Skocz do zawartości

[pomysł] Scraper i spinner tekstów z seokatalogów


www.skrypty.pro

Rekomendowane odpowiedzi

Narzędzie możemy wprowadzić do sprzedaży w przeciągu tygodnia, maksymalnie dwóch - temat ma na celu sprawdzić zainteresowanie. Jeśli jesteś zainteresowany - wyślij maila na bok@skrypty.pro

Narzędzie miałoby na celu stworzenie unikalnego, tematycznego, czytelnego i w miarę logicznego tekstu dla ludzi opartego na tekstach pobranych z wpisow w seokatalogach. Narzędzie miałoby funkcje:

- pobieranie tekstów z seokatalogów

- generowanie tekstu o dowolnej długości

- podział na akapity dowolnej długości

- mieszanie zdań

- synonimizowanie na poziomie znaków

- kilka rodzajów eksportów

+ kilka innych ciekawych funkcji

Pierwotna cena dla użytkowników PiO wynosiłaby 100 złotych. Teksty byłyby świetne pod katalogi i precle gorszej jakości, a także zaplecze.

Jakieś wskazówki do funkcjonalności? Co uważacie o takim narzędziu? Czy Wam również się przyda?

Teksty są bardzo, bardzo unikalne - bez powielania tekstów z seokatalogów.

Wielka Promocja - Pakiet Zaplecze 2014
czyli oprogramowanie za 1746 zł w cenie 777zł brutto

Mówimy o Microsite Manager Standard, SpamKat i BaseSystem - wszystko to, co potrzebujesz do zaplecza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

właściciele seokatalogow cie zliczają ;), ale na zachodnim rynku takie narzędzia już dawno są, wiec pomysł nie jest zły, tylko seokatalogi jako źródło tekstów, chyba pomysł nietrafiony

Teksty są bardzo, bardzo unikalne - bez powielania tekstów z seokatalogów.

to trzeba porostu sprawdzić jeśli będzie tak jak piszesz to było by super, ale znając życie będzie sieczka. Pokaz jakieś demo wtedy można dyskutować. Bo cena 100 zł jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, mysle ze bedzie tak jak z dodawarkami do seokow, wiecej straszenia niz prawdziwego zagrozenia. Demo pokaze do tygodnia (przykładowy tekst wygenerowany na dniach).

Pomysl nie jest nowy, za granica to podstawa i az dziwne ze u nas tego nie ma. Mamy kilka ciekawych rozwiazan odnosnie obrobki tekstu dla MM napisanych, takze polaczymy to z tym zewnetrznym narzedziem.

Wielka Promocja - Pakiet Zaplecze 2014
czyli oprogramowanie za 1746 zł w cenie 777zł brutto

Mówimy o Microsite Manager Standard, SpamKat i BaseSystem - wszystko to, co potrzebujesz do zaplecza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe.. seokatalogi jeszcze w miarę się trzymają (poza pojedynczymi wpadkami) to już widzę, pomysły jak je wykończyć (znacznie osłabić).

Ale na szczęście - ja nie mam farm seokatalogów, więc mnie to tam wszystko jedno - ale wg. mnie efekt skali takiego narzędzia może mieć dość mocny i negatywny wpływ na katalogi, pomijam już prawa autorskie twórców wpisów.

https://www.punktseo.pl/darmowe-bonusy/ << rozdaje: kody do katalogów firm, kody rabatowe, szablony ZennoPoster ! |---| Moje strony: https://www.s90.pl/pozycjonowanie/ | https://www.seo-stat.pl - zapraszam.                                                                                                                                                                                          

seo-stat-logo.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ale znając życie będzie sieczka

Czytając założenie projektu to będzie jak pisze: MaxPan. A to, że będzie "podział na akapity dowolnej długości" nic nie zmieni, bo równie dobrze można ściągnąć kilka/kilkaset MB dowolnych tekstów rozbić je na zdania i słowa i z tych zdań składać kolejne o "generowanie tekstu o dowolnej długości, podział na akapity dowolnej długości" ;)

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a baza synonimów wbudowana w program, czy w chmurze?

W pierwszej wersji nie będzie synonimów najprawdopodobniej, bo tekst byłby słabej jakości. Aktualnie nie ma dobrego sposobu na logiczne synonimy w języku polskim. Przemyślimy dwie opcje i naprawdopodobniej dodamy obie w późniejszych wersjach.

pomijam już prawa autorskie twórców wpisów.

Tak, jest to chyba najważniejsza kwestia, na tym się skupimy najbardziej.

@Mion

Bez urazy Mion, ale wybrałeś funkcje które tu najmniejsze mają znaczenie, także zastanawiam się czy w ogóle wiesz o co chodzi, albo po prostu chcesz wprowadzić kogoś w błąd.

Wielka Promocja - Pakiet Zaplecze 2014
czyli oprogramowanie za 1746 zł w cenie 777zł brutto

Mówimy o Microsite Manager Standard, SpamKat i BaseSystem - wszystko to, co potrzebujesz do zaplecza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z kazdego generatora bedzie z tego wychodzic sieczka. Wystarczy przeciez wziac teraz jakis opis i wygenrrowac do niego z automatu synonimy np. SEO Lenivcem i widac co sie otrzymuje. Oczywiscie opis 100% unikalny, 0% sensu i poprawnosci. Tak samo bedzie u Ciebie.

Po drugie to wez pod uwage, ze ktos pisze te opisy i raczej sobie nie zyczy zebys je kopiowal. Tym bardziej, ze wiekszosc opisow powstaje z synonimow (tylko ze takich wstawianych recznie), a co za tym idzie powtornie bedziesz synonimowac te teksty. Wiele osob pisze robi takie opisy jak np. "najlepsza strona o pozycjonowaniu to forum.optymalizacja.com" i wtedy Twoj automat ominie taki adres i latwo bedzie namierzyc co ukradles.

Poza tym to zasadniczo nie fair tak dzialac, bo jedyny rezultat bedzie taki, ze SEOki moga poleciec na mocy. Jak juz cos to bierz lepiej teksty z Wiki - bedzie to legalne i przynajmniej nikomu nie bedziesz szkodzil.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jednak Mion wie o czym mówi.

To, że artykuł będzie pobrany z seokatalogu/precla/innego źródla o niczym nie świadczy. Tak samo można go pobrać przecież z wikipedii itd.

Tutaj pozostaje tylko kwesita tego, jak bardzo artykuly WYGENEROWANE będą się różnić od tych rzeczywistych - bo przecież ktoś kto dodaje do seoków/katalogów/precli także ostro SYNONIMIZUJE te artykuły, więc będzie duża szansa na trafienie prawie tego samego co gdzieś już będzie istnieć.

Ale - to nasze domysły, co będzie zobaczymy. Jeśli artykuly będą miały sens, oraz będą ZNACZĄCO odbiegać od "źródłowych", jak by nie było "pożyczanych" to czemu nie używać takiego systemu. Dlatego nie ma co gdybać, zobaczymy ocenimy :)

SZUKASZ NAPRAWDĘ DOBRYCH I TANICH PROXY ?

Proxy w ilości 70 tys. wymieniane cyklicznie, stabilność anonimowość i nielimitowany transfer:

KLIKNIJ I KUP LUB PORÓWNAJ WSZYSTKIE RODZAJE PROXY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele osob pisze robi takie opisy jak np. "najlepsza strona o pozycjonowaniu to forum.optymalizacja.com" i wtedy Twoj automat ominie taki adres i latwo bedzie namierzyc co ukradles.

Bardzo łatwo z automatu ominąć 90% tego typu tekstów.

Poza tym to zasadniczo nie fair tak dzialac, bo jedyny rezultat bedzie taki, ze SEOki moga poleciec na mocy.

Czy ja, czy kto inny - takie narzędzie to tylko kwestia czasu. Jestem niemal pewien ze seoki nie poleca za to, jeśli miałyby polecieć to równie dobrze leciałyby za same teksty z synonimami (nawet ręcznymi).

Jak juz cos to bierz lepiej teksty z Wiki - bedzie to legalne i przynajmniej nikomu nie bedziesz szkodzil.

Stworzyłbym kolejny mało innowacyjny produkt, teksty z seokatalogów mają tę zaletę, że są już pisane pod google, zawierają frazy itd.

Wielka Promocja - Pakiet Zaplecze 2014
czyli oprogramowanie za 1746 zł w cenie 777zł brutto

Mówimy o Microsite Manager Standard, SpamKat i BaseSystem - wszystko to, co potrzebujesz do zaplecza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy Mion, ale wybrałeś funkcje które tu najmniejsze mają znaczenie, także zastanawiam się czy w ogóle wiesz o co chodzi, albo po prostu chcesz wprowadzić kogoś w błąd.
Bez urazy, ale opis jest funkcji jest taki, a nie inny. W takim razie Ty swoim opisem wprowadzasz w błąd. "Narzędzie miałoby na celu stworzenie unikalnego, tematycznego, czytelnego i w miarę logicznego tekstu dla ludzi opartego na tekstach pobranych z wpisow w seokatalogach. Narzędzie miałoby funkcje: [....]" Więc wymień proszę jakie funkcje pominąłem w swojej przedmiotowej recenzji tego "narzędzia" :)

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Mion, oddaję Ci rację, na podstawie mojego opisu można było dojść do podobnych do Ciebie wniosków, także masz rację.

Ego kusi mnie do wyjawienia szczegółów jak będzie tworzony tekst (a na tym się zawsze najgorzej wychodzi), ale jednak zostawię to dla siebie i w ciągu tygodnia wypuszczę pierwszą wersję softu.

Wielka Promocja - Pakiet Zaplecze 2014
czyli oprogramowanie za 1746 zł w cenie 777zł brutto

Mówimy o Microsite Manager Standard, SpamKat i BaseSystem - wszystko to, co potrzebujesz do zaplecza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzędzie miałoby na celu stworzenie unikalnego, tematycznego, czytelnego i w miarę logicznego tekstu dla ludzi

Zastanawia mnie jak chcesz to osiągnąć? Skoro teksty będą pobierane z SEOKatalogów, i dalej będzie ich obróbka, to nie będzie to tematyczne, czytelne, a tym bardziej logiczne. Skąd będziesz wiedział, do jakiej tematyki pasuje dany opis?

Mieszanie zdań + synonimizowanie nie da logicznego tekstu, chociażby z tego względu, że mieszane będzie kilka opisów, które mogą od siebie odbiegać poruszaną tematyką. Równie dobrze, tak jak wspomniał straseusz mógłbyś pobierać treść z wikipedii, i efekt też byłby taki sam.

Jeżeli z kilka opisów, z SEOków uda Ci się stworzyć tekst, tematyczny, czytelny i logiczny dla człowieka, to gratuluję, ale według mnie te teksty będą pozbawione najmniejszego sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Exploit (swoją drogą odpowiedz mi na PW :)

Jeśli już 3/4 producent oprogramowania próbuje wyciągnąć szczegóły jak zamierzam to zrobić to chyba nie sądzisz, że teraz to powiem, prawda?

Wielka Promocja - Pakiet Zaplecze 2014
czyli oprogramowanie za 1746 zł w cenie 777zł brutto

Mówimy o Microsite Manager Standard, SpamKat i BaseSystem - wszystko to, co potrzebujesz do zaplecza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrypty, jeśli to będzie działać tak jak piszesz, ja kupuje, napisze krótko i na temat :) jesli masz naprawde taki algorytm, to bardzo dobrze, chętnie pozyskam takie narzędzie dla tekstów w PL. Wiec rezerwuje jedna kopie dla siebie. Ja nie jestem producentem wiec napewno nie wchodzę w tych 3 % :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności