Skocz do zawartości

dobre monitory


an2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ponownie macie moze jakies namiary na pozadne monitory, cos co spelnia wymagania pod katem projektow graficznych, myslalam nad monitorem Apple Cinema Display M9177, da rade go podlaczyc pod Pc wiec mozna kupowac, tylko ze wydaje sie jakis panoramiczny nie wiem czy bedzie dobrze sie pracowalo na taki formacie.... moze jakis fajny sprzed ktos mi doradzi.... :)

Całuję zmarłą Twą powiekę, moja cicha, moja blada, moja śliczna!

h.Heine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci mogę doradzić od strony technicznej, bo robiłem kiedyć w serwisie monitorów... :) Na panoramicznym pracowałem tylko kilkanaście minut, ale jakoś nie przypadł mi do gustu, nietypowa rozdzielczość bardziej utrydniała niż ułatwiała pracę. Wolałbym raczej porządnego LCD w standardzie, ale to moja prywatna opinia, pozdrawiam

Dała matka rozum? To kombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie... dziwi mnie ze apple wyprodukowalo tylko takie monitorki na sezon, bo reszta to cale zestawy Imac ow G5 etc....

ten cinema jest LCD ma dobre parametry jednak panoramik do ogladania filmow... nie wiem zupelni eco kupic, moj wysluzony soniac puscil farbe na polaryzatorze i mam drapany monitor tak to wyglada, trzeba cos kupic tylko cooo?? mmmmmmmmh

Całuję zmarłą Twą powiekę, moja cicha, moja blada, moja śliczna!

h.Heine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze na co patrzę przy zakupie monitora to gwaranacja. Dobre dają minimum na 36mc, potem dopiero parametry techniczne. https:// rankingi .chip.pl/ <- całkiem sensownie piszą, można się posłużyć się ich oceną jako punktem wyjścia, ale ważne jest jeszcze, ile chcesz wydać na nowy sprzęcik.

Moje osobiste zdanie jest takie, że nie ma po co przepłacać za najlepsze w klasie. Swój poczciwy monitor kupiłem 4,5 roku temu, dobra firma, średnia klasa i nadal działa bez problemu. Nie sądzę, żeby była jakaś kolosalna różnica jeżeli chodzi o użytkowanie, dobra rozdziałka, dobre odświerzanie, dobry okres gwarancji i dobry kąt widzenia, a wszystko będzie ok :)

Dała matka rozum? To kombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, tylko ja chciala bym widziec jakies konkretne modele,

z drugiej strony nie kupuje go na cale zycie, ale parametry to

70% estetyka wykonanie cos pod katem minimalizmu

50% parametry szkodliwej emisyjnosci

60% jakosc obrazu

10% ciezar

1%cena

:) bo nie wiem co wybrac noooooooooooom....................

Całuję zmarłą Twą powiekę, moja cicha, moja blada, moja śliczna!

h.Heine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś dużo tych procentów masz;-)

Jeśli stawiasz na relatywnie niski pobór mocy i nieszkodliwość dla zdrowia, to musi to być TFT. Choć wolałbym OLED, ale minie kilka lat, nim wyciągną ile się da na starej technologii.

Poczytaj i porównaj monitory typowe dla grafików z serii ColoreEdge albo coś tańszego z serii FlexScan.

Osobiście posiadam Eizo L768AS i nie zajmuję się grafiką:)

Polecam linki stałe w Seomatik.pl oraz dopalacz stron Gotlink.pl.

obrazek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hellz - hmm... pracowales w serwisie monitorow i to ma byc rekomendacja ? :P

przeciez moniotory 16x9 to ideal grafika, wiesz ja nie pracowalem w serwisie monitorow, ale na monitotrze

panoramicznym EIZO pracowalem i jesli ktos ma mozliwosc zdobyc takie cudo

to bym bral a nawet sie nie zastanawial.

Wszystkie programy graficzne od PS przez Flasha i sofcik DTP to czysta wygoda, kiedy

mozesz wszystkie toolsy mozesz wygodnie rozlozyc.

Przez chwile pracowalem nawet na EIZO CG220 - ale na takie cudo mnie do domu nie stac (AdobeRGB :P ).

Ten EIZO, ktory poleca @EDDY tez bedzie niezly, generalnie - jesli lcd - EIZO.

Jesli crt to moge polecic tylko mitsubishi lub iiyama np. MA203DT,

jeden drozszy - drugi tanszy - oba firmy calkiem dobre..

Pisze jako grafik. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ja czasami też robię jakąś grafikę. Może do samego programu graficznego jest to lepsze rozwiązanie, ale po 10 minutach pracy w systemie operacyjnym miałem tego dosyć. I jak pisałem wyżej to moja prywatna opinia. Np. projektując grafikę na www przy nietypowej rozdzielczości troche tracisz klimat zwykłego użytkownika, tego, jak on to będzie widział. Poza tym, jak dobrze trzaskasz skrótemi klawiatury w Photoshopie, to nie ma najmniejszego problemu w sprawnym posługiwaniu się programem na standardowej rozdziałce, nawet przy dużych formatach (ostatnio robiłem plakat na imprezę dla kumpla w B2 i zero stresu). Oczywiście, każdy ma swoją opinię.

Dała matka rozum? To kombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako, ze zawodowo robie glownie posy i druk, wazna jest jako taka zgodnosc koloru z pozniejsza praca na papierze, wiec kalibracja. jak dotad swietnie sprawdza sie nokia 445xav 21'' choc monitor stary i ekran kulisty (znieksztalcenia wcale nie stanowia takiego problemu), swietnie oddaje kolory po ustawieniu.

rowniez pracowalem chwile na 19'' necu (nie pamietam modelu) i bylo bardzo ok.

natomiast odradzam monitory iiyama ze wzgledu na bezczelnie lipny serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zero, nie strasz z serwisem iiyamy bo od 1,5 roku mam lcd'a 17" tej firmy :D na szczęśćie na razie chodzi spoko, ale nigdy nic nie wiadomo :)

Kup sobie nieruchomości Kraków albo apartamenty Zakopane. Obejrzyj też fotoblog Grzegorza Ziemiańskiego Nowa Huta na deser

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez moniotory 16x9 to ideal grafika, wiesz ja nie pracowalem w serwisie monitorow, ale na monitotrze

panoramicznym EIZO pracowalem i jesli ktos ma mozliwosc zdobyc takie cudo

to bym bral a nawet sie nie zastanawial.

Wszystkie programy graficzne od PS przez Flasha i sofcik DTP to czysta wygoda, kiedy

mozesz wszystkie toolsy mozesz wygodnie rozlozyc.

80082[/snapback]

mmmh no fakt, dzwonilam do serwisu apple ich cinema ma 16x10 wiec tez bedzie ok, rozwiali moje obawy, ze obraz jest zdeformowany, poprostu daje rade na troche nietypowych rozdzielczosciach - nie jest to tak jak w telewizorze typu plazma czy innych ze scina i deformuje obraz :spam: wiec mozna brac jak najbardziej<ganja> przelookac jeszcze tylko parametry EIZO i Apple i kilka innych i kupowac sprzet

Całuję zmarłą Twą powiekę, moja cicha, moja blada, moja śliczna!

h.Heine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy do jakiej grafiki jak do WWW to Może dowolny. Jeżeli do składu i korekty Nadal Dobry CRT jest Dobry :-) - Dobry LCD do składu kosztuje fortunkę. Faktycznie Koneskopy Mitshubishi są jednymi z najlepszych. Niezły był Diamondton NF. np.: MItshubishi Diamond Pro 2070SB [170]_DP2070SB_L.jpg.

Typowo do DTP nadawaje się doskonale:

Mitsubishi RDF225WG:

[3444]_2237.jpg (odwzorowywał aż prawie 98% zakresu barw standardu Adobe RGB! - tylko że w Polsce go nie kupisz :spam:.

Nie zapominajmy jednak czasy CRT już się kończą :-( i to bezwarunkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy do jakiej grafiki jak do WWW to Może dowolny. Jeżeli do składu i korekty Nadal Dobry CRT jest Dobry :-) - Dobry LCD do składu kosztuje fortunkę. Faktycznie Koneskopy Mitshubishi są jednymi z najlepszych. Niezły był Diamondton NF <...>

Zgadzam się, Diamondtron to wyśmienity kineskop, sam go używam i bardzo sobie chwalę. Aczkolwiek ostatni pisk mody to to na pewno już dawno nie jest :spam:

Na LCD nawet nie patrzę, nie podoba mi się ich obraz - chyba że to faktycznie cholernie drogi LCD...

Rozpoczęcie jest proste!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

An2

Wszystko zalezy od tego co chcesz robic na tym monitorku. Jezeli zalezy Ci na czyms dla zawodowca z doskonalym odwzorowaniem kolorow to zdecydowanie musisz brack EIZO z serii ColorEdge - to najwyzsza polka jak chodzi o jakosc i cene. Tylko ten sprzet pozwoli Ci na doskonala kalibracje ale niestety cena zabija (najtanszy to ok 9 tys zl). A no i moniotor kompletnie nie nadaje sie do grania.

Sam w chwili obecnej uzywam EIZO z serii SlimEdge. Jest to monitor biznesowy i troche ustepuje swojemu bratu z serii ColorEdge np. w temacie kalibracji ale np. ma juz sRBG. Jednak do tego co robie jest po prostu odpowiedni. Kolor wg mnie sa idealne, jakosc genialna, komfort pracy doskonaly a do tego 5 lat gwarancji i to produkt Made in Japan a nie jakies inne wynalazki.

Patrzac na Twoje preferencje co do parametrów sprzetu to wydaje mi sie, ze model (L768) jaki ja uzywam bedzie dla Ciebie idealny.

1. estetyka - cienka ramka i nic poza tym. Do tego regulacja wysokosci + pivot

2. szkodliwosc - spelnia wszystkie rygorystyczne normy

3. obraz - wg mnie doskonaly a czas reakcji 25 ms nie przeszkadza w firmach a co do gier to sie nie wypowiadam bo nie gram :)

4. ciezar - a chyba cos ok 8 KG

5. cena - no coz dzisiaj 19" mozesz miec za ok 2500 zl

Pamietaj, ze wybierajac monitor LCD do pracy musisz patrzyc na matryce. W chwili obecnej jest kilka wersji matryc i nie wszystkie spelnia Twoje oczekiwania. Matryce TN sa szybkie i maja niskie czasy reakcji. Niestety oddaja kiepsko kolory. Dobre odwzorowanie kolorow oferuja matryce MVA i PVA ale za to maja dluzsze czasy reakcji (to nie ma znaczenia jak nie grasz w szybkie gry). Polaczeniem zalet TN i MVA/PVA sa matryce S-IPS.

Jezeli nie przemawia do Ciebie EIZO to rozwiazaniem wartym uwagi sa monitory LCD firmy NEC. To rowniez bardzo dobry sprzet dla zawodowcow. Co do innych paneli LCD to raczej odradzam chyba, ze lubisz dreszczyk emocji :).

Co do paneli panoramicznych to musisz juz sam zdecydowac. Mi osobiscie nie odpowiada nietypowa rozdzielczosc i do pracy z tekstem lepszym rozwiazaniem jest panel klasyczny. Pamietaj rowniez o tym, ze panele LCD maja cos takiego jak rozdzielczosc natywna i to wlasnie w niej maja najlepsza jakosc obrazu. Dla paneli 17 i 19" jest to 1280x1024. Jak sie latwo domyslec na panelu wiekszym bedzie sie wygodniej pracowac bo wszystko bedzie czytelniejsze.

Zdecydowanie odradzam zakup produktow firmy IIYAMA. To koszmar ze wzgledu na jakosc (obecnie robia te panele juz nawet w Polsce pod Wroclawiem) oraz serwis (pisze z wlasnego doswiadczenia bo kiedys mialem ich produkt i czeste kontakty z serwisem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności