Skocz do zawartości

joemonster hacked ;)


ilgesu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Oby tak dalej. Niedawno wykop po kilku miesiącach wypowiedział się o przejęciu danych kont użytkowników ukrywając to wcześniej.

Polskie wsparcie serwerowe i komputerowe - Outsourcing IT, instalacje smarthome i sieci komputerowe. Poznaj nasz Blog z nowinkami IT oraz najlepsze darmowe oprogramowanie RustDesk do zdalnego dostępu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Głupia sprawa - przyszli do Monsterka źli panowie i bez pytania zaszli go od tyłu, zarazili jakimś obrzydlistwem, prawdopodobnie jakąś mutacją A1H1N1. Rozłożyło go to totalnie i teraz jest pod kroplówką.

Podczas, gdy oni cieszą się złą sławą, my bierzemy leki i doprowadzamy sprawy do porządku.

Ekipa JM

Ps. A bardziej poważnie: sytuacja, w której jesteśmy napawa nas ogromnym zażenowaniem. Nie rozumiemy komu tak bardzo przeszkadzało to, co robimy, ale nie teraz czas na takie dywagacje. W każdym razie włamywacze uzyskali w jakiś sposób dostęp do haseł do bazy danych, potem także dostęp do samej bazy. Oznacza to, że prawdopodobnie mają też hasła do kont. Są one bezpieczne, bo zahashowane, co oznacza, że jeśli twoje hasło było "znanym hasłem krakowskich adminów", które brzmi "dupa3", to w bazie było zapisane jako "$R$1#123!7=&44" (czy podobnie) to jego odgadnięcie jest niemożliwe, a złamanie programowe bardzo czasochłonne.

Niemniej jednak, dla świętego spokoju, zmiana haseł jest zalecana, szczególnie jeśli używałeś takich samych loginów i haseł na JM, jak i w innych serwisach.

Przynajmniej od razu poinformowali o tym, a nie jak wykop po paru miesiącach

125x125_2.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro się włamali to znaczy, że drzwi były otwarte, albo klucz był pod wycieraczką. A to akurat jest śmieszne.

michalk, wątpie, aby dzieci neo były na tyle sprytne by pisać pozdrowionka na głównej joemonstera.

Kalkulator akcyzy akcyzowy.pl. Sprawdź ile idzie przelew: ileidzieprzelew.pl

Akcesoria GSM dla smartfona i tabletu telu.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy bedziesz sie smial jak sie tobie wlamia...

A bo to raz się zdarzyło :)? Pare razy bluzgałem pokemony ale zdarzały się i sytuacje że zostawiałem jak to mówi @someone klucze pod wycieraczką i potem ze śmiechu wstyd mi było :(.

Wiem że tego typu sytuacje do zabawnych nie należą ale co? Mamy policję nasłać na Pana pok3 albo Sideq? I tak matka za nich pewnie by grzywne wpłaciła ;). Mamy bluzgać i się denerwować ? Szkoda życia :). Oni tam siedzą od 14 do 24 każdego dnia po szkole i myślą jak wykombinować żeby komuś włam robić. Nie sądze aby któryś z was bądź też wasi pracownicy od spraw "bezpieczeństwa" poświęcali tyle czasu za pieniądze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kretyństwo... mam nadzieję że policja internetowa ich szybko namierzy i dostaną sporą karę finansową no i wyrok.

No i co to da? Będą następni... Tak przynajmniej wiadomo, co jest nie do końca dopracowane i co należy jeszcze poprawić. Wszystko ma swoje plusy i minusy...

Spółki | Prawo | Sąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kretyństwo... mam nadzieję że policja internetowa ich szybko namierzy i dostaną sporą karę finansową no i wyrok.

No i co to da? Będą następni... Tak przynajmniej wiadomo, co jest nie do końca dopracowane i co należy jeszcze poprawić. Wszystko ma swoje plusy i minusy...

to da ze moze wreszcie sie beda bac kary a nie jak teraz

Nauka angielskiego online - https://www.e-angielski.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności