Skocz do zawartości

Wprowadzenie do pozycjonowania


kazuya-sama

Rekomendowane odpowiedzi

Pozdrowienia dla wszystkich na tym forum :)

Mam do was pytanie. Dla was będzie ono pewnie niczym bułka z masełkiem ale ...

chodzi po prostu o to jak się zabrać za pozycjonowanie strony. jeszcze nigdy tego nie robilem i nie wiem za bardzo od czego zacząć. czytałem tematy na tym forum więc juz wiem mniej więcej że trzeba mieć odpowiedznie słowa kluczowe, przyjazne linki (czy to linki do stron które mają też link do nas?) i aktualizować. co jeszcze trzeba robic?

BIG THX za kazda informacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że forum jest pełne sprzecznych lub niezrozumiałych informacji - to czytaj!.

Ja czytałem mniej-więcej miesiąc, zanim zacząłem zadawać masowo pytania - i nadal je zadaję - juz od 2 miesięcy :). W zasadzie nie ma jasnej i prostej metody, ale w dużym skrócie:

1

wybierasz słowa kluczowe (najbardziej newralgiczny moment, bo od tego zależy czy to wszystko ma sens)

Jeżeli zależy Ci na SUKCESIE serwisu a nie samym pozycjonowaniu, to używasz pakietu słów kluczowych (coś jak pakiet akcji)

2

kupujesz domenę (najlepiej ze słowami kluczowymi w treści, dobrze, jeżeli z .pl, jeżeli długa nazwa to z myślnikami)

3

zakładasz jak najwcześniej stronę www "minimum" - ale raczej nie z obrazkiem "under construction" tylko coś, co opisuje w kilkunastu zdaniach meritum działania firmy/projektu/strony

4

nadajesz stronie sensowny title - zrozumiały i JASNY dla wyszukiwarek i ludzi (ważne!)

5

umieszczasz description i keywords w meta-tagach (mniej niż 255 znaków)- dobre na polskie wyszukiwarki, msn, yahoo - ale nie na google

6

zgłaszasz do wyszukiwarek (czas leci od założenia, im starsza strona, tym lepiej)

7

przygotowujesz treściwe strony (tzw. content) - pamiętaj, że jeżeli strona jest DOBRA, to ludzie SAMI dodają Ci linki!!! (zawartość jest dobrze napisana, czytelna, zawiera realną wiedzę a nie kopię lub powtórzenie słów kluczowych) NIE SPAMUJESZ ani nie używasz "lewych" sztuczek typu tekst poza ekranem, niewidzialny, przysłonięty itp... bo Cię podkablują

8

valid HTML (czyli poprawny składniowo). Najlepiej NIE używasz frameset i table, php indeksuje się wolno, flash raczej nie jest idealny do pozycjonowania - polecane są: css, div i span. Jeżeli konieczne, to używasz znaczników <noembed>, <noframes>

9

dobrze, gdy słowa kluczowe są w h1 (hx), ale nie należy "szaleć" z wielkościami, są standardowe szeregi wielkości

10

wpisujesz atrybuty alt w obrazkach i title w linkach (oczywiście słowa kluczowe z "pakietu")

11

odpowiednio budujesz strukturę linkow wewnetrznych aby przekierować PR do strony głownej przez nofollow

12

sukcesywnie (ale nie za szybko, bo wywali do sandbox'a) dodajesz linki kierujące na swą stronę tam, gdzie się da. Najlepiej na stronach o wysokim PR, ale to nie jest niezbędne. Linki dodajesz z różnymi słowami kluczowymi w anchor tekście. Raczej unikasz masowej wymiany typu baner za baner - linki WYCHODZĄCE z Twej strony osłabiają pozycję. Do linkowania są np. katalogi stron (patrz dział forum)

13

są systemy typu linkor - co do których mam pewne watpliwości i sam nie stosuję - ale to już kwestia polityki optymalizacyjnej

14

czytam forum, dodaję linki, sprawdzam efekty (i tak w kółko)

15

UZBRAJAM SIĘ W CIERPLIWOŚĆ

edit

Po drobnych poprawkach zgłoszonych przez kolejnych piszących :)

z utęsknieniem czekam na kolejne wybory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

valid (czyli poprawny składniowo html). Najlepiej NIE używać frameset i table (mi się udało - dzięki pomocy koleżanek i kolegów )

php i flash raczej nie są idealne do pozycjonowania - polecane css, div i span.

Znowu wyjdzie na to ze zwracam komus uwage i sie czepiam,

ale... nie uzywac table i php ???

Ostatnio tylko namawia sie do stosowania xhtml (div i css). :]

Jedyne czego nalezy sie wystrzegac to bledow w kodzie, a zwlaszcza

niepozamykanych zaznacznikow, nie uzywaj tez ramek.

Kwestia domeny w google tez jest dyskusyjna.

Jesli chcesz odniesc sukces w pozycjonowaniu to naucz sie skutecznie zdobywac linki.

Sprzedam IPHONE 13PRO MAX stan używany sprzedam iphone

praca za granicą, ogłoszenia sprawdzonych pracodawców: praca za granicą
dieta ketogeniczna, przepisy ketogeniczne? Jak wywołać stan ketozy dieta ketogeniczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że taki krótki step by step DIY jak napisał abyss (po poprawkach, np ad. php >>???<< ) powinien zostać doklejony do FAQ, wyjdzie wszystkim na dobre, dla nowicjuszy to ładne i zwięzłe informacje, a dla kosza odpoczynek (jak wchodziłam na forum, brakowało mi czegoś takiego).

kazuya-sama

dodam jeszcze jeden punkt:

Jeśli google mimo wytycznych nadal nie kwapi się do Ciebie, znaczy to, że:

a) masz za mało linków,

:) masz słomiany zapał,

uogólniając: dodaj swoją stronę do 5 katalogów i odczekaj tydzień, jeśli google do Ciebie nie zajrzy, dodaj stronę do 10 katalogów i odczekaj 2 tygodnie itd, natomiast jeśli po miesiącu i 40 linkach sytuacja będzie dalej taka sama, napisz post, bo dopiero wtenczas sytuacja może być traktowana jako dziwna.

A potem w zależności od ambicji i tego czy już jesteś zadowolony czy jeszcze nie, po prostu zbieraj linki, dziesiątki, setki, tysiące.

La Palma tu żyję.

Strony www, ilustracja to robię.

Link Vault jest spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8

  valid HTML (czyli poprawny składniowo). Najlepiej NIE używasz frameset i table, php indeksuje się wolno,  flash raczej nie jest idealny do pozycjonowania - polecane są: css, div i span. Jeżeli konieczne, to używasz znaczników <noembed>, <noframes>

Witam niewiem do czego jest <noembed>. A co do <noframes> to jeśli umieściłem ramki na stronie to czy w <noframes> wpisać ze wzbogaceniem <hx> odnośniki moich podstron? czy to wystarczy dla choć małego efetu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj edytor HTML tylko w <embed> wstawia animacje flash, w3c tego nie lubi, embed chyba dla Netscape bylo robione. Szukalem dzis jak to inaczej wstawic zeby sie validowało. Nie znalazlem a nie mam czasu szuac wiecej ;) Jak ktos ma dobry humor i nie odesle mnie do google czy innej szukajki tylko podpowie jak wkleic ta animacje bede wdzieczny ;)

Potrzebujesz pomysł na biznes? Zapraszam na największe forum biznesowe w Polsce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności