Skocz do zawartości

Obowiazkowo redirect 301 dla kazdego !


intruder2600

Rekomendowane odpowiedzi

Przewijal sie topic wiele razy ale jeszcze tak w ramach niezbednika poczatkujacego pozycjonera:

Pozycjonujesz strone przez www czyli www,twojastrona.pl - obowiazkowo zrob redirect 301 z http;twojastrona.pl na http;www;twojastrona.pl

Wisiala sobie moja stronka od roku wysoko - nagle dzisiaj zniknela. Na glownej bylo PR5 - spadlo do PR1, na podstronach ma PR4. Zorientowalem sie ze zaindeksowalo i z www i bez i wywalilo ta z "www". Zrobilem redirect i po kilku godzinach strona wrocila z powrotem. Dziwne bo PR dalej 1 ale to nic - grunt ze odzyskalem pozycje. Kiedys zaniedbalem sprawe 301 i stronka mi polecia na 3 miesiace - 1 dzien po redirectcie wrocila ale juz troszke nizej niz byla wczesniej :)

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby jasne, a jednak zapomnialem tego zrobic, za chwile powinno ju dzialac, dziieki za przypomnienie :)

Pytanie w tym temacie:

Staram sie sprzatac balagan z domenami do mojej strony. Kiedys kierowalo do niej kilka domen (bez zadnego 301). Aktualnie wszystko jest juz wlasciwie przekierowywane, jest jedna glowna domena, ale boje sie troche o to jak google reaguje na przekierowanie powiedzmy dziesieciu domen przez 301 do jednej. Sa jakies gorne ograniczenia z iloma domenami moge tak zrobic? Moze lepiej te gorzej wypozycjonowane po prostu usunac?

Dmucham na zimne, ale pracuje nad strona, ktora NIE MOZE wpasc w zadne filtry, sandboxy i inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....... ktora NIE MOZE wpasc w zadne filtry, sandboxy i inne

To lepiej pozwól jej się pozycjonować naturalnie a i wtedy nie ma 100% szans, że nic Cię nie dotknie.

Z cyklu "Przysłowia Polskie":
- "We wakacja jak i w wiosnę - Google podskakuje se radośnie."
Mój blog o pozycjonowaniu i nie tylko... Strona firmowa - www.antygen.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lepiej pozwól jej się pozycjonować naturalnie a i wtedy nie ma 100% szans, że nic Cię nie dotknie.

No wlasnie, pewnosci nigdy nie ma. A konkurencja nie spi, wiec samo naturalne pozycjonowanie jest za wolne.

Zreszta i tak w duzej czesci stawiam na content, czeste aktualizacje, nie wchodze w zadne spamerskie systemy wymiany linkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też dotknęła dziś dziwna sprawa. Mam subdomenę, którą promowałem od początku bez www.

Główna domena to ta sama strona ale po angielsku. WIem, że lepiej było to rozbić na 2 domeny, ale teraz wszystko zmieniać nie jest tak łatwo, zwłaszcza że obie domena i subdomena mają się dobrze.

Przy obu stronach, żeby nie było problemu od długiego czasu stosuję przekierowanie 301 z adresu z "www" na adres bez www, taki jaki od początku był promowany.

Obie strony mają PR=4. Na główny keyword "karaoke" subdomena (karaoke.audio4you.org) jeszcze do wczoraj w Google pod opcją "szukaj w internecie" była na 2-gim miejscu. Od wielu miesięcy była w TOP10, idąc cały czas do góry. Dziś jej nie widać w ogóle. Szybciej znajdzie się jakąś podstronę. Natomiast pod opcją "kategorii: Polski" jest jak było, tzn. nr 3. Dodam, że na inne hasła np. "karake midi, karaoke player" mam nadal wiele pozycji nr 1, bez względu na zaznaczoną opcję.

Co się mogło stać? Jakieś chwilowe zamieszanie? Czy jednak może być jakiś powód? Czy może wyrzucić przekierowanie?

Sorry, nie odpowiadam na PMy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wielu miesięcy była w TOP10, idąc cały czas do góry. Dziś jej nie widać w ogóle.

Jeden dzien to za malo na wyciagniecie wnioskow. Po kilku akcjach, gdzie slowo wypchane juz do top10, top20 nagle znikalo na dzien czy dwa nauczylem sie, by zbyt szybko nie panikowac. Moje po takie jedno- dwudniowej zapasci wracaly, czasem nawet kilka miejsc wyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się mogło stać? Jakieś chwilowe zamieszanie? Czy jednak może być jakiś powód? Czy może wyrzucić przekierowanie?

U mnie bylo krotko - wklepalem adres strony z www - Google wyplulo ale bez www wiec wstawilem redirect i po kilku godzinach odzyskalem pozycje. Jezeli tez Ci pokazuje na odwrot niz wpisujesz dawaj redirecta i bedzie ok :placze:

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Kilka pytań:

- miałem sytuacje taką: www.strona.pl PR=5 i strona.pl PR=0; teraz mam jedno i drugie PR=4! Po wpisaniu w google site: czy link: wyświetla to samo, chociaż w wynikach wyszukiwania na słowa kluczowe wyświetla tylko adres z www.

Czy zatem muszę robić przekierowanie? Czy jednak google już wie że to ta sama strona i nie muszę się obawiać o duplicate content? A jeśli je zrobie to czy wpłynie to dodatnio na mój PR strony z www? Według waszych opinii z lutego które znalazłem wynika że nie... czy coś się zmieniło w tej kwestii?

I jeszcze jedno - czy wstawienie tego do .htaccess wystarczy?

RewriteEngine On
Options +FollowSymlinks
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^domena.pl 
RewriteRule ^(.*)$ https://www.domena.pl/$1 [R=permanent,L]

Dodam że mam stronkę w zwykłym htmlu...

Z góry dzięki za odp!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy coś stoi na przeszkodzie, żeby zrobić redirect z www.twojastrona.pl na twojastrona.pl, jeśli zachowamy wszędzie (w linkach, przy dodawaniu strony do katalogow itp.) link bez www?

⇅ Sprawdź czy nadal jest zielono u Ciebie i konkurencji poprzez nowoczesne monitorowanie pozycji

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli pozycjonuje strone od poczatku bez www i wynikach tez jest bez www to tez wypadlao by to zrobic czy tez nie?

Dzis zauwazylem ze strona ma wiecej zindeksowany stron o ok 40 %, ale ilosc odslon z ok 5 tys na godzine spadla do 10.. stalo sie to dzis nad ranem i tak trzyma..

Wpisuje site:mojastrona.. i jest niby ok..

wpisuje tytule jakeisj podstrony to jest ale dopiero jak tytul wpisze w "" bo jak dam bez to strona nie pojawia sie.. mimo ze wczesniej pojawiala..

Coz to sie moglo stac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam odwrotne pytanie - co sie dzieje z domenami po redirekcie 301?

Mam 2 nowe domeny - jedna ma jakis miesiac, druga zarejestrowana dzisiaj :)

Pierwsza jest na interesujace mnie slowa na 1 miejscu w G. Chce zrobic 301 na ta nowa domene.

No i teraz pytanie (na ta stara domene chce wrzucic kontent o zupelnie innej tematyce) - jak google zinterpretuje ten redirect? Zalozmy ze 2 tygodnie postoi z redirektem - to wystarczy?

Wyniki sa praktycznie bez konkurencji - kilka mocniejszych linkow i bez problemow 1 miejsce po tygodniu.

Obie domeny oczywiscie pr 0.

Co o tym myslicie?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozycjonujesz strone przez www czyli www,twojastrona.pl - obowiazkowo zrob redirect 301 z http;twojastrona.pl na http;www;twojastrona.pl

No i ja mam wlasnie z tym problem - na moim hoscie obie domeny - albo raczej wersje www i bez - sa jedna strona - jest sobie konto, na nim zalozona domena (bez www) i tam sobie moge ustawiac rozne cuda (PLESK) ale nie to.

W statystykach mam jak wol napisane ze ok 25% wejsc jest bezposrednio (bez www) a 20% przez www - no i cala reszta. Oczywiscie doczytalem to juz PO tym, jak do katalogow roznych zapisalem sie z www z przodu.

Probowalem rozwiazac sprawe przy uzyciu .htaccess:

1. z podejrzeniem, ze wywola to petle uzylem:

Options +FollowSymlinks

RewriteBase /

RewriteEngine On

RewriteRule ^.* https://www.cala.domena%1 [R=permanent,L]

(oczywiscie wywalilo blad)

2. pozniej - juz raczej beznadziejnie sprobowalem:

Redirect permanent https://domena.bez.www https://www.cala.domena

i efekt byl zaden...

Jesli ktos bylby tak mily i mnie oswiecil jak zrobic zeby to zadzialalo bede bardzo wdzieczny :)

pozdrawiam serdecznie

Lukasz

Agencja Fotograficzna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wygląda w .htaccess to tak:

(ciach)

z www.strona.pl leci na strona.pl

:) dziala - poddaje sie - rozwiazanie moich 2 problemow przyszlo zanim zdazylem napisac kolejnego posta... co wy macie kule krysztalowe czy cos? :)

dziekuje bardzo!

PS. co za szybkie forum :)

pozdrawiam serdecznie

Lukasz

Agencja Fotograficzna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności