Skocz do zawartości

[Pomysł] Globalny rynek linków


Globalny Rynek linków  

92 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy chcesz aby taki serwis powstał?

    • tak
      57
    • nie
      12
    • tak ale ze zmianami (podaj w poście propozycje lub uwagi)
      3
  2. 2. Jakie rozliczenie z właścicielem serwisu

    • 1% od zarobku
      26
    • do 5% od zarobku
      24
    • od 5% do 10% od zarobku
      7
    • stałe stawki za w
      0
    • stałe stawki za wystawienie oferty
      15
  3. 3. Ile linków miesięcznie będziesz chciał sprzedawać

    • do 10
      39
    • do 20
      11
    • do 50
      12
    • do 100
      2
    • ponad 100
      8


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na podstawie danych z sondy, którą można zobaczyć tutaj stworzyłem przybliżony opis projektu zwiększającego bezpieczeństwo przy sprzedaży i kupnie linków.

Najważniejsze punkty:

1. Osoby kupujące linki widzą informacje takie jak:

Wiek, PR strony, BL strony Google i Yahoo, tematykę strony (3 kategorie), wybrane słowa kluczowe ze strony głównej i z 3 losowych podstron, index strony w G i Y, średnią ilość BL z podstron. Dodatkowo można dodać ilość wewnętrznych linków ze strony głównej i z średnią z 10 losowych podstron.

Do tego dochodzą informacje przygotowane przez moderatora: ocena grafiki od 0 do 10, ocena funkcjonalności strony, ocena umiejscowienia linków oraz ocena przydatności strony dla userów. Ostatnie najważniejsze informacje są od sprzedające: maksymalna ilość BL ze strony głównej, cena, krótki opis

2. Osoby sprzedające otrzymują GP (globalne punkty, które później wymienia się na prawdziwe $$) dopiero wtedy gdy minie okres 30 dni utrzymania linka na stronie, osoba kupująca link wpłaca swoje GP przy zakupie strony. Jeśli w okresie 30 dni system wykryje większą ilość BL lub inne rzeczy obniżające wartość linka wysyła taką informacje do kupującego i sprzedającego do tego odejmuje jakiś % od wartości linku i pod 30 dniach zwraca osobie kupującej GP jeśli takie niedogodności zaistniały.

3. Komentarze dla osób sprzedających (wystawiane przez system) czyli informacje np o wzroście BL w danej chwili lub całkowitym usunięciu linku, wszystko poparte wykresami.

Teraz plusy i minusy systemu dla kupujących i sprzedających

Sprzedający minusy:

1. Przymus dzielenia się jakimś % zysku z właścicielem serwisu

2. Otrzymuje się $ dopiero po 30 dniach od umieszczenia linku

3. Trzeba przelewać pieniądze z konta w serwisie na swoje konto (jeśli poprzez paypal to jest jakiś % stracony na przelewie)

Sprzedający plusy:

1. Dużo większe bezpieczeństwo niż przy jawnej sprzedaży

2. Mamy 100% pewności, że otrzymamy pieniążki

3. Otrzymujemy opcje przypomnienia kiedy zdjęć link, kiedy go dodać a w opcji możemy wstawić php automatycznie dodający i usuwający linki

Kupujący minusy:

1. Nie widzimy stron na której chcemy kupić link

2. Musimy zaufać moderatorom oceniającym wygląd, funkcjonalność i jakość strony (każdy ma inny gust)

3. nie wiem

Kupujący plusy:

1. Mamy pewność, że link będzie na stronie przy ustalonych wcześniej warunkach

2. W razie jakichkolwiek problemów dostajemy zwrot $

3. Serwis pozwala na bardzo szybki zakup wielu linków, mamy wszystko w jednym miejscu

Można wprowadzić wiele udogodnień jednak trzeba będzie zaakceptować, że moderator jest osobą decydującą o jakości strony.

Jeśli serwis będzie zarabiać na siebie można wprowadzić dodatkowe opcje pomagające w ocenie wartości linka np: średnia moc (PR i BL) linków przychodzących.

Brakuje mi jeszcze jednej ankiety z pytaniem czy kupował byś w takim serwisie ;/ ale można mieć tylko 3 buu

* Tytuł zmieniony sorry za pomyłkę

Kontakt: grzegorz@grzegorzbanka.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Otrzymuje się $ dopiero po 30 dniach od umieszczenia linku

Bezsensowny punkt.

A tak poza tym, nie chce kupować linków w ciemno, ostatecznie chcę zobaczyć gdzie on ląduje.

Grafika może być piękna, dużo bl, dużo w indeksie, duże pr, a strona będzie w wiecznym filtrze :D

Musisz zastanowić się nad innymi rozwiązaniami tego, a myślenia jest troszkę :D

E: literówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ilgesu:

2. Otrzymuje się $ dopiero po 30 dniach od umieszczenia linku <- bez tego osoba kupująca traci najważniejszy plus - bezpieczeństwo. Ja się ostro wq. jak kupuje u kogoś link a po 2 tygodniach sprawdzam a tam jest 10 BL więcej niż przy zakupie (a maksymalna ilość BL już była). To jest zabezpieczenie dla kupującego tak jak zabezpieczeniem dla sprzedającego jest 100% pewność, że dostanie pieniążki IMO nie da się tego inaczej rozwiązać.

Grafika może być piękna, dużo bl, dużo w indeksie, duże pr, a strona będzie w wiecznym filtrze wink.gif

Z tego co wiem filtr działa na frazę więc możesz stracić jedynie uu z danej frazy ale i tak większość linków jest wstawiana tak, że nadają się jedynie dla GoogleBot itp. Jeśli chodzi o to, że chcesz widzieć gdzie ostatecznie ląduje link to można wprowadzić opcje, że dany sprzedawca zezwala na ukazanie linku osobie, która go zakupiła i w ten sposób zobaczysz gdzie został umieszczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, czym to się różni np. od TNX.net?

Jasne, że na rynku jest miejsce dla kolejnego gracza, wystarczy, że zrobisz to lepiej od obecnych systemów.

Teraz plusy i minusy systemu dla kupujących i sprzedających

Sprzedający minusy:

1. Przymus dzielenia się jakimś % zysku z właścicielem serwisu

2. Otrzymuje się $ dopiero po 30 dniach od umieszczenia linku

3. Trzeba przelewać pieniądze z konta w serwisie na swoje konto (jeśli poprzez paypal to jest jakiś % stracony na przelewie)

1 - jasne, że się dzieli. Przecież wykonujesz pracę albo udostępniasz narzędzie.

2 - najbezpieczniejsza opcja

3 - standardowe rozwiązanie

To, co proponujesz jest raczej sprawdzonym standardem (możesz też % pobierać od wyświetlającego linki, lub od obu na raz po troszku). Jak zrobisz dobry system i go odpowiednio wypromujesz ludzie będą kupowali w nim linki. Jak zdobędziesz zaufanie ludzie będą kupowali więcej linków. Jeśli zrobisz wszystko z głową ludzie będą chcieli kupować i sprzedawać tam linki.

Pytanie, czy chcesz zbudować dobry system - cała reszta wyjdzie w praniu. Poza tym biały wywiad pt. zapisania się do konkurencji i sprawdzenia "co ona tam ma" nie zaszkodzi.

A oto moja stopa - druga sie zgubiła ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przydałyby się linki typu exclusive,podzielenie stron na grupy,żeby łatwiej się to przeglądało czyli np

grupa filmy

- linki zwykłe

- linki mocniejsze

- linki najmocniejsze

algorytm strony musiałby wtedy liczyć siłę danego linku na podstawie informacji.Dla mnie najbardziej istotną rzeczą jest site,ilosc linkow wychodzacych ze stron (nie wiecej niz 6 nalepiej) ,ilość linków przychodzących no i ewentualnie pr :) to by była grupa tych najdroższych.Reszte podzielić odpowiednio dalej,gdzie linki zwykłe byłyby najtańsze ,tam moglyby sie znajdowac "Farmy linków" i inne tego typu strony . Użytkownik mógłby wygodnie wybrać to co go interesuje ,bez gubienia sie w raju pomieszanych stron,które musiałby sam sprawdzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burzowiec: TNX.net jest bardziej zamkniętym systemem, z tego co zauważyłem.

pepis: wszystkie linki będą grupowane w foldery tematyczne, cała reszta będzie rozwiązanie sortowaniem - jeśli będziesz chciał kupić stronę w PR > 5 BL > 10k o średniej jakość X to ustawisz w sortowaniu i tylko takie strony się wyświetlą. Nie lubię sztucznego katalogowania na linki mocne, mocniejsze i bostkie ponieważ każdy trochę inaczej traktuje te pojęcia.

Musze zrobić serwis który pozwoli mi na szybkie znalezienie interesujących linków bez pisania w dziale oferty lub poszukiwania przez kilka godzin ofert. Szczerze mówiąc chce zrobić narzędzie dla siebie, które oszczędzi czas i nerwy. W ostateczności muszę zrobić serwis bo tylko w ten sposób przyciągnę potencjalnych sprzedawców. Podsumowując robię dla siebie więc zrobię dobrze :) jeśli w ostateczności ludzie zaczną z tego serwisu korzystać to tylko duży + dla naszej społeczności.

Zastanawiam się jeszcze nad taką formą płacenia ze usługę:

Jeśli sprzedałeś link i zarobiłeś np: 10 PLN i kupisz u kogoś link za te 10 PLN to nie płacisz nic systemowi, jednak gdy wypłacisz te 10 PLN to musisz podzielić się zarobkiem z właścicielem serwisy np: 5% od wypłacanej kaski.

Chcę wprowadzić niestandardowy wygląd strony, który 2 klik umożliwi zalogowanie lub rejestracje i w 5 klik umożliwi kupno/sprzedaż linków, teraz pytanie czy warto odchodzić od standardów i ryzykować chłodne przyjęcie serwisu przez społeczność?. W weekend postaram się przedstawić screeny projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram w 100%, naprawdę super pomysł i jak ruszy będę aktywnie uczestniczył.

Co do BL to jednak ważniejsza jest ich jakość niż ilość i trzebaby dopracować jakoś sposób oceny jakości (PR stron linkujących podzielony na liczbę tych stron? podawanie ile stron i z jakim PR linkuje do danej strony? albo łącznie chociaż ile stron z PR>0?) Choć nie tylko PR się liczy to chyba byłby to jedyny w jakiś sposób mierzalny wskaźnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

milkus: wiek domeny na 100% będzie podawany do tego ciągłość archiwum

outofmatrix: Będzie podana ilość BL do tego wskaźnik jakość BL, będzie liczony np: na podstawie 5/10 linków z domen + linków z podstron - pobierze się im PR, BL i średnia z nich będzie wartością jakości BL. Wiadomo wszystko wyjedzie w praniu, zapewne ustawianie parametrów dla wskaźnika jakości będzie wymagało wielu prób i testów ale w ostateczności może wyjść coś bardzo fajnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto byłoby też pomyśleć o API dla osób publikujących linki, tak aby umieszczanie i zdejmowanie linków było zautomatyzowane. Najlepiej w dwóch wersjach:

  • plik do instalacji na stronie (podobnie jak SWL);
  • wersję do integracji z własnym systemem zarządzania stronami - instaluje się to w jednym miejscu, i ten własny system ma za zadanie umieścić/usunąć linki na wskazanych stronach.

Polecam moje pluginy do WordPress'a: WyPiekacz, Meta SEO Pack, User Locker, Google Integration Toolkit i wiele innych :)

Poradnik Webmastera ‰ Ostatnio na blogu:

PoradnikWebmastera-Blog.1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na 100% będzie php do automatycznego dodawania i zdejmowania linków.

Kończę powoli robota zbierającego dane i teraz pytanie: jakie są sposoby na ustawienie nofollow dla linków? jest możliwość w linku rel, w meta tagach i w robots.txt za pomoca Disallow: czy istnieją jeszcze jakieś inne metody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dla mnie, sprzedajacy przede wszystkim musi pokazac na jakie haslo(a) strona linkujaca jest wysoko w serpach.

PR, wiek, indexacja czy tematycznosc - to owszem wszystko mile ale jak widze niby tematyczna strone z PR ktora nie moze sie pochwalic wynikiem w top 20 na slowa kluczowe w title to co mi z takiego linku?

Powielanie tego co juz jest czy bylo nie doprowadzi do wiekszego sukcesu

Dlatego jezeli mowimy o funkcjach to taka typu keywordspy.com , gdzie dla np. dla zgloszonej strony z linkami na sprzedaz , generowana jest lista slow kluczowych na ktore jest ona w np. top 50

Wtedy dosc latwo widac czy link na takiej stronie jest co dla Ciebie warty

Czesto przeciez strona np fotografa jest rowniez wysoko na wesela czy odwrotnie

No chyba ze podzial na linki pozycjonujace/promujace i na te ktore podnosza tylko PR/samopoczucie

Ps. jakies skanowanie strony pod wzgledem zawartosci keywords na uzytek in-content linkow tez by mogl byc. Pozytecznych pomyslow jest wiele. Kwestia tylko czy pomyslodawca bardziej liczy na dodchody czy na uzytecznosc, najlepiej gdyby chodzilo o jedno i drugie.

seo tools reverse IP, duplicate class C IP range, IP to domain, IP to country,whois IP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadzac po odzewie moj post zablokowal temat ;) , rozumiem ze moje uwagi nie beda na reke dla sprzedajacych linki wyceniane na podstawie BL czy PR - ale te kryteria powinno odejsc juz do lamusa.

A pro po, sprzedam link ze strony ktora jest w top 10 na "pole(a) namiotowe nad morzem" top 30 na "noclegi nad morzem" oraz "nad morzem" , wiek domeny, BL, PR ,site, nie powinny byc istotne choc z drugiej strony nie sadze abym mial sie czego wstydzic.

seo tools reverse IP, duplicate class C IP range, IP to domain, IP to country,whois IP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Przepraszam wszystkich za brak informacji na temat projektu ale ze względu na niespodziewaną słabą sytuacje finansową musiałem wszystkie siły przeznaczyć na szybkie zarabianie $$ czyli musiałem poświęcić czas na projekty. Obecna sytuacja jest o tyle dziwna, że wykonuje projekty za kilka tys PLN, które są warte dużo więcej ale cóż osoba przyparta do muru ma mały wybór.

Jak dobrze pójdzie i uda się złapać zlecenie na serwis informacyjny to do końca sierpnia otrzymam na tyle duży zastrzyk gotówki, że będę w stanie poświęcić czas na projekt.

Teraz mam gotowe dodawanie ofert sprzedawania linków, czyli formularz i dodawanie do bazy danych.

Tutaj 2 screeny roboczej bazy https://img269.imageshack.us/i/sprzedaz.gif/

https://img339.imageshack.us/i/nr1.gif/

Tutaj screen z formularza https://img41.imageshack.us/i/nr2.gif/ layout i teksty które będą zmieniane w późniejszej fazie, cały system jest oparty o TYPO3 i jest tak zrobiony, że tworzenie strony pod inne języki to zmiana tekstów w xml więc z tym luz.

Zostało mi dokończenie dodawania oferty, panel sprzedawcy i kupującego i najważniejsze zarządzanie punktami (bezpieczeństwo $$) ale to zostawię na koniec bo pewnie będzie potrzebna osoba od bezpieczeństwa.

Obecnie serwis odstawiam na bocznice i ostro szukam zleceń aby spłacić kredyt ale mam nadzieje, że do końca wakacji będzie działająca polska wersja strony.

Przy okazji jeśli ktoś poszukuje osoby/firmy do stworzenia strony strony/serwisu lub sklepu zapraszam na PM mam doświadczenie robiłem takie projekty jak logitech.pl kobieta.pl castorama.pl itp

agtile: dziś nie mam już siły skoncentrować się na twoim poście (czytałem go wcześniej) ale chce aby ten system był jedynie pewnym tworem umożliwiającym sprzedawanie linków do pozycjonowania a nie promocji.

Kwestia tylko czy pomyslodawca bardziej liczy na dodchody czy na uzytecznosc, najlepiej gdyby chodzilo o jedno i drugie.

Chce mieć miejsce, w którym będę mógł łatwo i szybko kupować i sprzedawać linki bez żadnych przekrętów bo teraz nieuczciwość sprzedawców i kupców mnie tak WQ, że czasami mam dość tej profesji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności