Skocz do zawartości

noembed a linki zwrotne do katalogów ?


pabart

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko.... bo wprawdzie przesledzileme forum a odpowiedzi na nie nie znalazłem

Gdzie mógłbym na stronie flashowej umieścić linki zwrotne do katalogów

dowiedziałem sie o <noembed> znalazłem nawet stronke gdzie dodano po tym znaczniku linki zwrotne tylko pytanie czy to jest dopuszczalne ???

Przyszedł mi do łepetyny pomysł aby linki zwrotne umieścić na jakiejś html-owej podstronie i we flashu dać linka do tej podstrony (zaznaczam ze komplenie nie znam sie ani na html-u ani na flashu...ups:)

Tylko proszę nie piszcie mi "uzyj wyszukiwarki" lub " czytaj forum " bo juz mi leb peka zalogowałem sie do tego forum i zamierzam zglebiac jego tajniki tylko ze dzis juz mam dosc

tak na zachete poprosze moze jakas konkretna odpowiedz

agencja reklamowa BEZobaw multimedia to nasze drugie imie....

Noclegi w Krakowie zapraszamy do Krakowa

Sklep zoologiczny wszysko dla psa i kota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak tylko admini katalogow powiedza mi zebym sie wypchal z takimi niewidocznymi linkami ...powiedza czy nie powiedza ??:) a ten drugi moj laicki pomysl zeby zrobic linka we flashu do podstrony z linkami (zakladam ze G nie zczyta tego linka) . Debilny czy dobry pomysl ???

a tak wogole to moze sie ktos ze mna podzieli wiedza na temat metod dołączania linków zwrotnych do katalogów w stronach flashowych ?? bylbym zobowiazany ..

agencja reklamowa BEZobaw multimedia to nasze drugie imie....

Noclegi w Krakowie zapraszamy do Krakowa

Sklep zoologiczny wszysko dla psa i kota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Google bez problemu potrafi wyłuskać linki z flesza. Problem w tym przypadku polega na tym, ze zazwyczaj będzie to tylko "łysy' link bez anchora.

Jeśli juz musisz umieszczać linki do katalogów, to zrób to POD/NAD flashem. Chodzi mi o to, że zazwyczaj flash jest osadzony na stronie html, więc raczej nie ma problemu żeby coś poniżej dopisać :D

Edyta:

Jeśli chodzi o umieszczanie linków zwrotnych na niezaindeksowanych podstronach, to obecnie rzadko który właściciel katalogu się na ten numer nabiera :)

Pozdrawiam,

Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Google bez problemu potrafi wyłuskać linki z flesza. Problem w tym przypadku polega na tym, ze zazwyczaj będzie to tylko "łysy' link bez anchora.

Jeśli juz musisz umieszczać linki do katalogów, to zrób to POD/NAD flashem. Chodzi mi o to, że zazwyczaj flash jest osadzony na stronie html, więc raczej nie ma problemu żeby coś poniżej dopisać ;)

Edyta:

Jeśli chodzi o umieszczanie linków zwrotnych na niezaindeksowanych podstronach, to obecnie rzadko który właściciel katalogu się na ten numer nabiera :)

Pozdrawiam,

Z

wilekie dzieki generalnie o taki glos rozsadku mi chodzilo :)

agencja reklamowa BEZobaw multimedia to nasze drugie imie....

Noclegi w Krakowie zapraszamy do Krakowa

Sklep zoologiczny wszysko dla psa i kota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pabart - nie cytuj gdy nie jest to konieczne. Szkoda bazy forum i transferu. Szanuj to, że forum jest bezpłatne!

Googiel zobaczy wszystko to co jest np. w sekcji noembed - także linki z anchorami.

Google bez problemu potrafi wyłuskać linki z flesza....

Jak na razie nie udało mnie się dostrzec by google chodziło po linkach flesh'owych. Mozesz podać przykład ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie nie udało mnie się dostrzec by google chodziło po linkach flesh'owych. Mozesz podać przykład ?

Ehhh. Dobra - prosty przykład. Poszukajmy pliku flesha, zawierającego zwrot "firanki":

wpisujemy w google: "firanki filetype:swf"

i dostajemy wynik taki.

Skoro wiec google indeksuje tekst we fleszach, to dlaczego z linkami miał by być problem?

Edyta - tu masz wątek na ten temat z niniejszego forum - rok '94:

https://www.forum.optymalizacja.com/index.php?showtopic=416

Pozdr,

Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..Skoro wiec google indeksuje tekst we fleszach, to dlaczego z linkami miał by być problem?

Tego sie obawiałem...

To że google potrafi odczytac tekst z flash (co juz także było udowadniane na forum) to nie znacza, że odczytany TEXT trakstuje jako linki i podąża po nich jak po zwykłych href.

Proponuje abys wykonał testy z flash a potem podawał info, że niejakoby :

Google bez problemu potrafi wyłuskać linki z flesza. Problem w tym przypadku polega na tym, ze zazwyczaj będzie to tylko "łysy' link bez anchora.

Z moich testów wynika, że G nie chodzi po linkach z flash.

Pozdrawiam.

p.s.

tekst z flash jest czytany prawdopodobnie tylko z nieskompresowanych elementow flash, słowem jesli otwierając binarnie plik swf zobaczysz napisy to takze zobaczy je google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje abys wykonał testy z flash a potem podawał info, że niejakoby :

Google bez problemu potrafi wyłuskać linki z flesza. Problem w tym przypadku polega na tym, ze zazwyczaj będzie to tylko "łysy' link bez anchora.

OK, mój błąd - zagalopowałem się.

Niemniej z tego co pamiętam, czytałem na ten temat nawet w książce "Pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych" autorstwa pani Thurow oraz kilka artów w zagranicznej elektronicznej seo-prasie. Nie uznałem więc za konieczne testowanie tego osobiście.

Skoro jednak Ty przeprowadzałeś testy i otrzymałeś wyniki takie a nie inne, to nie będę sie sprzeczał i rewiduje swój pogląd (przynajmniej do czasu przeprowadzenia własnych testów) :)

Pozdrawiam,

Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

"no tak tylko admini katalogow powiedza mi zebym sie wypchal z takimi niewidocznymi linkami ...powiedza czy nie powiedza ?"

Jedni powiedzą drudzy nie

Ja katalogi zlinkami zwrotnymi olewam

i swieta racja... ale jest pare takich gdzie sie oplaca jednak taka wymiana...

--------------------------------------------------------------------

Noclegi Polska - Baza noclegowa > 17000 obiektów noclegowych

Sklep komputerowy online komputery, laptopy, pda, monitory, aparaty cyfrowe

Kampanie reklamowe w internecie oraz w radiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności