Skocz do zawartości

kradzież transferu linkami


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

jak sie nazywa technika umieszczania linkow na wlasnej stronei do obrazkow z innych stron majaca na celu kradziez transferu ?

i drugie pytanie czy macie jakis artykul lub wlasna opinie na temat tego jak google podchodzi do takiego przypadku ?

Łukasz

Dentysta Mokotów który daje powody do uśmiechu | Systemy szklane - Oferujemy szeroki wybór elementów szklanych dostępnych w różnych rozmiarach | Enter-office - Sprzedaż mebli biurowych i dodatkowych elementów do aranżacji przestrzeni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz blokować hotlinki wstaw w katalogu z grafiką plik o nazwie ".htaccess" o takiej treści:

RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^$
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^http(s)?://(www\.)?yourdomain.com [NC]
RewriteRule \.(jpg|jpeg|png|gif)$ - [NC,F,L]

W miejscu "yourdomain.com" wstaw adres swojej strony (wpisz bez www).

Sprawdź liderów systemów wymiany linków:

linkme.pl (stały), gotlink.pl (rotacyjny)

alexain.jpgalexaol.jpgalexaat.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Jeżeli chcesz blokować hotlinki wstaw w katalogu z grafiką plik o nazwie ".htaccess" o takiej treści:

RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^$
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^http(s)?://(www\.)?yourdomain.com [NC]
RewriteRule \.(jpg|jpeg|png|gif)$ - [NC,F,L]

W miejscu "yourdomain.com" wstaw adres swojej strony (wpisz bez www).

czy mozna ten wpis rozszerzyc o kolejne domeny?

Wo Was Wann alle über Deutsche Städte Hamburg eine Stadt die niemals schläft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba raczej subdomeny...

ogolnie to niezbedna rzecz jak zabezpieczasz grafike a jednoczesnie zezwalasz na emisje swojego bannera na innych stronach

edit

no cozywiscie domeny tez, w koncu to htaccess :)

JA: Miał Pan już nie pisać - tak trudno to zrozumieć, nie życzę sobie już od Pana maili

KLIENT: to po co Pan odpisuje? lubi Pan miec pewnie ostatnie zdanie ..ja również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami jest tak że ktoś podbiera ci grafę z serwera zabierając transfer, ale ty zyskujesz ponieważ masz dodatkowy ruch z images.google.pl.

Zanim wkleisz to

RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^$
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^http(s)?://(www\.)?yourdomain.com [NC]
RewriteRule \.(jpg|jpeg|png|gif)$ - [NC,F,L]

zerknij do statystyk i upewnij się czy może nie złapałeś ruch na jakąś popularną frazę.

Witryna Biznesu - najlepsza promocja biznesu w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pytanko - jak mozna "od reki" wylapac, ze ktos cos ode mnie hotlinkuje, nez zmudnego przekopywania sie przez statystyki?

nie chce blokowac hotlinkowania obrazkow, bo to dodatkowa reklama w roznych miejscach, a jedynie zorientowac sie co kto hotlinkuje...

pozdrawiam,

Cyb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pytanko - jak mozna "od reki" wylapac, ze ktos cos ode mnie hotlinkuje, nez zmudnego przekopywania sie przez statystyki?

nie chce blokowac hotlinkowania obrazkow, bo to dodatkowa reklama w roznych miejscach, a jedynie zorientowac sie co kto hotlinkuje...

hmm napisz sobie skrypt ktory przegladalby statystyki i zwracal wszystkie odwolania do grafiki z poza twojej domeny, tworzac raport jak cos znajdzie

i laduj do crona

JA: Miał Pan już nie pisać - tak trudno to zrozumieć, nie życzę sobie już od Pana maili

KLIENT: to po co Pan odpisuje? lubi Pan miec pewnie ostatnie zdanie ..ja również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności