Skocz do zawartości

Linkowanie z dużego serwisu


sir nimek

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy serwis 30 000 podstron.

Co się bardziej opłaca

1 umieścić link w stopce każdej podstrony bezpośrednio do innego serwisu

2 umieścić link w stopce każdej podstrony do kolejnej podstrony z jakąś treścią powiązaną i tam link w treści do innego serwisu.

Jestem na 90% pewny że rozwiązanie 2 jest lepsze choc nie mam tak duzych doświadczeń z serwisami liczącymi kilkadziesiąt tysięcy podstron.

Wg was starzy wyjadacze - doświadczenia, opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Fajnie zergavis, ale zawsze podstrona z kontentem i powiązaną treścią jest mocniejsza.

Nawet przy np 100 000 podstron.

Jak pisałem na 90% jestem peien, że lepiej linkowac z podstrony, ale potrzebuje jasnego mocnego tak z waszej strony.

Tak dla spokoju mojego sumienia i pewności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna strona z powiązanym tematycznie contentem jest mocniejsza niż 30k podstron serwisu niepowiązanego tematycznie?

Pragnę żebyśmy to właśnie wspólnymi silami ustalili. Co się bardziej opłaca patrz post nr 1 w temacie.

Wg Ciebie przy 30k podstron link lepiej dać w stopce tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę żebyśmy to właśnie wspólnymi silami ustalili. Co się bardziej opłaca patrz post nr 1 w temacie.

Wg Ciebie przy 30k podstron link lepiej dać w stopce tak?

Jak już pisałem - to elementarne drogi Watosnie [że sobie tak pozwolę potrolować] :puknijsie:

Pozdr,

Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Rafał - szybko konkretnie - na temat :)

To jaka wartość ma podstrona powiązana tematycznie.

Tzn od ilu podstron warto umieścić link w stopce a od ilu w podstronie powiązanej treścią.

Wiem, że nie da się granicy wyznaczyc ale czy np. przy 20 podstronach lepiej ladować w stopkę czy w podstronę - robił ktoś testy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nimek - nie obraź się, ale będę złośliwy...

Wyceniasz swoją wiedzę na 15k pln:

https://www.forum.optymalizacja.com/index.php?s...90entry147790

Nie obsługujesz klientów z budżetem poniżej 500pln/netto/m-c:

https://www.forum.optymalizacja.com/index.php?s...60entry143560

Mimo wszystko zakładasz temat, za który początkujący w adekwatnym dziale został by wykopany do czytania forum...

Pozdr,

Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze niedawno byłem pewny, że 1.

Jako że obsługuję kilka dużych serwisów, byłem w stanie to sprawdzić. Test nie jest jeszcze zakończony, Google nie zdążył w ciągu miesiąca reindeksować 27000 podstron, ale wstępne wyniki wskazują na:

2

Tak więc wszelkie osobiste ataki są nie na miejscu, można w rezultacie źle na tym wyjść...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz Zergavis - cenię Twoją wiedzę, ale pewne rzeczy co pewien czas należy odświeżać.

Moje pytanie nie było w stylu powiedzcie co mam robić - Tylko pytam o wasze doświadczenia min. Twoje.

Po to jest forum, aby współnymi siłami dojść do konsensusu.

Tak więc nie jest to pytanie do działu dla początkujących. Ja powiedziałem, że na 90% jestem za opcją 2 i jak widzę parę osób już się ze mną zgodziło, ale Ty nie - bo ty masz monopol na prawdę :blink:

Przyjedź no tylko na spotkanie SEO w Łodzi a sobie wszystko po męsku wyjaśnimy :P - to żart oczywiście. I proszę Ciebie bez osobistych docinek, bo topik założyłem, żeby dojść do pewnych wniosków.

Zresztą założyłem go za pozwoleniem znanego moderatora tegoż forum. Jeśli więc będziesz miał uwagi stricte do mnie nic nie wnoszące do tematu to zapraszam na PW.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wariant #2 jakoś mi się skojarzył z presell pages, linki z tychże zaś z tego co kojarzę stały bardzo wysoko w "hierarchii mocy linków" co to ją gdzieś znalazłem jakiś czas temu.

I nawet zafundowałem sobie takie rozwiązanie w jednym przypadku, ale przyznam się bez bicia że nie mam pojęcia jak ocenić skuteczność - bo to tylko jedna z wielu zmiennych w równaniu.

Na zdrowy rozum wydaje mi się że #2 powinno być mocniejsze.

Pozdrawiam,

AdamD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności