Skocz do zawartości

Google, Yahoo i Microsoft: mamy nowy tag (rel="canonical")


Rekomendowane odpowiedzi

Być może kogoś zainteresuje informacja, że od wczoraj możemy używać nowego tagu na swoich stronach.

Ma on pomóc w zwalczaniu "duplicate content":

<link rel="canonical" href="tutaj-należy-wpisać-adres-właściwej-strony" />

Artykuł na WPNinja: Kanoniczne adresy URL (rel=”canonical”)

Stanowisko Google: https://googlewebmastercentral.blogspot.com...-canonical.html

Stanowisko Yahoo: https://ysearchblog.com/2009/02/12/fighting...to-your-quiver/

Stanowisko Microsoft: https://blogs.msdn.com/webmaster/archive/20...ent-issues.aspx

Jak myślicie - nowy tag zdobędzie popularność (i czy faktycznie poprawki kwestię oznaczania stron jako duplikatów)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie mam większych problemów z DC wynikających z dostępności tej samej treści pod różnymi adresami (zazwyczaj problem rozwiązuję w .htaccess), ale o tym tagu na pewno będę pamiętać. Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w sytuacji, gdy robot Googla trafi na ten sam artykuł znajdujący się na dwóch różnych stronach i na jednej z nich będzie rel="canonical" a na drugiej nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivellios: rel="canonical" ma być brany tylko pod uwagę w wypadku stron w obrębie jednego serwisu. Jeśli chodzi o porównywanie stron z dwóch różnych domen, ma być po prostu ignorowany i wyszukiwarki będą rozsądzać która strona jest oryginałem tak jak dotychczas.

Przynajmniej tak twierdzą teraz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat chyba pokazuję stan tego forum. Zagraniczne fora i blogi rozpisywały się o rel=canonical porównując to wydarzenie do wprowadzenia sitemaps, a tutaj cisza, bo wszyscy debatują czy powinno się używać nazw swli na forum. Smutne li to bardzo.

Ostatni post na blogu - Po co Ci katalog stron?

if.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka domena tego forum elpav, że zakazy są ważniejsze niż zdrowy rozsądek, jak w komunie.

Co do tagu to nie wiem czy on cokolwiek zmieni w rzeczywistości. Nic zobaczymy.

Sklep dla sportowców w którym znajdziesz Odżywki oraz suplementy diety dla sportowców, sprzęt siłowy i fitness oraz akcesoria do sportów walki i treningowe Hurt-Detal. Szybka wysyłka na terenie polski i za granicę.

Sklep producenta sprzętu siłowego, fitness oraz akcesoriów do sportów walki. Wysoka jakość, przystepne ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elpav, szczerze mówiąc ja też się dziwiłam, że temat powstał 13-go, a dzień później było w nim raptem kilka postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat chyba pokazuję stan tego forum. Zagraniczne fora i blogi rozpisywały się o rel=canonical porównując to wydarzenie do wprowadzenia sitemaps, a tutaj cisza, bo wszyscy debatują czy powinno się używać nazw swli na forum. Smutne li to bardzo.

Może dla tego że na innych forach akwizytorzy mieli by bana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności