Skocz do zawartości

Reklamowanie bukmacherów vs. ustawa hazardowa


moody

Rekomendowane odpowiedzi

Wielu z nas ma pewnie strony bukmacherski, na których reklamuje bukmacherów, głównie poprzez programy partnerskie. Zgodnie z nową ustawą reklamowanie bukmacherów na terenie Polski jest teraz nielegalne, co udało mi się potwierdzić w supporcie Betsafe:

JA:

Witam

Mam nietypowe pytanie. Jestem uczestnikiem programu partnerskiego Betsafe.

Chciałem zapytać czy w świetle nowej ustawy hazardowej uczestnictwo w

programie partnerskim Betsafe i reklamowanie Waszych produktów na terenie Polski

jest legalne? Czy mogę mieć z tego powodu nieprzyjemności? Domyślam się,

że monitorujecie tą sprawę i będziecie mogli odpowiedzieć na to

pytanie.

Pozdrawiam

Betsafe:

Witam Pana,

Jeśli pańska strona zarejestrowana jest w Polsce, to w świetle nowej

ustawy nie może pan reklamować hazardu, również naszych serwisów.

Pozdrawiam

Wszyscy webmasterzy mają więc problem - albo zwinąć interes, albo zrobić coś żeby obejść ten przepis. Dowiedziałem się, że można na przykład przenieść stronę na serwery zagraniczne. Co jednak z podatkiem w takiej sytuacji? Czy to całkowicie rozwiązuje problem i naprawdę nikt w naszym kochanym kraju się nie przyczepi?

Zachęcam do dyskusji co o tym myślicie, czy blokowanie stron jest realne i zrobić żeby jakoś to obejść. Nie ukrywam, że liczę na odpowiedź osób bezpośrednio zainteresowanych tematem, bo mamy chyba podobny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 320
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Z tego co mi wiadomo tylko w Portugalii były jakies cyrki i konieczna była interwencja Komisji Europejskiej. Szczegółów nie znam, ale moim zdaniem hazard rozwija się zbyt szybko i hamowanie go jest błędem i nic nie da.

Poker też był kiedyś zakazany w USA. W efekcie rozwinął się do niewyobrażalnych rozmiarów w podziemiu, a rząd USA i tak go potem zalegalizował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra mam inne pytanie, na które pewnie bardziej możecie mi odpowiedzieć. Mianowicie: od czego zależy to, jakiemu państwu podlega strona? Czy sam serwer za granicą wystarczy, by strona podlegała brytyjskiemu prawu, czy może liczy się tutaj jeszcze coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj nawet w ten baner na wk. sie kliknac nie dalo dzis juz tak, ale zauwaz ze to nie jest PP, wystepuje tam bah jako ich sponsor, bez kursow itd a to podobno w jakis przypadkach jest dopouszczalne..

Pozatym domena moze byc zagraniczna, server tez ale US czy inny urzad zajmujacy sie tymi sprawami natyka sie na polska strona badz konkurencja podpier*** wysyla do bukmachera info o mozliwosci popelnienia przestepstwa i prosi o dane osobowe klienta, ktory ma dany PP i jest nim osoba mieszkajaca w Polsce, a wiec kaput niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw co zrobi np. I liga piłkarska. Sponsorem jest Unibet, ale przecież nie można reklamować buków, więc banery Unibetu wokół stadionów są nielegalne. Jeśli nadal będą tam stały, to chyba nic nam nie grozi, w końcu prawo, w teorii, powinno być równe dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności