Skocz do zawartości

Temat na pracę magisterską o pozycjonowaniu


moniatek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej..

W najbliższym czasie będę pisać pracę magisterską na temat pozycjonowania i optymalizacji stron pod kątem wyszukiwarek, wiadomo, że chodzi tu głównie o Google, więc moje pytanie - czy macie jakieś ciekawe pomysły na sam temat pracy? Pozycjonowanie i optymalizacja to takie trochę oklepane, chciałabym, żeby mój temat był bardziej unikalny, taki "na topie" !!!

Jeśli macie jeszcze jakieś sugestie o czym można by było jeszcze napisać w tym temacie pracy to piszcie, będę wdzięczna za rady i pomoc.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Moją pracą mgr. był serwis internetowy, zrobiłem dział w pracy - dotyczący pozycjonowania tego serwisu, ale to były opisanie raczej podstawy, nawet o SWL napisałem !!! , dla profesorów była to nowość i ciekawostka, dostałem na obronie pytanie z pracy, właśnie o tym dziale czyli o pozycjonowaniu, z zaciekawieniem słuchali mojego 5 minutowego wystąpienia :blink:

powodzenia, temat pracy mgr. dobry, nie oklepany B)

Tworzenie, wsparcie sklepów na Prestashop GoPresta.pl zapraszam do współpracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też piszę o pozycjonowaniu i nie sądzę by było to oklapane.

Głodne dzieci, pomóż im, wystarczy kilka kliknięć. Optymalizacja strony za darmo.

Kiedyś miałem czas na wszystko, w ogóle masę wolnego czasu... później zająłem się pozycjonowaniem :D

Mój blog seo. Zapraszam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję Ci wybranie tematu ogólnego, coś o promocji w wyszukiwarkach (wtedy masz też do dyspozycji reklamę płatną) lub po prostu o reklamie w internecie (temat-rzeka). Musiałbyś mieć bardzo szeroką wiedzę SEO, aby napisać tylko o tym 100+ stron.

Jak masz jakieś pytania o rady/wskazówki to wal, parę lat temu broniłem magisterkę z SEO.

Pozdrawiam, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę źle się wyraziłam, chodziło mi o sformułowanie samego tematu pracy, żeby brzmiał inaczej niż samo "Pozycjonowanie i optymalizacja stron itd.", tematyka sama w sobie wcale nie oklepana, wiem o tym dobrze !!! muszę po prostu wysłać promotorowi kilka propozycji na sam temat pracy jak będzie brzmiał, dlatego zwróciłam się do was czy macie jakieś ciekawe propozycje :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo:

1. Nielegalne techniki wpływania na pozycję w wyszukiwarkach internetowych

2. Pozycjonowanie naturalne wg Google :)

3. Wpływ optymalizacji stron internetowych na ich pozycję w wyszukiwarkach

4. Geolokalizacja w wynikach wyszukiwania Google.

Tematów jest multum - jak poczytasz Forum też coś na pewno znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. "Po dwóch stronach barykady" - przetestowanie wyników pozycjonowania w 100% zgodnego z wytycznymi Google (sprawdzając czy faktycznie da radę osiągnąć w miarę normalne pozycje), z wynikami pozycjonowania metodami takimi w miarę standardowymi, bez uciekania do jakiegoś mega spamu, ale z dużym ryzykiem reakcji ze strony Google.

2. "Pozycjonowanie kilka lat temu i dziś" - tu chyba nie trzeba wyjaśniać ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, jaki jest kierunek Twoich studiów ?

Głodne dzieci, pomóż im, wystarczy kilka kliknięć. Optymalizacja strony za darmo.

Kiedyś miałem czas na wszystko, w ogóle masę wolnego czasu... później zająłem się pozycjonowaniem :D

Mój blog seo. Zapraszam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedza ogólna odnośnie algorytmu jest ogólnodostępna. Jest mnóstwo źródeł anglojęzycznych, z czego lwia większość to strony internetowe (normalnie podajesz je w przypisach). Cytować też możesz poprzednie prace mgr o tej tematyce, które są sensu stricte "pełnowartościowymi" publikacjami naukowymi (jeżeli będzie to potrzebne, mogę udostępnić jakieś źródła z mojej do cytowania - kontakt mailowy).

Gorzej mieli ci którzy pisali o tym jako pierwsi, gdzie 95% przypisów dotyczyło tylko części o reklamie, która była "żeby było się na czym oprzeć". :)

Pozdrawiam, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd bierzecie źródła do tych prac? Przecież wszystko jest tajne łamane przez poufne, a to co część osób uważa za pewnik, inni uważają za nieprawdę...

Jest trochę książek. 2xThurow, Kobis, Makaruk&Danowski...

Głodne dzieci, pomóż im, wystarczy kilka kliknięć. Optymalizacja strony za darmo.

Kiedyś miałem czas na wszystko, w ogóle masę wolnego czasu... później zająłem się pozycjonowaniem :D

Mój blog seo. Zapraszam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności