Skocz do zawartości

Anchor tekst vs grafika vs banner


Konrad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i od razu pytam. Przeczytałem na forum, że należy dodawać znaczniki "alt" do grafiki. Ale mam pytanie komu to służy?

Dla przykładu mamy stronkę Akwarium.pl i stronkę Firanki.pl. Czy stronka Akwarium powinna miec w SWOIM kodzie w ALTach "akwaria", "akwarystyka" ?? Czy raczej chodzi o to żeby na stronie Firanki.pl był banner linkujący do strony Akwarium.pl i TAM w znaczniku ALT słowa "akwaria, akwarystka" itd. ???

A jeśli to drugie, to mam jeszcze jedno pytanko - co jest skuteczniejsze, link tekstowy ze słowem kluczowym czy baner ze znacznikiem ALT i tam słowo kluczowe ??

Dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj forum i nie psuj ludziom nerw.

Lik tekstowy jest lepszy od graficznego. Alt w obrazku będącym łączem jest odpowiednikiem anchor tekstu w linku tekstowym <a>to jest anchor tekst</a> jak bys pytał. bo pewnie nie wiesz i zaraz bedzieesz marudzil ze tu ludzie nieuprzejmi sa.

I teraz rada ode mnie zajmij sie akwariami, akwarystyka i firankami a nie zadawaj tych samych pytań po raz tysięczny.

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alt w linkach graficznych wyświetla się po najechaniu na niego myszką, ewentualnie widać jego treść zamiast obrazka, jęśli np. ktoś wyłączył sobie wyświetlanie grafiki w przeglądarce. Jeśli obrazki nie mają altów, strona jest bezużyteczna np. dla osób niewidomych... i takie tam :D .

Jeśli chcesz umieścić link o akwariach na stronie o firankach, w alt wpisz "akwaria".

Pzdr.

"bytka abo ne bytka to je zapytka" - W. Shakespeare ;)

Niekończąca się impreza ;) ... wątroba zaleczona :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i od razu pytam. Przeczytałem na forum, że należy dodawać znaczniki "alt" do grafiki. Ale mam pytanie komu to służy?

Niewidomym? Niepełnosprawnym? Ludziom, którzy używają do przeglądania internetu czegoś innego niż IE (np telefonu, palma albo przeglądarki tekstowej).

Obserwuje dziwną tendencje - ludzie zaczynają pchać wszędzie słowa kluczowe bez ładu i składu byle by być wyżej w wynikach. Strony są dla ludzi a nie dla robotów i to trzeba mieć głównie na uwadze "optymalizując" serwis...

Pozdr,

Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewidomym? Niepełnosprawnym? ...

Napisałem "np. niewidomym..." żeby nie wymieniać całej listy...

1. Jeśli wpiszesz w alt słowo kluczowe, które merytorycznie odpowiada zawartości strony linkowanej, to wszystko jest w porządku, użytkownik strony nie będzie się o to złościł, a wyniki w wyszukiwarce można sobie w ten sposób poprawić.

2. W sytuacji, kiedy wpiszemy "wątróbki drobiowe" w alt obrazka, który przekieruje nas na stronę o rejsach pełnomorskich, to będzie to zwykły spam...

Ogólnie strona wysoko w wynikach to dopiero 1/2 sukcesu, sztuką jest utrzymać na stronie użytkownika i zachęcić do ponownego odwiedzenia serwisu, a z takimi sztuczkami, jak w p. 2. raczej tego nie osiągniemy...

Pzdr.

"bytka abo ne bytka to je zapytka" - W. Shakespeare ;)

Niekończąca się impreza ;) ... wątroba zaleczona :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli wpiszesz w alt słowo kluczowe, które merytorycznie odpowiada zawartości strony linkowanej, to wszystko jest w porządku, użytkownik strony nie będzie się o to złościł, a wyniki w wyszukiwarce można sobie w ten sposób poprawić.

Nie do konca w tym celu jest alt obrazka. Nie chodzi o to zeby w alt bylo slowo kluczowe odpowiadajace tematyce strony tylko zeby byl to tekst opisujacy co jest na obrazku (alternatywa dla obrazka). Czyli jesli wchodze na strone z wylaczonymi obrazkami to zamiast obrazka np. z palmtopem hp ipaq 6510, mam tekst alternatywny alt="hp ipaq 6510", nawet jesli strona jest blogiem o pozycjonowaniu a autor po prostu chwali sie swoja nowa zabawka. To ze ludzie wpisuja w alty slowa kluczowe (czyli w moim przykladzie pod takim obrazkiem w alcie byloby np. "pozycjonowanie") to sa to juz kroki specjalnie pod roboty wyszukiwarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zeus

Sam pewnie wściekłbyś się, gdybyś kliknął w obrazek, na którym widzisz np. samochód, a link zaprowadziłby Cie do strony o płytach gipsowych...

Na logikę - obrazek powinien treścią odzwierciedlać treść strony, na którą przekierowuje, a alt powinien odpowiadać treści obrazka więc:

jeżeli

$obrazek = $strona_linkowana

$alt = $ obrazek

to

$alt = $strona_linkowana

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

A jeśli nie stosujemy się do powyższego - czytaj wypowiedzi powyżej :D

Pzdr

"bytka abo ne bytka to je zapytka" - W. Shakespeare ;)

Niekończąca się impreza ;) ... wątroba zaleczona :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do altów, powinny tłumaczyć co przedstawia obrazek, o ile ma on jakieś znaczenie, jeśli jest tylko dekoracją, powinien zostać pusty (alt="").

Wyobraźcie sobie, że macie zamknięte oczy i odpalacie JAWS, i czyta wam on:

"(...) A teraz przekonacie się, jak ważna jest izolacja domu, efektywność ilustruje poniższy wykres: wykres Jak widać, różnica jest ogromna"

No i teraz skąd macie wiedzieć co jest na wykresie? alt powinien być [wykres, przedstawiający 70% przewagę styropianu nad nieizolowanym żelbetonem].

PS. Przy okazji pisania wygooglałam JAWS. Na dole mam Journalism and Women Symposium, całe wyboldowane, czyżby G rozpoznawał skróty?

La Palma tu żyję.

Strony www, ilustracja to robię.

Link Vault jest spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności