Skocz do zawartości

Katalogi. Potrzebne czy nie?


Sanchez Spinoza

Rekomendowane odpowiedzi

Interesuje mnie wasze zdanie na temat katalogów.

Czy myślicie że katalogi są potrzebne?

Przecież jak ktoś szuka czegoś w internecie to automatycznie wstukuje google.pl

Ma to tylko zalete do rozpowszechniania linków i podnoszenia PR stron dodawanych.

Czy to wszystkie role katalogów? Czy są ludzie wchodzący do katalogów i przeglądają podkategorie w poszukiwaniu np. odkurzacza?

Profesjonalne publikacje Content Marketingowe - zamów online na BlackHood.pl 

Szeroki wybór Łożysk samochodowych

Polecam również Praca Bielsko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. jak ktoś nawet doda stronę do katalogu to prawdopodobnie ju tam nigdy nie wróci, nawet żeby sprawdzić czy jego strona jest dodana.

Jak ktoś ma nowy serwis to wchodzi do 30 katalogów i dodaje, dodaje, dodaje. Nic pozatym.

Przykra sprawa.

Profesjonalne publikacje Content Marketingowe - zamów online na BlackHood.pl 

Szeroki wybór Łożysk samochodowych

Polecam również Praca Bielsko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katalogi to tylko zrodla linkow i w zasadzie nic wiecej

Przykre ale prawdziwe.

A czy katalog stron może mieć oglądalność 1000 osób dziennie?

W końcu codziennie powstaje chyba dużo nowych stron.

Profesjonalne publikacje Content Marketingowe - zamów online na BlackHood.pl 

Szeroki wybór Łożysk samochodowych

Polecam również Praca Bielsko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zdaza sie tak ze jak koles czegos szuka np "hodowla kotów brytyjskich aisha" to wchodzi do twojego katalogu i znajduje dodaną tam stronę

Ta kategoria to raczej dośc nie typowa. Ale naprzykład w googlach wyskakuje katalog z zamieszczoną czyjąć stroną. Np. koty brytyjskie aisha jak masz w katalogu to w googlach wyskoczy twoja strona.

Tylko jak tu wypromować swój katalog jak niekt nie dodaje twojego linku do stron bo masz PR=0.

Może płacić za to że ktoś doda twój link.

A gdzie sie podziała webmasterska pomoc wzajemna i bezinteresowna? 8)

Profesjonalne publikacje Content Marketingowe - zamów online na BlackHood.pl 

Szeroki wybór Łożysk samochodowych

Polecam również Praca Bielsko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nigdy nie przeglądałem katalogów w poszukiwaniu jakieś strony, może kiedyś Onet, WP itp. Do katalogów strony dodaję bo tak trzeba :P Choć wg. mnie jest to kolejne zaśmiecanie wyników, jeśli szukam konkretnej strony, to ona nie musi być w 50 katalogach, tylko tu wkracza pozycjonowanie bo jak jest takich stron 50 to już pojawia się bój o pozycję, i tu z pomocą wchodzą katalogi. A co do śmieci jeśli ktoś szuka jakieś frazy i wynikach ma dwie strony na ten temat, a reszta to wpisy w katalog.. to nie jest to zaśmiecanie?

Polecam katalog SeoPark.pl, katalog AK47 (5 lata w sieci) ...oraz Wirtualne-miasta.eu
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie katalogi sa tylko by strona zyskala w google... choc np ja nieraz korzystam z katalogow mniejszych by znalesc inne katalogi. Dosc czesto wchodze do dzialu katalogi i tam przegladam mam jeszcze skrypcik w ktorym sprawdzam czy juz moje strony sa w danych katalogach czy nie... ale oprucz tego to raczej nieszukam nic...

Aha jeszcze dodam ze mam stronke do ktorej ok. 60% osob wchodzi z katalogu niebede robic reklamy moze choc czesc osob moze sie domysli o jaki polski katalog chodzi i to jest dosc spora liczba osob. W google narazie sie przedzieram bo jestem chyba na 4 stronie i malo kto z google wchodzi.

Dlatego lepiej byc w katalogu niz niebyc :P tak płenta :P

https://www.punktseo.pl/darmowe-bonusy/ << rozdaje: kody do katalogów firm, kody rabatowe, szablony ZennoPoster ! |---| Moje strony: https://www.s90.pl/pozycjonowanie/ | https://www.seo-stat.pl - zapraszam.                                                                                                                                                                                          

seo-stat-logo.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie przeglądałem katalogów w poszukiwaniu jakieś strony, może kiedyś Onet, WP itp.

Jak wykazuje moje badanie przeprowadzone na blisko milionie uniq, w wypadku stron przedstawiających stargetowaną ofertę, czas spędzany przez użytkownika trafiającego na stronę z katalogu Onet jest o ok. 150-160% większy, niż czas spędzany przez użytkownika trafiającego na stronę z #1 Google.

Badanie jest oczywiście zniekształcone przez możliwość zaznajomienia użytkownika z treścią, ale daje dosyć rzeczową odpowiedź, czy warto być (wysoko) w liczących się katalogach (liczy się tak na prawdę jeden, jak się uprzemy - dwa).

Pozdrawiam, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choc np ja nieraz korzystam z katalogow mniejszych by znalesc inne katalogi.

Ciekawe jaka jest maksymalna odwiedzalność dziennie największych katalogów. i czy trafiają ludzi tam przez przypadek czy naprawde szukaja czegoś w podkategoriach.

Profesjonalne publikacje Content Marketingowe - zamów online na BlackHood.pl 

Szeroki wybór Łożysk samochodowych

Polecam również Praca Bielsko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i czy trafiają ludzi tam przez przypadek czy naprawde szukaja czegoś w podkategoriach.

ja tam trafiam faktycznie szukajac czegos w podkategoriach - miejsca dla swojej strony :P o ile onet, czy wp generuja wejscia klientow, to katalogi mniejsze generuja tylko linki i wejscia infiltracyjne twojej konkurencji ;) tak mi sie przynajmnije wydaje, tak na chlopski rozum :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie wasze zdanie na temat katalogów.

Czy myślicie że katalogi są potrzebne?

Przecież jak ktoś szuka czegoś w internecie to automatycznie wstukuje google.pl 

Ma to tylko zalete do rozpowszechniania linków i podnoszenia PR stron dodawanych.

Czy to wszystkie role katalogów? Czy są ludzie wchodzący do katalogów i przeglądają podkategorie w poszukiwaniu np. odkurzacza?

Zalezy do jakich katalogów. Warto zapłacić, żeby być w kilku kategoriach(nie powiem jakich, bo mnie kosztowało troche, żeby je odkryć ;)) na WP i w Onecie. W pierwszych tygodniach z niektorych kategorii mozna miec nawet tysiąc wejsc na dobe.

Zauważ też, że te katalogi są redagowanie ręcznie i ponieważ mają dobrą rozbudowaną strukturę i dużo stron na temat, to normalny człowiek widzi w nich dobre(lepsze niż wyszukiwarki) źródło poszukiwania stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności