Skocz do zawartości

subdomena a domena i zgłaszanie do wyszukiwarki/ek


moskit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

Mam takie drobne pytanka, będę wdzięczny jeśli komuś zechce się podrzucić w tym temacie pare literek pomocy:)

mam domene główna (narazie nic zupelnie na niej nie ma i pewnie nie bedzie), wykorzystalem ja do stworzenia subdomen (nazwa.domena.pl) na kilka róznych zupelnie, malych serwisow.

Czy takie subdomeny moge z powodzeniem pozycjonowac? czy lepiej wykupic dla kazdego serwisu odrebna domene?

i drugie pytanko, czy strony trzeba zglaszac do wyszukiwarek? czy samo linkowanie do nich spowoduje ich indexacje?

z góry dziękuję za pomoc:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Mam takie drobne pytanka, będę wdzięczny jeśli komuś zechce się podrzucić w tym temacie pare literek pomocy:)

mam domene główna (narazie nic zupelnie na niej nie ma i pewnie nie bedzie), wykorzystalem ja do stworzenia subdomen (nazwa.domena.pl) na kilka róznych zupelnie, malych serwisow.

Czy takie subdomeny moge z powodzeniem pozycjonowac? czy lepiej wykupic dla kazdego serwisu odrebna domene?

i drugie pytanko, czy strony trzeba zglaszac do wyszukiwarek? czy samo linkowanie do nich spowoduje ich indexacje?

z góry dziękuję za pomoc:)

Pozdrawiam

Możesz stawiać subdomeny i je pozycjonować, chociaż ma to sens przy większym serwisie jak są działy ze sobą niepowiązane. Jak masz jednak kilka serwisów i zasoby pieniężne zakup oddzielne domenki.

- samo linkowanie powoduje indeksację

I takie moje pytanie - 3 lata na forum i pytasz o podstawy ?

Sklep dla sportowców w którym znajdziesz Odżywki oraz suplementy diety dla sportowców, sprzęt siłowy i fitness oraz akcesoria do sportów walki i treningowe Hurt-Detal. Szybka wysyłka na terenie polski i za granicę.

Sklep producenta sprzętu siłowego, fitness oraz akcesoriów do sportów walki. Wysoka jakość, przystepne ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej jest pozycjonować subdomenę która jest związana tematycznie z serwisem na niej stojącym niż domenę główną, która nie ma takiego powiązania.

Na przykład wszystkie domeny typu regionalnego są subdomenami.

Niczego nie trzeba zgłaszać w każdym razie jeżeli chodzi o najważniejsze wyszukiwarki sugerują się one wyłącznie linkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qielo:) to naprawde bez wiekszego znaczenia kiedy była rejestracja;) zycie mam tu opowiedziec?:) wielkie dzieki za odpowiedzi:)

natomiast dopytujac Pana Qbexus :

"Łatwiej jest pozycjonować subdomenę która jest związana tematycznie z serwisem na niej stojącym niż domenę główną, która nie ma takiego powiązania."

tzn, ze majac serwis o tematyce muzycznej latwiej pozycjonowac muzyka.domena.pl niz jakieslowo.pl (bo muzyka.pl i podobne, wskazujace na temat strony sa zajete) ??? tak to zrozumialem, a subdomeny potworzone mam wlasnie ze slowami bezposrednio wskazujacymi na temat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrozumiałeś. Zauważ że nawet dla usera jest to jasna wskazówka o czym jest strona.

Patrz w cośtam.com.pl cośtam jest subdomeną. Właściwie subdoena mówi się potecznie wszystko to są domeny tylko innego rzędu domena pierwszego rzędu to np pl, com, net drugiego to com.pl ale i cośtam.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności