Skocz do zawartości

Serwis www - kiedy jest w stanie utrzymać firmę i osobę ją prowadzącą.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum :D

Pierwszy post, od razu pytanie, ale nurtuje mnie ono od pewnego czasu.

Podam dane dotyczące pewnego serwisu i chciałbym się dowiedzieć czy można z czymś takim myśleć o tym, żeby założyć firmę i się z tego utrzymywać.

Serwis traktuje o grafice oparty jest głównie o forum + duża ilość artykułów i poradników na temat niej(kilkaset) + galerie użytkowników + jakieś mniejsze usługi(nieistotne jak sądzę). Około 4000 UU dziennie (+/- 500), koło 85 000 odsłon dziennie, odwiedzający głównie młodzi mężczyźni (15-23 lat), bardzo uświadomieni(co przekłada się na niską skuteczność i reklam IMHO) - tylko 30%.

I teraz tak ;) Serwis prowadzę wyłącznie jako hobby, serwer jest utrzymywany przez znajomego, który wyświetla jedna jednostkę reklamową z agencji(nie wiem jakie są z tego przychody, on się z tego rozlicza i za serwer płaci) + moje reklamy AS, które jednak pomimo usilnych starań nie pozwalają uzyskać przychodów większych niż przysłowiowy dolar dziennie... Wiem, że żałosne, ale każde zwiększenie CTR powoduje zmniejszenie kasy jaką dostaję, nie wiem jak to się dzieje, ale za przykładowo 15 kliknięć przy CTR = y dostaje tyle samo co za 30 kliknięć przy CTR = 3*y.

Teraz moje pytanie, czy da się jakoś(nie pytam jak, pytam jedynie czy, i czy w waszym przypadku to funkcjonowało) poprowadzić w ten sposób by działało to jako firma + żebym mógł się z tego utrzymywać i dalej rozwijać.

Jestem młodą osobą na etapie kombinowania co w życiu będzie robić i czemu się poświęcić, myślę, że serwis mam z perspektywami(planuję do końca roku do tych 8k - 10k dziennie dojechać) więc chciałbym zasięgnąć rady bardziej doświadczonych - co dalej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Mówisz że serwis oparty jest głównie o forum dlatego na adsense zbyt dużo nie zarobisz. Jednak 4k uu to już sporo. Moim zdaniem powinieneś poszukać reklamodawców wśród firm, sklepów powiązanych bezpośrednio z tematyką. Zacznij szukać pieniędzy.

A na pytanie: Kiedy następuje ten moment, że można założyć firmę i cieszyć się zyskami? Opowiem: Wtedy kiedy zaczniesz cieszyć się zyskami.

boxnaprezent.pl - wyjątkowe BOXy prezentowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czasami jest tak, że firma chętnie się u Ciebie zareklamuje ale oczekuje faktury, a nie będąc firmą takowej nie wystawisz.

Tu często koło się zamyka. Założenie firmy nie kosztuje wiele, jak nie będziesz osiągał dochodów to także wiele nie będziesz płaci podatków. Ja zaryzykowałbym i założył firmę, choćbym nic tymczasem nie zarabiał. Nigdy nie wiadomo kiedy bedzie Ci firma potrzebna a wtedy to już czas będzie odgrywał najważniejszą rolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czasami jest tak, że firma chętnie się u Ciebie zareklamuje ale oczekuje faktury, a nie będąc firmą takowej nie wystawisz.

to jest fakt którego nie wziąłem pod uwagę... zgodzę sie również że często trzeba po prostu zaryzykować.

boxnaprezent.pl - wyjątkowe BOXy prezentowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez pierwsze 2 lata ZUS około 300zł to tyle zarobi z AS więc główną część ryzyka ma z głowy.

Natomiast nie podoba mi się plan zarabiania przez ciebie pieniędzy, masz słabe szanse na osiągnięcie sukcesu.

Chyba że jak napisałeś jesteś osobą rozwojową to może ci się uda.

Moja propozycja to taka:

Robisz biznesplan na czym możesz zarobić, myślisz nad tym konkretnie, wykreślasz te bardziej optymistyczne opcje, myślisz kolejny tydzień, wykreślasz te średnio optymistyczne opcje, myślisz dalejaż ci się to śni i jak wyliczysz że przy najbardziej pesymistycznym wariancie ci się to opłaci to wtedy ryzykuj chociaż te dwa lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy temat ...

co do zarobków, to chyba każdy konfrontuje się po pewnym czasie z tym pytaniem. Jednak ile rzeczywiście jesteśmy w stanie zarobić trudno określić. Jeden serwis mający 1000 uu może zarobic znacznie wiecej niz ten co ma powyżej 10 000 uu. Przepis w tkwi no właśnie ... w czym ? Agencje nie zaplaca dużo, aa AS to rosyjska ruletka na która nie można stawiać pewnego źródła zarobków.

Po co firma ? Jak bedziesz mial okreslonych juz klientów to można myśleć, na takim etapie bym jeszce w to nie wchodzil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz na mysli jakies dofinansowania unijne ?

jakos nigdzie nie czytalam o dofinansowaniach tego typu ale kto wie, poczatek roku - skarbonka unijna pelna (wzory pism unijnych beda jakos na poczatku lutego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasa do wziecia jest nie tylko z Unii, jest tez z urzedu pracy itp. Poszukaj na tym forum podobnego tematu, bo widzialem napewno (o firmie, podatkach itp.).

Biznesplan to podstawa.

Odnosnie ZUS'u, to ktos napisal, ze pierwsze 2 lata - 300 zł, ale 300 zł miesiecznie.

W moim miescie jest w urzedzie miejskim odpowiednia osoba, ktora doradza jak wykorzystac srodki z Unii, napewno trzeba przejsc kursy, itp. Znajomy wyciagnal 20.000 na wyposazenie firmy (komputery, biurka itp.). Nie pytalem dokladnie jak to bylo po kolei, ale jakis kurs, biznesplan, ktos to zatwierdzil, ktos pomagal, ogolnie sie krecilo. No i jedno jeszcze, są jakies wymagania, na zasadzie, ze firma musi istniec na rynku przez iles tam czasu, czy np. ze musisz kogos zatrudniac, nie wiem dokladnie co i jak, ale na 100% są jakies wymagania. Aaaaa i jeszcze chyba trzeba ten zakup udokumentować (faktury, paragony itp.).

AndGodIKnow - Twoje forum/strona ma potencjał, trzeba teraz to wykorzystac. Jak juz wiele osob wspomnialo, przydaloby sie znaleźć jakas konkretna firme, a najlepiej firmy, ktore bylyby zainteresowane reklama na Twojej stronie. Moglbys otworzyc jakis serwis "córke", ktory bylbym np. posrednikiem pomiedzy osobami zainteresowanymi reklamami, a osobami, ktore wykonuja tego typu rzeczy. Spojrz na allegro, zestaw logo, papier firmowy, wizytówki zaczyna sie od 80-100 zł...

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalezy wpierw wymyslec a potem wykonac cos wartosciowego a wtedy problem zarobku zniknie, bez zainwestowania wlasnego czasu i jechaniu "na minusie" daleko nie zajdziesz no chyba ze pojawi ci sie jakis wielki inwestor.

:]

Używaj Cuilla i Hakii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z urzędu pracy w tej chwili jest do wzięcia 13 517PLN. Rejestrujesz się jako bezrobotny, idziesz na 5-cio dniowy kurs przedsiębiorczości, składasz wniosek i po przyznaniu kasy (na konkretne zakupy np. komp, program, drukarka itp) musisz prowzdić działalność przez rok. Po tym okresie dotacja staje się bezzwrotną pozyczką a zakupione towary twoją własnością. Niezły pomysł na start żeby doinwestować małą firmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cię zniechęcać, ale firmę, która będzie się chciała u Ciebie reklamować, nie będzie tak wcale łatwo znaleźć. Dodam też, że tylko zakładasz, że będzie 4000 uu/dziennie, a jak będzie to się okaże. Wg mnie lepiej najpierw załóż serwis, a potem firmę.

Możesz też oprócz serwisu świadczyć jakieś usługi np jako grafik.

ZGORA - portal z poradnikami między innymi o webmasterstwie - szukasz porady - zajrzyj

Kobietyn - portal dla kobiet.

Webbest.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności