Skocz do zawartości

Likwidacja sesji


Jozef

Rekomendowane odpowiedzi

Głowię się i głowię i wygłowić nie mogę co zrobić żeby wywalić dla robota sesje.

Na superhost.pl ustawili session.use_trans_sid=1 i nie da się tego zmienić w htaccesie, bo taką mają konfiguracje serwera.

I jak teraz się pozbyć sesji?

Google totalnie ma gdzieś moją stronę, choć raz to nawet zaindeksował 20 000 podstron z małego serwisu, właśnie dzięki tym sidom. No ale tylko na jeden dzień, potem znowu bieda piszczy.

Rzućcie każdym pomysłem bo mi już brak i dostaję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

po prostu od jakiegoś czasu zwracam uwagę na optymalizację szybkości kodu, a przynajmniej staram się, stąd od razu poprawiam ;)

wszystko przez normanosa, rzeźbienie xhtml też :blush::)

;)

Kup sobie nieruchomości Kraków albo apartamenty Zakopane. Obejrzyj też fotoblog Grzegorza Ziemiańskiego Nowa Huta na deser

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech troche transferku zleci to za brak widocznych podpisów dla guuga

A czytałeś może moją odpowiedź w wątku w którym napisałeś o tym, że google nie widzi podpisów.

Nie?

hmmm.... polecam przeczytać i sprawdzić jeszcze raz.

P.S. Google nadal jednak nie widzi obrazków, więc tych emotikonek nie zobaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w tym rzecz nie podoba mi się to iż nie ma widocznych podpisów dla guugle więc protestuje na swój sposób czyli zwiększam transfer jak ktoś sie czuje obrażonym iż nie ma darmowego sposobu na pozycjonowanie a linki obok mają większy power niech umieści parę większych emotów w sygnaturce transfer-ki zlecą większe "forum dla pozycjonerów nie dla pozycjonerów" tak sobie wymyśliłem mój świat moje kredki :blush:

Cos się jeszcze gubię w nowym forum więc nie jestem na czasie a powiadomienia na emaila mi nie przychodzą więc cicho szaaa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w tym rzecz nie podoba mi się to iż nie ma widocznych podpisów dla guugle więc protestuje na swój sposób czyli zwiększam transfer jak ktoś sie czuje obrażonym iż nie ma darmowego sposobu na pozycjonowanie a linki obok mają większy power niech umieści parę większych emotów w sygnaturce transfer-ki zlecą większe "forum dla pozycjonerów nie dla pozycjonerów" tak sobie wymyśliłem mój świat moje kredki  :blush:

Cos się jeszcze gubię w nowym forum więc nie jestem na czasie a powiadomienia na emaila mi nie przychodzą więc cicho szaaa

81853[/snapback]

Skoro się gubisz to Ci pomogę. Wejdź do panelu kontrolnego i sobie zmień ustawienia, na takie żebyś dostawał powaidomienia.

Google widzi podpisy i sobie to przyswój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, wyłączenie trans sid też nie jest do końca rozwiązaniem. bo jeśli wyłączysz doklejanie SID do url, a jakis użytkownik będzie miał wyłączone cookies (a tak docelowo przechowane są sesje, przynajmniej tak manual php mówi :blush: ) to odbierzesz takiemu człekowi jakieś funkcjonalności serwisu.

dlatego lepiej tak jak michał pokazał wyciąć sid'y tylko dla botów. tak jest po prostu bezpieczniej :D

Kup sobie nieruchomości Kraków albo apartamenty Zakopane. Obejrzyj też fotoblog Grzegorza Ziemiańskiego Nowa Huta na deser

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jednak to nie takie proste,

korzystam z postnuke,

w kodzie pliku pnAPI.php

w funkcji pnInit() siedzi już:

if (strpos (strtolower ($_SERVER['HTTP_USER_AGENT']), 'googlebot') === false)
   {
   // Start session
   if (!pnSessionSetup()) {
       die('Session setup failed');
   }
   if (!pnSessionInit()) {
       die('Session initialisation failed');
   }
   }

a na superhoście nie działa:

php_flag session.use_trans_sid off dodane do htaccessa

inaczej wywołuje: 500 internal error

porażka :tease:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności