Skocz do zawartości

Idmnet czy Arbomedia - poradzcie


Rekomendowane odpowiedzi

Mam obecnie serwis z dzienną liczbą wejść 600uu.

Tematyka strony: Technika IT

Napisałem do Arbomedia, odpisali że z chęcią mogą dołączyć, ale jak będę miał 2,000 uu dziennie.

Napisałem do Idmnet, odpisali że mogą mnie włączyć odrazy. Na pytanie ile mogę zarobić, gostek odpisał że na pewno nie kilka tysięcy miesięcznie, ale że 400zł jest realne.

I teraz nie wiem, czy spokojnie czekać na Arbomedia, czy może nie ma w sumie różnicy i wskoczyć do Idmnet.

I czy naprawdę 400zł przy 500uu jest realne ?

Edit: Aha, i w umowie od idmnet jest ustalenie, że minimalny koszt reklamy to 5zł CMP. Warto się domagać więcej ? Bo nie chcę reklam za 1zł., bo rozumiem że te 5zł to mój zysk ? Czy może jeszcze do podziału z siecią ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych 400/500 nie osiągniesz zapewne wcześniej niż po roku współpracy z siecią - a do tego czasu z pewnością zwiększysz odwiedzalność serwisu.

5 zł CMP jako minimum, to kwota zarówno przed udzieleniem rabatu klientowi, jak i przed podziałem z siecią.

Więc zakładając np. 70% rabatu dla klienta i 50 % dla sieci (nie znam dokładnie warunków jakie masz, więc tak sobie strzelam), to zostaje Ci około 75 groszy przed opodatkowaniem :D

Dlatego proponowałbym pomyśleć o wyższym minimalnym CMP - bo przy tak małej ilości uu musisz raczej liczyć na jakość niż na ilość, by coś zarobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisałem umowę z IDMnet w czerwcu i mogę powiedzieć, że ogólnie tragicznie nie jest, ale w ostatnim czasie sprawa wygląda fatalnie. W lipcu już miałem jakieś reklamy (brandmark z billboarda), które wyświetlały się z dwa tygodnie i przy ok. 1500 uu dziennie jakie ma moja strona to wyszedłem dosyć nieźle, bo zarobiłem za dobre 4 miesiące wyświetlania billboarda.

Na początku sierpnia przyszło rozliczenie za tą kapanie (oczywiście była zniżka 50% dla klienta) i tu się zaczęła komedia. Oczywiście FV wystawiłem od razu i wysłałem do nich. Czekam, czekam, nie ma kasy na koncie, minął okres do opłacenia FV i dzwonie do nich, oczywiście wcześniej wysyłałem meila do tego Pana co się zajmuje FV, ale odpowiedzi się nie doczekałem. No to jak już zadzwoniłem to sprawę przedstawiłem i on mi mówi, że FV została już przekazana do płatności (to była końcówka sierpnia). Czekam tydzień, dwa i nic, aż w końcu wczoraj zadzwoniłem i mówię co jest grane, a on od razu zaczął przepraszać i mówi, że wpłata będzie dokonana w tym tygodniu. Poczekam do poniedziałku i zobaczę co z tego wyjdzie.

W międzyczasie miałem oczywiście reklamy double billboard CPM z których miałem śmieszne pieniądze. Niby było 5 PLN za 1000 odsłon a jeszcze odliczyli rabat dla klienta ok. 70% oraz 30% dla firmy i zostało mi na czteropak piw. To nie powiem, ze jestem z tego zadowolony, bo lepiej bym wyszedł jakbym normalnie komuś wynajął miejsce reklamowe na miesiąc.

Oczywiście napisałem do nich w sierpniu kiedy mogę się spodziewać jakiś większych zarobków, to powiedzieli, że we wrześniu, bo wtedy zaczyna się okres co zaczyna się wszystko rozkręcać. A co miałem we wrześniu ? Znów śmieszne pieniądze, które nawet nie wiem czy mi teraz na czteropak starczą.

Wkrótce zadzwonię do nich i porozmawiam na poważnie, bo ta sytuacja zaczyna mnie śmieszyć. Nie powiem na początek wrzucili mi te reklamy to byłem zadowolony, ale to chyba tak dla prowizorki, żeby zrobić mi nadzieje na lepsze jutro.

Tylko nie wiem, czy te 400zł/ 500uu to nie jest bajka, i nie skończy się na 50zł miesięcznie.

Z tym różnie może być, zależy czy masz dużo klientów z danej tematyki. W ostatnich dwóch miesiącach ja nawet 40 PLN nie miałem :P

Jak będziesz chciał coś więcej wiedzieć o IDMnet to zapraszam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko potwierdzić, że to co Łysy pisze jest chyba regułą z IDM. Sam należę do sieci i mam też znajomych korzystających z ich usług. Przede wszystkim idm ma problemy z płatnościami - jak już ruszą kampanie to rozliczenie ich trwa miesiące... Nie wiem jak jest z Arbomedia. Potwierdza się też reguła, że okres letni jest słaby :/

btw, przy tak małej liczbie UU nie wiem czy jest sens ładować się do sieci - może lepszym rozwiązaniem jest faktycznie G lub własny adServer, tyle że w drugim przypadku trzeba samemu zabiegać o reklamodawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam należę do sieci i mam też znajomych korzystających z ich usług.

@radca78 a ile trzeba czekać od nich na płatność, bo mi za kilka dni miną 2 miesiące i od poniedziałku chcę ich przycisnąć i nie wiem czy warto wydawać kasę na telefony czy może oni tylko kręcą a wpłacą np za 2 tygodnie ? W ogóle da coś to dzwonienie do nich ?

Czy są może jakieś większe rekordy ustanowione przez IDMnet jeśli chodzi o płatność ?

Po jakim czasie zacznie się coś ruszać u mnie na stronie z tą reklamą jak jestem u nich od czerwca ? Czy faktycznie oni są gołosłowni czy tylko mi się tak zdaje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekałem chyba ze 3 miesiące na opłacenie faktury. Dzwoniłem to co chwile albo ktoś był zajęty albo nie było itp (dzwoniłem i pisałem maile codziennie przez ok 2 tyg :P). W końcu się wkurzyłem i wysłałem takie śmieszne pisemko ponaglające do zapłaty w ciągu 7 dni, a jeśli nie to sąd i odsetki :). Po 3 dniach od wysłania pisma pieniążki były na koncie :). Potem poszła do nich druga f-ra i pieniażki praktycznie po 4-5 dniach od wysłania :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności