Skocz do zawartości

duplicate content


chio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam..

wlasnie przeczytałem kilka postów na ten temat, i bardzo bym prosił o uściślenie mojego toku myślenia.

Mam strone widoczna pod dwoma domenami .pl i .com.pl - technicznie obie wskazuja na to samo miejsce na serwerze więc serwują dokladnie ta sama strukture i tresc.

Czy to bardzo zle? Mam zrobic przekierowanie powiedzmy wszystkiego z .com.pl na .pl? Najlepiej zrobic to w mod_rewrite jako 301?

Strona jest wlasnie po gruntownych przebudowach czynionych pod kątem pozycjonowania, nie ma jeszcze zadnej pozycji, ktora moge stracic wiec niewiele trace jezeli to zrobie. Ale czy w przyszlosci nie strace jezeli tego nie zrobie?

Rozumiem ze jak bedzie ten redirect to po pewnym czasie w wyszukiwarkach adresy z .com.pl wogole nie beda wystepowaly?

Z gory dzieki za jakies konkretne wskazowki lub tych co to spraktykowali :)

Pozdrawiam..

[wątek przesunięty do odpowiedniego działu, szy., 050929]

tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zrobic przekierowanie powiedzmy wszystkiego z .com.pl na .pl?

87383[/snapback]

Ja bym tak zdecydowanie zrobił. I już od tej pory promował tylko adres .pl.

Rozumiem ze jak bedzie ten redirect to po pewnym czasie w wyszukiwarkach adresy z .com.pl wogole nie beda wystepowaly?

87383[/snapback]

Jesli to nowa stronka i nie jest w indeksie Google to zrób to przekierowanie i pozycjonuj tylko np. .pl. W wynikach wyszukiwania bedzie tylko ten adres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest w google, czesciowo pod pl i czesciowo pod com.pl, istnieje od dawna i byly to adresy typu prod=100&costam=xxx teraz wszystko zostalo zamienione na ładne adresy nazwa-produktu.htm itp a z tych starych "indexowych" stron mam w php zrobione redirecty 301 na te nowe adresy - efekty juz sa, powoli sie pojawiaja w wynikach te nowe linki..

ale jeszcze nie jest za pozno zeby i tak wszystko przekierowywac z com.pl na .pl

Czy to zadziala w ten sposob ze na poczatku zamienie sobie w mod_rewrite z com.pl na .pl jako 301, a potem jak sie okaze ze to stary adres typu prod=100&costam=xxx to kolejny redirect 301 na nowy adres?

Pozdrawiam..

tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) wyrzuc przekierowania ze starych linkow na nowe

a dlaczego mam z tego rezygnowac? w takim przypadku strony ktore sa teraz zindexowane beda pokazywaly error404, a ja im podstawiam wlasciwa strone z prawidłowym nowym linkiem i mowie ze to jest 301.

tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam jedna stronke na 4 domenach, kazda pokazuje dokladnie to samo, maja rozne pozycje w ogole, promuje tylko jedna i tylko raz mi sie za to oberwało filtrem ;) ale ogolnie nic sie nei dzieje a trwa to juz rok, wiec albo mega luck albo kolejna legenda ;P swoja droga znam sporo dużych serisow z wieloma domenami, i maja wysoki pr i bardoz wysokie pozycje. Inna sprawa pozycjonowac osobno dwie domeny wskazujace to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie przyszło posiadaczom jednej strony na kilku domenach do głowy, że się rozdrabniają, że więcej mają strat niż zysku. Że linki zostają raz przyłożone do jednej raz do drugiej doemny i zadna nie jest zlinkowana porządnie ?.

Duplicate Content nie jest automatycznym filtrem - po prostu od czasu do czasu ktoś w google mówi - przjedźmy się skryptami po domenkach i poszukajmy duplikatów i tyle.

Ostatnio nie zauwazyłem, by to roboli bo i po co jak posiadacze podwójnych, potrójnych lub "popieciójnych"stronek i tak szkodzą sami sobie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności