Skocz do zawartości

BAN czy BAlagaN w google?


krzynioo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pare dni temu strona https://naprawa-poznan.info spadla pod slowami kluczowymi "naprawa tv poznań", "tv serwis poznań" itp. (praktycznie zero konkurencji a wiadomo, chodzi tylko o Poznań) z pierwszych pozycji do hoho... Zbieglo sie to w czasie z aktualizacja strony (troche odswiezylem design i przebudowalem strone zeby byla zgodna z xhtml 1.1).

Chcialbym spytac czy ktores z ponizszych rzeczy moglo spowodowac ze google sie na mnie obrazilo?

1. przy aktualizacji dodalem slowa kluczowe do kilku nowopowstalych alt i title, ale kilku, bez przesady (w tej chwili zostawilem tylko pojedyncze)

2. ok. miesiac temu wymienilem sie linkami z tymi stronami:

https://www.meblenet.pl/index_reklama.php - czy taka strona mogla zostac uznana ze farme linkow? (sa tutaj linki do 2 innych moich stron i z tamtymi nic sie nie stalo)

https://ciekawostki.net - dopiero po fakcie zorientowalem sie ze linki sa na wszystkich podstronach, lacznie ok 220 wg MSN, ale z tego co czytalem na forum to nie powinno skutkowac zadnym filtrem jesli sa z jednego IP?

3. <title> podstron przedtem byly identyczne jak na glownej, teraz dodalem na koncach "- kontakt", "- linki" itp.

4. jeszcze po poprawce wywalilem mape strony bo jest troche bez sensu dla 4 podstron, teraz zrobilem ja spowrotem, ale w site: juz zdazyla zniknac hm

5. dodalem wprawdzie wpisy do katalogow w krotkim przedziale czasu ale to byla mala liczba (w MSN ok 20 a w yahoo na 500 praktycznie same z tych nieszczesnych ciekawostek) wiec to chyba nie ma znaczenia?

Czy cos innego zrobilem zlego w kodzie albo cus? Czy moze to tylko zamieszanie w google przed updatem PR jak gdzies ktos pisal na forum?

Dodam ze strona wystartowala w polowie pazdziernika wiec fresh site bonus chyba tu nie ma znaczenia? zreszta frazy sa latwe... Do tej pory nie bylo zadnych skokow. Wiem, wiem trzeba cierpliwie czekac co sie stanie ale i tak chcialem sie dowiedziec na przyszlosc czy zrobilem cos nie richtig.

Bede wdzieczny za wszelkie uwagi.

pozdrawiam,

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki

jeszcze jedna sprawa - w site: pojawil sie adres strony glownej z www... niby jest przekierowanie domyslnie ustawione w managerze serwera z www na bez www (nie mam dostepu do pliku .htaccess)... wiec chyba nie ma mowy o duplicate content?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wlasciwie nie oplaca mi sie uwalidowywac (lol) innych stron skoro jest takie duze zagrozenie? zgodnosc z xhtml 1.1 googlowi sie jakos w ogole podoba?

a czy google bierze pod uwage jakieś chore standarty - sparwdz soebie strone główna googla czy jest zgodna i bedziesz mial odpowiedz.

jesli strona jest z października to mógł to byc FSB - czasami rożnie on trwa kwestia od frazy i czy jest duzo stron na dana fraze

wg mnie zbyt szybkie przywalenie dla nowej strony linków (nawet jak z katalogów) i zmiana wygladu strony (zmienil sie zakres słów pewnie na stronie i troche pecha jakiegos przeskoku

jesli strona nei pojdzie do gory za kilka dni a raczej tygodni to bym zaczal sie zastanawiac glebiej co jest nei tak ale pozycjonowanie to czas wiec bym sie nei martwil

ja u siebie na jedna strone (rok w sieci) od kilku miesiecy skacze na jadena farze pomiedzy 6 pozycja a 40 - jeden dzien tu nastepny tam, ale tak juz bywa

Oferuje miejsce na kilku stronach internetowym, gdzie możesz umieścić:
BANERY REKLAMOWE
ARTYKUŁY PROMOCYJNE, REKLAMOWE, INFORMACYJNE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

google ma czkawkę związaną z update PR

zauwazyłęm, że część DC jest znacznie bardziej obciążona niż zwykle

dzisiaj zaobserwowałem też powórt do top10 strony, która na tydzień (czyli podczas update) zniknęła z wyników na dwie swoje główne frazy (średnie)

Jeśli zbliża się Twój ślub i wesele to pewnie oglądasz różne suknie ślubne. Ciekawe suknie ślubne znajdziesz pod linkiem. Jak wiadomo suknie ślubne są tylko dla kobiet ;)

4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności