Skocz do zawartości

Fresh Site Bonus


compunet

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie czy FSB dotyczy tylko nowo postawionych stron, czy takze stron starszych wogole nie pozycjonowanych a w ktorych sie zaczyna pozycjonowanie?

Dokladnie jest taka sytuacja: strona otrzymala PR2 doslownie pare tygodni temu, ale w sieci jest od co najmniej roku, nigdy nigdzie nie zglaszana do katalogow, posiadala doslownie jeden BL i beznadziejnie napisany HTML. Czy w przypadku pozycjonowania takiej strony otrzyma w google FSB czy jak juz pojawia sie wyniki pozycjonowania to beda one jedynie wynikiem pracy pozycjonera?

Polecam: Selly: oprogramowanie sklepu internetowego - 99zł netto/mc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

jak strona nie byla wczesniej zaindeksowana moze dostac FSB, ogolnie nie ma reguly - nie zawsze nowe domeny dostaja a trwa to najwyzej 2-3 tygodnie i leci na swoje miejsce :)

ostatnio np. mialem dziwne zjawisko - na nowej domenie, na fraze gdzie w wynikach jest 215 stron (tylko 215) ona jest na ostatniej stronie wynikow mimo ze powinna byc nr1 za sama optymalizacje, na inne frazy to samo - coz - tez sie zdarza - domena leci do kosza i kupuje nowa bo szkoda czasu...

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie mysle ze moze w ogole nie ma czegos takie jak FSB, chyba ze to co za chwile napisze tak to nazwiemy.

Bo wg. mnie google nie daje zadnego bonusa, lecz po prostu dla niej duze znaczenie ma rowniez przyrost linków i kazda nowa strona ma wiadomo na poczatku duzy przyrost linkow powiedzmy nawet kilkanascie dziennie. A stara? Taka powiedzmy roczna - ma moze duzo linkow - tym bije na glowe takie nowe ale przyrost ma ile ? 0,5 linka dziennie... (mowie o stronach nie jakos super caly czas pod opieka pozycjonera). I goole laczy ilosc linkow i przyrost linkow i widzi ze mimo ze strona nowa ma mniej linkow to ma przyrost duzy i dlatego moze daje ją wyzej od starej z malym przyrostem. A z czasem nowa strona dostaje coraz mniej linkow jej codzienny przyrost jest coraz mniejszy zbliza sie do tego co ma starsza stronka ktora ma w sumie wiecej linkow i wtedy nastepuje zmiana kolejnosci.

Ot taka teoria ;)

https://www.punktseo.pl/darmowe-bonusy/ << rozdaje: kody do katalogów firm, kody rabatowe, szablony ZennoPoster ! |---| Moje strony: https://www.s90.pl/pozycjonowanie/ | https://www.seo-stat.pl - zapraszam.                                                                                                                                                                                          

seo-stat-logo.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez sie nie zgodze - obecnie (ale nie zawsze) nowa strona dostaje fresh site bonus - jest w top 10/20, pozniej spada bardzo nisko - top 70/120 by po ok miesiacu / trzech wrócic do top 20/30 i systematycznie isc w gore (jak sie ja linkuje). Takie zjawisko jest u mnie badzo czeste (70 % przypadkow).

Za to jednej swojej teorii jestem pewny - Google posiada algorytm losowy i fresh site bonus / sandbox i iine efekty rozdaje zupelnie przypadkowo - specjalnie zeby zmylic pozycjonerow ;)

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie mysle ze moze w ogole nie ma czegos takie jak FSB

A ja myślę, że jest FSB.

Dodałem do nowej strony 1 link i znalazła się na 2 miejscu w rankingu, potem dopiero za kilka dni dodałem drugi link, no a po chyba 3 tygodniach strona spadła na 7. miejsce...

Mały przyrost linków i wysoka pozycja = FSB.

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich skromnych doświadczeń zauważyłem, że jeśli domena jest stara to również może dostać FSB jednak nie jest on tak drastyczny jak w przpadku nowej domeny. Podlinkowałem ostatnio starą domenę dość znacznie i na główną frazę wskoczyła odrazu na 2 miejsce. Posiedziała tam około tygodnia i spadła na 7 i jest tam już od jakichś 3 tygodni. Natomiast jeśli chodzi o domeny nowe zauważyłem, że jeśli stronka awansuje o około 30 pozycji na ogół po FSB spada mniej więcej w przedział, z którego przyszła.

If I could have my wasted days back

Would I use them to get back on track?

Stop to warm and karma’s burning

Or look ahead , but keep on turning?

--------------------

iconm.gif - Metallica

Odwiedź Tattoo Studio i zrób sobie profesjonalny tattoo

Potrzebujesz więźbę dachową lub inne drzewo - tartak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jest tak, że wyszukiwarki (mam tu na myśli gł. Google) nie przyznają nowym stronom (i starszym, które zaczynamy pozycjonować) żadnego bonusu, tylko ma miejsce inny efekt.

Załóżmy, że dodajemy stronę do katalogów. Niektóre z nich, poza wyświetleniem linku na stronie z PR0, przez krótki okres czasu wyświetlają link na podstronie "Nowości", albo nawet na stronie głównej - np. z PR4.

I stąd się bierze ten nagły skok w wynikach. IMHO Google pamięta jeszcze przez krótki okres czasu, że strona miała backlinka z wysokiego PR, ale ten power zanika i mamy spadek.

Przydałoby się jakoś przetestować tę hipotezę, ale nie mam za bardzo czasu ani pomysłu jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jest to możliwe. tylko weź pod uwagę, że nie wszyscy pozycjonują dodając do katalogów

If I could have my wasted days back

Would I use them to get back on track?

Stop to warm and karma’s burning

Or look ahead , but keep on turning?

--------------------

iconm.gif - Metallica

Odwiedź Tattoo Studio i zrób sobie profesjonalny tattoo

Potrzebujesz więźbę dachową lub inne drzewo - tartak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też skłaniałbym się do wniosku, że FSB nie istnieje bo niby dlaczego G miałoby dawać bonus nowym stronom, a później je zrzucać na niskie pozycje?

Prosze o logiczne uzasadnienie z pkt widzenia użyteczności szukajki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo niby dlaczego G miałoby dawać bonus nowym stronom, a później je zrzucać na niskie pozycje?

a chociażby z takiego powodu by dac sie zapoznać internautom z nowopowstałą stroną i umozliwić jej ocene ? a ocena to przecież linki z informacjami o tej stronie.

Może twórcy googlarki po to zrobili FSB ?

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja ale jeśli istnieje FSB i strona je dostaje a internauci pozytywnie ją oceniają bo ja dodaję nadal linki na moim zapleczu to strona powinna pozostać (wg Twojeje teorii, bo w końcu internauci wysoko ją ocenili) a jednak spada.

Mnie logiczne wydaje się to co napisał Ptaq o wpisach w katalogach, bo zawsze mniej lub bardziej używam katalogów.

Beerbant nie bądź konserwatystą ;)

Edyta: Oczywiście jest pewna logika takiego postępowania G przy FSB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jednak spada.
ale potem wraca (i de facto wraca wyżej bo jak sie pojawiła to nie było jej nigdzie a po FSB w zależności od stopnia obsadzenia frqaz zatrzymuje sie na którejś tam podstronie) a info o stronie "poszło w świat" i o to w tym wszystkim chyba chodziło , pójde dalej w teorii hehe i napisze, że googlarka zaczerpneła właśnie pomysł na FSB z katalogów/serwisów gdzie umieszcza się niusy/nowości, które po zdezauktualizowaniu się potem spadają na podstrony z archiwum.

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności