Skocz do zawartości

[program] Wyszukujący określenie zapotrzebowania


Mion

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie - jeśli jest zapotrzebowanie na tego typu program wyszukujący zapraszam MIĘDZY INNYMI osoby:

@Rzezniczek

@Mroczo

@kiri

@zakręcony

do określenia funkcji jakie miał by posiadać. Jak już pisałem dla osób - pomysłodawców funkcji w nim wykorzystywane był by on darmowy.

Dla jasności dodam, że tyczy to funkcji stanowiących tron programu nie np pomysłu zmiany zapisu zamiast TXT jako CSV :D

Oraz, że nie gwarantuje iż go napisze .... pisze to po to by w razie czego nie było pretensji, że coś obiecał, a nie dotrzymał, bo ja w tej chwili niczego nie obiecuję...

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie na szybko:

n domen sprawdzanych w różnych bazach katalogów z jednoczesnym wskazaniem, czy podstrona jest w indeksie, czy link jest dofollow, czy nie, jeżeli podstrona z linkiem nie jest w indeksie, to jaki jest site dla domeny, lub ostatecznie czy jest w indeksie

doprezyzowanie: SEOK, EASYDIR, PKSI, DONMINI, WEBMINI, QLWEB, OTWARTY, a może i nawet WP, OMNIPRESS

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@n domen sprawdzanych w różnych bazach katalogów

Jeśli o mnie chodzi to proszę precyzować jakich typów oprogramowania tyczy to co Proponujecie / Oczekujecie.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doprezyzowanie: SEOK, EASYDIR, PKSI, DONMINI, WEBMINI, QLWEB, OTWARTY, a może i nawet WP, OMNIPRESS
To można porównać do odtwarzacza który miał by mieć funkcje odtwarzania: płyt gramofonowych, kaset magnetofonowych, CD, DVD, Blu Rey, pendriwie itd...

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz co byśmy chcieli, to piszemy. Zwracasz uwagę o doprecyzowanie, robimy. Znów źle. Mozna Ci jakoś dogodzić? :D

Zbieraj materiał, przeanalizuj jako programista, a na koniec zrób program najbliższy ideałowi, oszacuj cenę i sprzedawaj :D

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Znów źle. Mozna Ci jakoś dogodzić?

Czy ja mowie, że źle - sygnalizuje tylko jaka jest skala problemu gdyż w/w serwisy nie mają żadnego wsparcia dla "takiego" wyszukiwania, więc znowu zostaje parsowanie wyników z: [wpisz szukane słowo] [szukaj] która jest w tym wpadku niezbędną funkcją :D

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mion, spoko, ja/my rzucam co mi przychodzi do głowy. Ty patrzysz, wyciągasz co się da i tyle. Ważne by nie było wpadek* jak przy tym sprawdzani przez API w seokach czy strona jest czy nie, bo to sprawdzanie jest dla amatora hobbysty, a nie targetu do którego Twoje programy są kierowane :D

* to moje prywatne zdanie, moduł działa dobrze, ale moim zdaniem jest to raczej wyłacznie ciekawostka, a nie cos praktycznego, z czego można korzystać w pracy, no chyba, że jak pisałem, ma się kilka domen :D

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie cos praktycznego, z czego można korzystać w pracy, no chyba, że jak pisałem, ma się kilka domen
Wyszukiwanie API wpisu w skatologach TYLKO i wyłącznie można zrealizować dla konkretnej domeny i dla jednej domeny musi osbywać się to liniowo na zasadzie domena i przeszukiwanie w kolejnych katalogach, więc co za problem po zakończeniu jednego szukania wpisać kolejną domenę i szukać. Chyba, że dziennie przeszukujesz po > 100 katalogowanych domen wtedy faktycznie powtarzanie operacji dla 100 domen możne być dosyć uciążliwe.

Jest jednak jedno ALE jeśli potrzebujesz wyszukiwania > 100 domen dziennie to znaczy, ze masz dużo klientów co sie przekłada na odpowiedni budżet na oprogramowania które w takim wypadku można śmiało zamawiać jako dedykowane zlecając filmie lub u free lancera :D

/* to też moje prywatne zdanie tyczące ogólnie programów komputerowych jako SEO narzędzi */

Jeszcze wracając do modułu wyszukiwania to działa on jako osobny program, więc naprawdę nic nie stoi na przeszkodzi by otworzyć 5 - 10 okienek do każdego z nich wpisać szukana domenę i robić robotę w przerwie na kawę :D

---

A skoro mimo wszystko to nie wystarcza ... jest właśnie po to ten topić, by ustalić zapotrzebowanie na konkretne funkcje :)

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku nie > 100 a powyżej 250 i robienie tego domena po domenie mnie odrzuca od PSM i to nie chodzi o szukanie codzienne, a co jakiś czas, dlatego tak mi na tym zależało i nadal zalezy nawet jeżeli będzie to nowa funkcja w nowym programie :)

Co do ALE, to pomine to bez komentarza :D

@...nic nie stoi na przeszkodzi by otworzyć 5 - 10 okienek do każdego z nich wpisać szukana domenę i robić robotę w przerwie na kawę

Mion, albo udajesz, albo nigdy z tego nie korzystałeś w powaznych ilościach. Weź z raz strzel dla 100 domen sprawdzenie, odpal sobie nawet w 100 okienkach to i zobaczysz o czym piszę, bo mam wrażenie, że nie czujesz problemu :P

@... jest właśnie po to ten topić, by ustalić zapotrzebowanie na konkretne funkcje

i do tego wracajmy :D

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec jakie jeszcze Macie koncepcje na funkcje dla programu wyszukującego ?

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się powtórzę:

mam listę różnych url gdzie mam poumieszczane linki do różnych domen.

np. komentarze na blogach gdzie wymieszałem domeny do podlinkowania.

Chciałbym zdefiniować tak, że biorę całą listę i w nowej linii wpisuje dany footprint (w tym przypadku domeny) po czym przeszukuje mi listę i zapisuje do każdego pliku z osobna gdzie ten dany footprint wystąpił. Jeszcze dodatkowo z tej listy żeby było wyodrębnione gdzie żaden z tych footprintów nie wystąpił.

laska.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po małej aktywności innych userów w tym topicku wnioskuję, że jednak nie ma zbyt dużego zapotrzebowania na tego typu "dedykowany" program wyszukujący :D

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wyglada jakby był wyciety z innego stad ciezko sie połapać o co w nim w zasadzie miałoby chodzić, po za tym zaprosiłeś tylko danych uzytkowników do rozmowy :D

Jesli chodzi o mnie i dobrze zrozumiałem idee programu, program powinien działać podobnie do opcji w publikerze która to pozwala wrzuci całą liste katalogów które są sprawdzane i wykrywają jaki to skrypt z mozliwoscia latwego eksportu każdego typu katalogu. Dodatkowo po wklejeniu takiej listy sprawdzenie czy nie ma bana w googlach + ewentualnei sprawdzenie page-rank'a / jeśli jednak ma działać na zasadzie scrapera to opcja zbędna.

pozdrawiam

Kody -25% na hosting w biznes-host.pl
 

@mcmagik ~ maszyna jest tak głupia, jak jej użytkownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności