Skocz do zawartości

Pliki z ftp


nuntium

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem kilka otwartych ftp z bardzo interesującymi rzeczami. Mam na myśli strony tego rodzaju: https://www.ibiblio.org/pub/

Czy mogę z nich pobierać pliki bez obawy o jakieś konsekwencje prawne? Nie mam na myśli muzyki, filmów, czy innych dóbr intelektualnych z zastrzeżonymi prawami autorskimi. :)

Na jednym z takich ftp widziałem nawet backup maili, o tajemniczej nazwie "ważne", a w środku dane o przedłużeniach serwerów etc. :) Oczywiście nie mam zamiaru tych danych wykorzystać, ale jak można być tak głupim i trzymać poufne dane na serwerze, do którego każdy ma dostęp?

Darmowy, internetowy kurs szybkiego czytania - szybkie czytanie. Przetestuj tą innowacyjną metodę i zobacz jak bardzo polepszą się Twoje efekty w nauce i pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli uzyskujesz dostęp do danych bez "przełamywania zabezpieczeń" to możesz spokojnie pobierać.

Gwarantowany efekt. 100% satysfakcji lub zwrot gotówki. Tylko teraz profesjonalne pozycjonowanie książek na Twojej półce. 20% zniżki jeżeli masz różową i prostą (wypozycjonowaną) ścianę. Nie pozycjonujemy stron w Google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smut czyli twoim tokiem myślenia, jeśli ktoś zostawi otwarte do domu drzwi to możesz wejść i coś sobie skopiować/zabrać bez jego wiedzy i to będzie zgodne z prawem?

IMO lepiej odwiedzić stronę główną i poszukać informacji na ten temat - czy można czy nie - a jak tak to na w jaki sposób można używać rzeczy umieszczonych na ftp.

- - - -
StudioTypo3.com - tworzenie stron w oparciu o TYPO3, aplikacji mobilnych i programów desktopowych. Po ciężkiej pracy zapraszam do odwiedzenia gabinetu kosmetycznego znajdującego się w Rzeszowie na ul. Lwowskiej 6. Więcej informacji o ofercie gabinetu znajdziesz na stronie kamidabrowska.pl, polecam makijaż lub zabiegi na twarz - można się zrelaksować i trochę odmłodzić lub wymalować. Dla facetów też jest kilka zabiegów (depilacja) polecam baaardzo boli ;) ale czego się nie robi dla swojej kobiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xann i DreamStudio- pokażcie mi proszę, w którym kodeksie i której ustawie jest napisane, że nie można pobierać wartości niematerialnych na własny użytek, bez przełamywania zabezpieczeń.

Ja z tego co pamiętam to widziałem kilka 'afer', gdzie 'super- ważna firma' zostawiła otwarty dla wszystkich katalog, a później się sądziła(przegrała- bo było kluczowe 'bez przełamywania zabezpieczeń'), bo ktoś sobie ściągnął jego zawartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiesz, : jeżeli ja umieszczę na takim ftp zdjęcia to ty możesz sobie je pobrać i pooglądac , tak jak byś oglądał sobie strone internetową i to wszystko co możesz bo zdjęcia są chronione prawem autorskim i to sie tyczy wszyskiego co jest chronione prawem autorskim

nie ma różnicy czy ty pobierasz z ftp czy z WWW

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srata tata.

Jezeli ftp nie jest zabezpieczony to jest publiczny.

Pobierac wolno i nie wolno.

Nie wolno - programy, gry.

Wolno - filmy, muzyka, eksiazki, zdjecia...

Jednak jako, ze udostepniac(oprocz najblizszej rodziny) nie wolno to p2p

w tym przypadku odpada.

Oczywiscie mowa tu plikach chronionych prawem autorskim.

Jezeli nie jest to program czy gra to z rapidshare czy p2m,

mozesz sciagac do woli a w czasie kontroli powiedziec, ze moga cie cmoknac w gege..

Jest kilka ale..., np. jezeli program czy gra nie ma dystrybutora na rynek polski

to do czasu dystrybucji posiadanie jest legalne.

Ja mam z glowy.

Siedze na linuksie - programy zastepcze, gier prawie wcale nie ma.

Na filmy nie mam czasu, do muzyki wystarczy radio a ebookow nie kolekcjonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DreamStudio, Xann - wiem, że spieranie bez podawania konkretnych argumentów jest ostatnio popularne na PiO. Proszę Was jednak o podanie podstawy prawnej, która zabrania pobierania danych z niezabezpieczonego serwera FTP. Dla ułatwienia dodam, że w prawie karnym istnieje zapis, który jasno to reguluje.

Co do praw autorskich Xann, to już w ogóle odmienna bajka i nie o to się tutaj rozchodzi.

Nett - chyba popuściłeś trochę wodze fantazji ;) Ściąganie via FTP gier, filmów, mp3 (mimo, że są nieco odmiennie traktowane przez prawo) nie jest nielegalne. Udostępnianie to już łamanie prawa, ale o tym nie rozmawiamy w tym topicu.

Gwarantowany efekt. 100% satysfakcji lub zwrot gotówki. Tylko teraz profesjonalne pozycjonowanie książek na Twojej półce. 20% zniżki jeżeli masz różową i prostą (wypozycjonowaną) ścianę. Nie pozycjonujemy stron w Google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem prawnikiem i nie będę zagłębiać się w tego typu sprawy ale ze względu, że nie jestem chory psychicznie mam poczucie dobra i zła. Jeśli uważasz, że ściąganie jest w tym wypadku dobre czyli nie jest złe to ściągaj - ja czuje to inaczej. Jest coś takiego jak copyright i lepiej przed ściąganiem/udostępnianiem czegoś poczytaj na jakiej licencji możesz to robić.

Ostatnio PIO przeradza się w polityczno/prawniczą paplaninę. Ja tam nie lubię praw i ograniczeń dlatego odsunę się od tego typu tematów.

- - - -
StudioTypo3.com - tworzenie stron w oparciu o TYPO3, aplikacji mobilnych i programów desktopowych. Po ciężkiej pracy zapraszam do odwiedzenia gabinetu kosmetycznego znajdującego się w Rzeszowie na ul. Lwowskiej 6. Więcej informacji o ofercie gabinetu znajdziesz na stronie kamidabrowska.pl, polecam makijaż lub zabiegi na twarz - można się zrelaksować i trochę odmłodzić lub wymalować. Dla facetów też jest kilka zabiegów (depilacja) polecam baaardzo boli ;) ale czego się nie robi dla swojej kobiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Proszę Was jednak o podanie podstawy prawnej, która zabrania pobierania danych z niezabezpieczonego serwera FTP. .....

Co do praw autorskich Xann, to już w ogóle odmienna bajka i nie o to się tutaj rozchodzi.

kolego chodzi o prawa autorskie , po drugie miedzy ftp a stroną internetową nie ma różnicy , jeżeli fotograf wywiesza foty na stronie lub są one na ftp to dalej są one chronione prawem autorskim

zadam ci banalne pytanie, czy to że zostawiam otwarte drzwi do mieszkania pozwala ci do niego wejśc bezkarnie ????

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Xann

To akurat zły przykład. Jeżeli zostawisz otwarte drzwi w Polsce to mogę wejść do twojego mieszkania, wynieść bezkarnie telewizor, laptopa i kilka innych rzeczy, po czym wyjść. Jeśli broń Boże będziesz próbował bronić swojego dobytku i nabijesz mi sińca - nie licz na to, że nie wytoczę przeciw Tobie sprawy w sądzie o pobicie... Trochę przykre, ale prawdziwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys gogle zaindeksowalo , pliki .. jakiegos Banku , czy wina Google bylo ze zaindeksowal nie zabezpieczone dane ( tajne ) czy banku :>

Nie będę wspominał ze W ten sposob Google udostępniło szerszej grupie osób dane prv

Podaruj 1% Oli Borwik

Wspieraj charytatywnie na SEO forum PIO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności