Skocz do zawartości

Dwie domeny na jeden serwis


sl0wik

Rekomendowane odpowiedzi

...

www.jkm-service.pl

...

Sprawa nie wydaję się być prosta (na początek...) gdyż wchodząc na podany adres widać linkowanie np. jkm-service.pl/cgibin/shop?info=APACFFUJI05

Po pierwsz - primo:

W związku z powyższym sposztrzeżeniem - pewnym absurdem bołoby ustawienie serwisu na www.jkm-service.pl a nestępnie linkować do jkm-service.pl (bze WWW).

Po drugie - primo:

Sklep prawdopodobnie napisany jest w CGI w ziązku z tym rozwiązanie PHP w tym momencie się nie przyda ale... jeśli cały skrypt CGI linkuje do jkm-service.pl (bez WWW) to prawdopodobnie wystaczy tylko ustawić główną stornę tak by uruchamiała sie w jednej wybranej domenie.

Po trzecie - primo:

Jeśli chcesz aby było wszystko widoczne na WWW to najpierw przestaw skrypt by linkował do WWW. Zaiste gdzieć w konfiguracji jest to do zrobienia, zmienić linki w menu a wtedy patrz 'Po czarte - promo'.

Po czwarte - primo:

Jeśli spełnisz 'po trzecie - primo' to może Tobie pomóc poniższy kod

[edyta]

poniższe skrypty zostały przygotowane dla omawianego serwisu. Bez odpowiednich zmian nie nadają się one dla ogólnego zastosowania.

<?
if ((substr($_SERVER['HTTP_HOST'], 0, 3) !== 'www') ||  (substr($_SERVER['HTTP_HOST'], -5, 5) !== 'ce.pl')) { 
 header("HTTP/1.1 301 Moved Permanently"); 
 header("location:https://www.jkm-service.pl".$_SERVER['REQUEST_URI']); 
 header("Connection: close");
 exit; 
       }
?>

Po piąte - primo:

Jeśli w związku z koniecznością przebudowy linków wewnętrznych zdecydujesz się pozostać na adresie bez WWW to pomocny będzie taki kod

<?
if ((substr($_SERVER['HTTP_HOST'], 0, 3) == 'www') ||  (substr($_SERVER['HTTP_HOST'], -5, 5) !== 'ce.pl')) { 
 header("HTTP/1.1 301 Moved Permanently"); 
 header("location:https://jkm-service.pl".$_SERVER['REQUEST_URI']); 
 header("Connection: close");
 exit; 
       }
?>

Po szóste - primo:

Kod powyzśzy powinien być umieszcony przed wysłaniem nagłówka przeglądarce, czyli najlepiej na samym początku skryptu index.php

uuuff... Skończyłem

p.s. Mimo tego, że się rozpisałem - bądź uprzejmy przeczytać wszystko ze zrozumieniem.. :D

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jedna domena będzie odrzucana mimo innej treści ?

A czytałeś choćby ten topik ? Chyba dość jasno zostało określone kiedy domena może mieć problemy z wynikami !

Rany... więcej chęci by coś samemu zrobić bo boję sie o przyszłość tego kraju... Wystarczyło poprostu poczytać !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa nie wydaję się być prosta (na początek...) gdyż wchodząc na podany adres widać linkowanie np. jkm-service.pl/cgibin/shop?info=APACFFUJI05

Rzeczywiście - wcześniej się nad tym nie zastanawiałem adres bez www jest generowany przez skrypt CGI i tego nie jestem wstanie ruszyć.

Po pierwsz - primo:

W związku z powyższym sposztrzeżeniem - pewnym absurdem bołoby ustawienie serwisu na www.jkm-service.pl a nestępnie linkować do jkm-service.pl (bze WWW).

Więc lepiej chyba by było na jkm-service.

Po drugie - primo:

Sklep prawdopodobnie napisany jest w CGI w ziązku z tym rozwiązanie PHP w tym momencie się nie przyda ale... jeśli cały skrypt CGI linkuje do jkm-service.pl (bez WWW) to prawdopodobnie wystaczy tylko ustawić główną stornę tak by uruchamiała sie w jednej wybranej domenie.

Skrypt sklepu jest w całości w CGI i niestety nie moge tam zmienić formatu linków jakie są generowane (napewno w opcjach sklepu tego nie ma, może gdzieś w opcjach serwera ale nie znalazłem - serwer na home.pl)

Po trzecie - primo:

Jeśli chcesz aby było wszystko widoczne na WWW to najpierw przestaw skrypt by linkował do WWW. Zaiste gdzieć w konfiguracji jest to do zrobienia, zmienić linki w menu a wtedy patrz 'Po czarte - promo'.

Tego nie bardzo rozumiem :)

Czy chodzi o to by wszystkie linki ustawić na www.jkm.service.pl - jeśli tak to w sklepie jest to niemożliwe, więc zdecyduję się chyba że podstawowym będzie adres jkm-service.pl

<?
if ((substr($_SERVER['HTTP_HOST'], 0, 3) == 'www') ||  (substr($_SERVER['HTTP_HOST'], -5, 5) !== 'ce.pl')) { 
 header("HTTP/1.1 301 Moved Permanently"); 
 header("location:https://jkm-service.pl".$_SERVER['REQUEST_URI']); 
 header("Connection: close");
 exit; 
       }
?>

Ten kod mam po prostu umieścić na początku pliku index.php (jeżeli zdedcyduję się na opcję bez www), czy na innych podstronach też go użyć (pomijając sam sklep bo tam nie mogę użyć php)?

p.s. Mimo tego, że się rozpisałem - bądź uprzejmy przeczytać wszystko ze zrozumieniem.. ;)

Bardzo się starałem wszystko zrozumieć ;)

Moja wiedza jest jeszcze uboga, ale dzięki takim odpowiedziom na pewno będę ją szybko powiększał.

Dziękuję Ci bardzo Erbit za poświęcony czas i świetną odpowiedź.

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie bardzo rozumiem :)

Nieszkodzi.. się zapędziłem i wyszło masło maślane...generalnie chodziło o przestawienie linków w sklepie.
umieścić na początku pliku index.php

tak
czy na innych podstronach też go użyć

teoretycznie nie linkujsze nigdzie do podstrony z WWW więc nie ma takiej potrzeby, ale gdyby kiedyś przez przypadek jakiś user np tego forum podał link z WWW do podstrony Twego serwisu... może więc warto...
Moja wiedza jest jeszcze uboga, ale dzięki takim odpowiedziom na pewno będę ją szybko powiększał.
Oj... potrafię też inaczej udzielać odpowiedzi... -> https://www.forum.optymalizacja.com/index.php?showtopic=11001 ;)
Pozdrawiam

Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności