Skocz do zawartości

Odpowiednia budowa = wysoki PR


Brad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem ciekawy jak powinna być zbudowana strona, aby dostała maxymalny PR dla ilości linków które do niej prowadzą i jakie linki jaką mają wartość w przełożeniu na PR strony na którą linkują. Zastanawiam się też czy lepiej postawić na jakiść linków [ze stron z wysokim PR] czy na ich ilość i czy lepiej posiadać jeden link na stronie PR=6 czy na stronie PR=6 i 10 innych z PR1.

Zadaje te pytania ponieważ gdzies na forum przeczytałem że jednym linkem na stronie z PR=5 można zdobyć PR=5 więc analogicznie sytuacja powinna być podobna z PR=6. Myśle że wszystko zależy od odpowiedniej budowy, dlatego prosze o podzielenie się wiedzą na ten temat.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak powinna być zbudowana strona

zbudowana powinna byc tak, zeby nabic sobie low rank, czyli powinna byc mapa strony i powinna sie opierac na zasadzie 2 klikniec. ja stosuje taka technike ze na kazdej podstronie mam linka do strony glownej, w ten sposób tez nabijasz sobie w jakims tam stopniu PR na stronie glównej ale bardzo niewielkim ;)

jednym linkem na stronie z PR=5 można zdobyć PR=5

nie wydaje mi sie, przeczytaj sobie wzór na pr - strasznie zamotany, to jest wersja skrucona ale jak rozgryziesz o co chodzi to bedzie ok ;)

pozdrawiam!

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbudowana powinna byc tak, zeby nabic sobie low rank, czyli powinna byc mapa strony i powinna sie opierac na zasadzie 2 klikniec. ja stosuje taka technike ze na kazdej podstronie mam linka do strony glownej, w ten sposób tez nabijasz sobie w jakims tam stopniu PR na stronie glównej ale bardzo niewielkim 

Hmmm, zpapomniałem zaznaczyć że nie myśle o stronie dla ludzi ale o stronie która mogła by uzyskać wysoki PR więc nawet mogła by być pusta.

nie wydaje mi sie, przeczytaj sobie wzór na pr - strasznie zamotany, to jest wersja skrucona ale jak rozgryziesz o co chodzi to bedzie ok

Z tego wzoru wynika, że najlepszym rozwiązaniem byłaby właśnie pusta strona i że za prowadzący link do niej z PR=5 można dostać 0.15 + 0.85*5 czyli PR=4 [4.4] ale prawdopodobnie google wyświetla PR w liczbach całkowitych więc jeśli PR strony linkująced wynosił by 5.9 to można w tym wypadku liczyć na PR=5, ale ile jest warty taki prosty wzór? algorytm obliczający PR jest napewno wiele razy bardziej skąpliwany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mojej teorii (opisywanej gdzieś na forum), wzór wygląda mniej więcej:

PR(A)=(1-d)+d*((PR(A1)-x)/C(A1)+...+(PR(An)-x)/C(An))

(x aby można było uzyskać negatywny wpływ stron)

(1-d)... Nie wiem po co... Jak dla mnie, PR zaczyna się od zera. Z (1-d) wynika tylko tyle, że jeżeli udałoby się zmusić Google do zaindeksowania dowolnej ilości podstron, to można sobie wyczarować dowolnie wysoki PR.

Re up:

Pamiętaj, że w przybliżeniu zależność między tPR a rPR jest w potęgowa.

Odnośnie rozplanowywania linków - jak widzisz na drugim przykładzie w dosyć starym tekście przytoczonym przez Intrudera, mogą istnieć 2 szkoły, podam z przykładami:

- Szkoła Piotrka i Webwweb - Linkowanie możliwie dużej ilości podstron do możliwie dużej ilości podstron (niemal każda z każdą), aby uzyskać niemal jednolite PR w każdej podstronie.

- Szkoła moja, linkowanie TYLKO KILKU podstron, wyłączenie z całej sieci podstron pozdbioru tej sieci, aby całe PR przenieść właśnie na nie i każdy z elementów tego podzbioru pozycjonować pod inną frazę kluczową.

Użycie TLB jest mniej ryzykowne przy szkole pierwszej.

Pozdrawiam, J.

P.S. Nie uzyskałem nigdy na tym forum odpowiedzi na pytanie, co oznacza dokładnie Cn we wzorze? Wiadomo, że 2 linki ze strony A do strony B nie da stronie B dwukrotnego dopału. Reasumując: czy jeżeli na stronie A są 3 linki, z czego dwa do strony B a jeden do strony C, to czy C(A) (ilość linków na stronie A) we wzorze wynosi 2, czy 3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Nie uzyskałem nigdy na tym forum odpowiedzi na pytanie, co oznacza dokładnie Cn we wzorze? Wiadomo, że 2 linki ze strony A do strony B nie da stronie B dwukrotnego dopału. Reasumując: czy jeżeli na stronie A są 3 linki, z czego dwa do strony B a jeden do strony C, to czy C(A) (ilość linków na stronie A) we wzorze wynosi 2, czy 3?

Wydaje mi się że 3 ponieważ ze wzoru wynika, że Cn to całkowita liczba linków na stronie. Z drugiej strony nie możemy operować tylko na liczbach całkowitych, bo całkiem możliwe że dla google C(A) w tej sytuacji może wynieść 2.5 [dwa linki o wartości 1 i jeden o wartości 0.5].

Mam nadzieje że za te gdybania nie banują? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że...

(1-d)... Nie wiem po co... Jak dla mnie, PR zaczyna się od zera. Z (1-d) wynika tylko tyle, że jeżeli udałoby się zmusić Google do zaindeksowania dowolnej ilości podstron, to można sobie wyczarować dowolnie wysoki PR.

(1-d) spełnia bardzo ważną role trzymając się tego wzoru pnieważ stare strony w ten sposób są nagradzane co update dostają ~0,15 pkt. (1-d) odgrywało też dużą role na początku istnienia wyszukiwarki, bez tego elementu wszystkie strony miały by PR=0 bo nawet milion linków ze stron PR=0.000... dałoby PR=0. Aha wynika to jeszcze z tego że niemal każda strona nawet bez linków po ~7 update PageRanku będzie miała PR=1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to zeby za pomoca 2 klikniec (najwiecej) mozna bylo wrucic do strony glownej, ogólnie chodzi o to ze jak wejdzie robocik na strone trzeba zarobic tak zeby latal po niej jak najdluzej i indeksowal jak najwiecej ;)

tyle razy czytalem wzór na pr i dalej nic nie kumam - zawsze bylem cienki z matmy i nie mam glowy do wzorów jakichkolwiek ;)

a czy z tego wzroru da sie konkretnie przeliczyc np.

linkuja do mnie 3 strony z PR 4 - ile PR dostane ?

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle razy czytalem wzór na pr i dalej nic nie kumam - zawsze bylem cienki z matmy i nie mam glowy do wzorów jakichkolwiek 

a czy z tego wzroru da sie konkretnie przeliczyc np. 

linkuja do mnie 3 strony z PR 4 - ile PR dostane ?

PR(A)=(1-d)+d*((PR(A1)-x)/C(A1)+...+(PR(An)-x)/C(An))

PR(A)=

PR Twojej strony =

(1-d)+d*(

~0.15 + 0.85*(

(PR(A1)-x)/C(A1)

((PR strony która do Ciebie linkuje - negatywny wpływ stron) / ilość linków na stronie która do Ciebie linkuje)

+...+(PR(An)-x)/C(An))

Powtarzasz poprzednią czynność dla każdej strony która linkuje do Twojej.

I podstawiasz do wzoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na kazdej podstronie mam linka do strony glownej

ja tez ;] i google zaliczyl mi z czesci podstron ten link jako link, ktory jest wyswietlany w komendzie 'link:sm00f.boo.pl'.

intruder2600 napisał: 

i powinna sie opierac na zasadzie 2 klikniec. 

Mozna cos wiecej o tej zasadzie?

polega to na tym, ze do kazdej podstrony na Twoim servisie mozna dotrzec wykonujac maxymalnie 2 klikniecia (mi jakos udalo sie wypelnic ta zasade ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mająć poprawnie zbudowaną strone we flashu bez linków od niej prowadzących dostane maxymalnie możliwy PR? Czy może google nie przyzna pojedyńczej stronie wysokiego PR lub stronie zbudowanej we flashu?

Nie chce polegać tylko na wzorze, który napewno nie jest dokładny, chce poznać opinie starych pozycjonerów którzy przeprowadzili wiele testów i dysponują cennym doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name=Cytując samego siebie' date=' wszak żem ;) ]Nie uzyskałem nigdy na tym forum odpowiedzi na pytanie, co oznacza dokładnie Cn we wzorze? Wiadomo, że 2 linki ze strony A do strony B nie da stronie B dwukrotnego dopału. Reasumując: czy jeżeli na stronie A są 3 linki, z czego dwa do strony B a jeden do strony C, to czy C(A) (ilość linków na stronie A) we wzorze wynosi 2, czy 3?

- Proszę o jednoznaczną odpowiedź kompetentnej osoby na to pytanie. ;)

To pytanie jest kluczowe, dlatego, że jeżeli "3", to każdy zdublowany link na jakiejkolwiek z Waszych podstron, to utrata niekiedy bardzo sporego stałego dopału PR dla Waszych podstron.

Podkreślam, że często linki na stronie A do strony B często się (wielokrotnie) dubluje na stronie A ze względów praktycznych (kontekstowo w akapitach). Względy praktyczne oznaczałyby tutaj bardzo znaczące straty.

/Zwłaszcza przy moim podejściu, gdy mam formalną (widzianą dla użytkownika, ale nie robotów) sieć 100 podstron i realną (przenoszącą PR) sieć jedynie 5 podstron./

Pozdrawiam, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ymmm, czytam tak to co piszecie, a nigdy sie nie angażowałem w zrozumienie wzoru PR, ale z tego co niektorzy tu piszą to pr jest wyższy jeżeli na strone prowadzi "x" linkow, ale na stronie ich nie ma za wiele, czy tez nie ma to znaczenia ile linkow jest na stronie "pozycjonowanej" ???

www.gify.org

www.webmasterzy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując: czy jeżeli na stronie A są 3 linki, z czego dwa do strony B a jeden do strony C, to czy C(A) (ilość linków na stronie A) we wzorze wynosi 2, czy 3?

- Proszę o jednoznaczną odpowiedź kompetentnej osoby na to pytanie. ;)

Na chłopski rozum tylko 2 jest dopuszczalny (bo jest wieksze od 1) a 3 linki to 'przegrzanie' robota, czytaj marnowanie jego czasu. Piszę na chłopski bo pomyślcie czy nie zinterpretowalibyście 3 drzwi prowadzących do tej samej łaznienki jako 'spam', 2 to jeszcze zawsze możesz wyjść drugimi. Ja wpisałbym ten >trzeci link jako obniżenie nie punktowanie....o ile ten wzór ma jakiś sens.

o rany ale się obżarłem, ale serwera pod choinką nie było.....

Skłodowski Fotografie Aranżacja Wnętrz

Chamonix Digital Zdjęcia - Francuskie Zakopane

Wirtualne Panoramy QTVR PanoramiX panoramiczne prezentacje i wydruki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności