Skocz do zawartości

Mój sposób na SEO


zgred

Rekomendowane odpowiedzi

mojeseo.png

Wykrzyknikami oznaczona jest strona pozycjonowana. Strzałki to anchorki.

Trójkąty to zafiltrowane strony przy czym z większej części stosuję 301 (stąd napis N x 301, gdzie N liczba stron) oraz część również zafiltrowanych ale bez 301 (zaplecze co jakiś czas uzupełniane o różne artykuły). Stosunek z310/bez301 70% - 30%.

A ... X - ileś tam stron pośrednich pozycjonowanych mieszanymi technikami.

na samym dole DUŻA liczba zaplecza podzielona różnorako wedle własnego uznania.

Procentowy udział SWLi: A - 65%, B - 35%

Liczba stron na dole: min 30-50 w zależności do tematyki ...

System stosowany przeze mnie w różnych konfiguracjach ale z reguły tak wyglądający od jakichś 2 lat :jezyk1:

Jakieś sugestie o co to uzupełnić ? Może ktoś ma pomysł co dodać ewentualnie przetestować ?

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SWL typu A i B - używam rotacyjnych i stałych

Strony A-X nie linkują między sobą, są linkowane od dołu - strzałki pokazują kierunek. Takie podejście daje dywersyfikację - strata jednej gałęzi nie powoduje strat na drugiej i są odseparowane od siebie. Łatwo wtedy taką gałąź zastąpić nowymi witrynami. Gałąź stracona wchodzi wtedy w podziel 70/30 do trójkątów :)

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie, nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale linkujące do A-X (od dołu) to też twoje strony czy już cokolwiek "free" (precle, katalogi). U mnie na tym poziomie wchodza po prostu lepsze swl'e (statlink) a A-X to jednocześnie dobre strony pozycjonowane pod różne nisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując, podstawą jest swl :)

Mój sposób wygląda niemal tak samo, tylko dodatkowo zarówno strony A i 1 mają wsparcie tzw free zaplecza - katy, precle etc i linkuje je linkwheelem między sobą (takie mniejsze kółka, po około 10 stronek - i nei domykam kółka, ostatnia nie linkuje już do pierwszej) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie, nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale linkujące do A-X (od dołu) to też twoje strony czy już cokolwiek "free" (precle, katalogi). U mnie na tym poziomie wchodza po prostu lepsze swl'e (statlink) a A-X to jednocześnie dobre strony pozycjonowane pod różne nisze.

to zależy bardzo od tematyki: raz A to rotacyjny, raz STAŁY. NIe używam do tego jednego systemu stałego (nie sprawdza się), oraz w niewielkim jednego stopniu rotacyjnego (za bardzo niestabilny).

NIe używam precli otwartych (0% wkładu) - chyba że własnych. Obecnie jestem też na etapie stosowanie SWL typu C (własny, wewnętrzny, nie jest oparty o żaden skrypt omnipodobny) -ale na razie nie powiem w ktorym miejscu :)

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie ze dzielisz sie takimi rzeczami ;)

ja przyznam ze 301 stosuje tylko czasami, praktycznie tylko na niszkowki gdy za wysoko wyskocza, ale to pojedyncze przypadki w skali calego zaplecza wiec narazie nie mam rozpracowanej sily jaka mozna uzyskac z przekierowania w skali globalnej

jaki masz jednak stosunek zaplecza bezposredniego (glownie tego na 301) do swl. wiem ze to trudno obliczyc wiec moze mniej wiecej kosztami produkcji pkt do produkcji i linkowania zaplecza? ;) no chyba ze stosujesz inny przelicznik to tez chetnie poznam ;)

JA: Miał Pan już nie pisać - tak trudno to zrozumieć, nie życzę sobie już od Pana maili

KLIENT: to po co Pan odpisuje? lubi Pan miec pewnie ostatnie zdanie ..ja również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Spłodziłem kilka blogów/precli ale bez linków w artykułach. Pytanie: gdzie je umieścić na obrazku ? jak sądzicie gdzie ich moc będzie największa ? Mają PR2 i sporą liczbę porządnych artykułów uniklanych, długich jak cholera z mnóstwem wtyczek SEO.

edit: precle są zamknięte - nie można się zarejestrować B) to mówię na wszelki wypadek :pisze:

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniec: a na rysunku jest X ?

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żałość już bierze na myśl że w każdym wątku będzie pytanie o X .... X to oznaczenie strony ... next time uzyje alfy i omegi :pisze:

W opisie nie ma mowy o tym programie wiec jego tutaj nie uwzględniam - proste.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze śmiałem się z X (bo jest x na rysunku) po drugie zapytałem o publikera i xrumera - to, że nie uwzględniłeś tego na rysunku nie oznacza, że nie używasz (uzywasz bo sam o tym piszesz). Ludzki odruch zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dla takiego amatora jak ja super rozpiska, dzięki wielkie. Jednak nurtuje mnie jedno zagadnienie-realność ekonomiczna takiego zaplecza. Wiadomo, wszystko kosztuje i tutaj pytanie szczegółowe odnośnie domen. Zakładając, że poziom stron od A do X to domeny to czy na poziomie od 1 do n mogą być użyte subdomeny tychże domen?

Oczywiście, z punktu widzenia firmy zajmującej się pozycjonowaniem pytanie to może być śmieszne, ona wycenia robotę i zaplecze jest prowadzone określony czas dla danego klienta. Jednak jeśli ktoś chce tym sposobem bawić się ze swoja stronką (prywatnie) to koszta mogą być dość wysokie (głównie właśnie domeny, ich odnawianie).

Z góry dzięki za odpowiedź. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności