Skocz do zawartości

jak poprawić ilość indeksowanych stron


maXus

Rekomendowane odpowiedzi

Przed zmianą skryptu na witrynie https://www.mp-find.pl/ miałem site 152 tyś i ciągle rósł co też się przekładało na bardzo dużo wejść z długiego ogona. Teraz po aktualizacji softu site utrzymuje się w granicach ~150 i nie chce podnieś się do góry. Skrypt jest niby seofriendly, linkuje podstrony, zrobiłem podstronę ostatnio szukane https://www.mp-find.pl/searched ale to nic nie pomogło. Ma ktoś może pomysł, rozwiązanie jak poprawić indeksację, bo mi się już powoli kończą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Algorytm google jest jak żywy organizm który stale ewoluuje ... a takie strony jak twoja nie mają wartości więc słusznie, ze nastąpił taki spadek.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz w jakim czasie to się działo. Po jakim czasie od zmiany skryptu w tej chwili jesteś?

upłynęło gdzieś 2-3 miesiące czasu

Results 1 - 10 of about 37,400 from www.mp-find.pl

Chyba coś źle sprawdzałeś.

No właśnie po napisaniu posta rozmawiałem przez komunikator z kolegą o tym problemie, napisał mi to samo co ty, iż u niego site jest na poziomie 30 kilku tysięcy. Sprawdziłem od razu w internet explorer bo na firefoxie ciągle mam site ~130

https://img300.imageshack.us/img300/402/98530701.jpg

a na IE

Wyniki 1 - 10 z około 32,100 z domeny mp-find.pl. (Znaleziono w 0,21 sek.)

I taka sytuacja ma miejsce już od kilku tygodni

Algorytm google jest jak żywy organizm który stale ewoluuje ... a takie strony jak twoja nie mają wartości więc słusznie, ze nastąpił taki spadek.

Z całym szacunkiem Mion ale jak by w internecie miała zostać tylko wartościowa treść to nagle by wyparowało 80% dotychczasowej wersji sieci jaka jest nam znana łącznie z większością Twoich i moich postów. I to nie wina algorytmu google bo stało się to po zmianie skryptu. A teraz jak się okazuje to nie zmiana skryptu tylko 2 różne wersje w 2 różnych przeglądarkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@by wyparowało 80% dotychczasowej wersji sieci jaka

Ale Twoja strona nie wyparowała z indeksu tylko jej podstrony które zresztą łamią zasadę google mówiącą, że strony zwracające treści jako wynik wyszukiwania powinny mieć atrybut NOindex...

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strony zwracające treści jako wynik wyszukiwania powinny mieć atrybut NOindex...

Tak trochę poza tematem:

Google to indeksuje nawet jak nie prowadzą do tego linki i wcale webmaster nie zamierzał tego indeksować, a każą nakładać noindex - trochę taki paradoks - robot pcha się tam gdzie nie trzeba, a oni go karzą blokować.

No, ale przypadek strony maXusa to już inna bajka, bo to specjalnie chce indeksować, można za to oberwać chyba.

ZGORA - portal z poradnikami między innymi o webmasterstwie - szukasz porady - zajrzyj

Kobietyn - portal dla kobiet.

Webbest.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O sprawie z noindex w tych przypadkach nie wiedziałem. Dopiero pierwszy raz się o tym dowiaduje. Site mi jest potrzebny nie do swli ani innych świństw tylko po to aby zwiększyć wejścia z długiego ogona. Ten site to nie jest strona z wyniku wyszukiwania tylko konkretna podstrona z utworem i informacjami o artyście itp. np.

https://www.mp-find.pl/info.php?name=ATB_-_...rqZ2e6zoKDk1pG5

Te strony też mają mieć atrybut noindex ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te strony też mają mieć atrybut noindex?

Nie, oczywiście że nie - noindex oznacza że wyszukiwarka w ogóle nie indeksuje takich stron. Wytyczne wytycznymi, a sieć siecią, nie dodawaj żadnych noindex, za to bana nie dostaniesz. A jak słucham niektórych wypowiedzi to czuję się jakby każdy był święty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam. Dziwne że wrzuta.pl ma prawie 5 milionów zindeksowanych stron. Youtube to samo, a czym się ich podstrony różnią od powyższych. Dla mnie niczym. Mam te same odczucia, na forum wszyscy święci, a realia jakie są każdy dobrze zna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne że wrzuta.pl ma prawie 5 milionów zindeksowanych stron. Youtube to samo, a czym się ich podstrony różnią od powyższych. Dla mnie niczym.
Tym się różnią, że mają unikalny content, a twój to zwykły śmietnik. Równie dobrze takie podstrony można generować z automatu z zbitku losowych słów ;)

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mion mam takie pytanie bo pinguje wpisy z adderka twoim pingmasterem i mam ich 200-300. Ile razy trzeba pingować serwis aby zaskoczył w indeks. Wiem ze to różnię, ale z doświadczenie chyba możesz coś powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności