą po tych wszystkich latach mojej cięzkiej pracy mogę z całą pewnością powiedzieć, że nie istnieje na naszym krajowym rynku żaden pp, który działa na czystych zasadach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulamin nie był złamany, zaczynam już reklamować ten pp Liberty:https://www.google.pl/search?q=liberty+direct&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a

top2 i top 3 należy do mnie pod frazę liberty direct, ale treść tam niedługo się zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że użytkownik ja1 jest równie nie rzetelny co opisywana firma, śmiem twierdzić, że nawet bardziej.

Pozycjonowaliśmy jego stronę, a zapłaty nie otrzymaliśmy.

Trafiła kosa na kamień.

Pozdrawiam, (-;

www.topposition.pl - Top Position

tp468x60_banerrr.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na pewno w 100%.

Jeśli to możliwe proszę o bezpośredni numer telefonu (PW), bądź jutro pracownik odpowiedzialny za finanse w naszej firmie, skontaktuje się poprzez https://www.tanie-ubezpieczenie.eu/kontakt/ w celu wyjaśnienia sprawy.

Polegało dokładnie na tym, co zostało wspólnie ustalone i zatwierdzone umową.

Pozdrawiam, (-;

www.topposition.pl - Top Position

tp468x60_banerrr.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Co prawda już na Goldenline prostowałem ten temat, ale skoro istnieje potrzeba - tutaj też opiszę go z naszej perspektywy.

- w każdym programie programie partnerskim (i sieci afiliacyjnej) to reklamodawca (tutaj ubezpieczyciel) zatwierdza wyniki kampanii. My, weryfikując transakcje bazujemy na bazie tych zatwierdzonych sprzedaży od reklamodawcy. Czyli - standard. Na razie nic nowego.

- w Pani konkretnym przypadku reklamodawca zatwierdził Pani 2 polisy, a 11 odrzucił.

- te 2 zatwierdzone polisy przyszły z dwóch różnych adresów IP (czyli użytkownicy kupujący te ubezpieczenia byli na dwóch różnych komputerach)

- 11 polis (czyli 11 transakcji sale) było wykonanych z jednego numeru IP i z jednego kliknięcia. (czyli użytkownik kupujący polisy jeden raz kliknął w baner reklamowy i kupił 11 polis z jednego komputera.

Kliknięcie miało miejsce 18.11.2011, a te 11 polis schodziło od 18 do 30 listopada.

Tyle mogę wyjaśnić z naszej strony na tą chwilę.

Pozdrawiam serdecznie

Marcin Kowalik

Affiliando

Pozdrawiam serdecznie

kov.

Radio internetowe: klub.fm

BankNews: bank news

clubbing.szn.pl: kluby szczecin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam ten wątek i jako postronnego obserwatora wyjaśnienia Kovala mnie nie przekonują. Przyjmując, że wyjaśnienia są prawdą wypada jeszcze zadać pytania:

- czy w regulaminie jest zastrzeżenie, że jedno kliknięcie może wygenerować tylko jedną sprzedaż?

- czy w regulaminie jest zastrzeżenie, że sprzedaży nie można generować "ręcznie" a jeżeli tak to czy ip z którego dokonano zakupu jest tożsame z ip partnera?

I na koniec jaka różnica dla Was (czy dla reklamodawcy) czy te 11 polis kupiła jedna osoba czy kupiło je osób 11? Ubezpieczyciel zarobił (sprzedaże były jak sądze opłacone), więc powinien wypłacić prowizję. Jak się nie podoba współpraca to powinien ją zerwać ale za sprzedane produkty wypłacić prowizję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabezpieczyc regulamin

wystawic fakture i od razu z pismem od prawnika z rzadaniem zaplaty, nie pieprzyc sie w jakiekolwiek tlumaczenia proszenia itp ...

jesli tylko w regulaminie nie ma zapisow umozliwiajacych anulowanie bez podania przyczyny to sprawa w sadzie w pierwszym rozpoznaniu zostanie uznana i po klopocie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee koval sorry ... ale korzystam z nerwostrady - gwarantuję Ci że prawdopodobieństwo tego , że moj adres IP z danego dnia jutro bedzie u kogoś innego jest bardziej prawdodpobne niż trafienie 6 w totka... ślisko się tłumaczysz - jeżeli polise rozpatrujecie per różne IP a nie per różne COOCKIES to kiepsko to widzę. Aczkolwiek w Polsce nie ma sądowego specjalisty od sieci i CPS/CPL wiec jest szansa, ze się obronicie. Nie mniej jednak Twoje/Wasze tłumaczenie o adresie IP jest co najmniej śmieszne jeśli nei żenujące.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

Powtórzę się - prowizje akceptuje reklamodawca. I to reklamodawca stwierdził że te 11 polis jest do odrzucenia.

Naszą robotą jest wyjaśnienie dlaczego tak reklamodawca twierdzi, i dbanie o dobre interesy zarówno reklamodawcy jak i wydawców.

Pani Beata poprosiła o kontakt do reklamodawcy i taki otrzymała.

Pisałem tutaj o IP, bo do takich danych mam dostęp, a Pani Beata w swoisty sposób "wywołała" nas do tablicy.

Poza tym jest to jeden ze sposobów na wyszukanie fraudów.

Nie mam prawa opisywać sytuacji w imieniu reklamodawcy.

Regulamin oczywiście jest. W nim jasno stoi że my rozliczamy się z wydawcami na podstawie raportów od reklamodawcy, że nie można być agentem itp.

Dodam od siebie że anulowanie transakcji zdarza się to bardzo rzadko, zwłaszcza u tego reklamodawcy.

@rechot

"I na koniec jaka różnica dla Was (czy dla reklamodawcy) czy te 11 polis kupiła jedna osoba czy kupiło je osób 11?"

A gdybyś był reklamodawcą to chciałbyś płacić 11 razy za tego samego klienta?

Nam też nie jest na rękę że komuś jest obcinana transakcja. My wtedy też tracimy, i nie tylko w kwestii wizerunkowej.

@eltrial

Powód nadal jest taki sam. Reklamodawca podważył poprawność transakcji.

Ja tu mogę jedynie powiedzieć co widze w naszym systemie odnośnie tych transakcji.

@zgred

Oczywiście, masz rację ze zmienianiem IP.

Doskonale jednak wiesz co w krotkim okresie czasu od 11 do 30 listopada (19 dni) oznacza że transakcje zostały zrobione z jednego IP i z jednego kliknięcia.

Poprzednie dwie "dobre" transakcje byly wykonane z różnych IP i "sensownej" statystycznie ilości kliknięć.

pozdrawiam serdecznie

P.s. zaraz się przełącze na firmowy login, bo trochę słabo podpisywać się jako "koval".

Pozdrawiam serdecznie

kov.

Radio internetowe: klub.fm

BankNews: bank news

clubbing.szn.pl: kluby szczecin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności