Skocz do zawartości

Po co zakladać firmę za granicą?


Xann

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście że nie zależy. Nie chcesz mi wmówić chyba, że Toshiba jest mniej wiarygodną firmą niż firma krzak zarejestrowana w Polsce. Miejsce rejestracji jest miejscem rejestracji i tylko tyle, a wiarygodność zależy od innych czynników. Czemu warto rejestrować firmy za granicą ? Nasze prawo gospodarcze, prostota prowadzenia działalności gospodarczej oraz koszt jej prowadzenia jest najgorszy w Unii Europejskiej więc sami sobie odpowiedzcie na to pytanie.

Sklep dla sportowców w którym znajdziesz Odżywki oraz suplementy diety dla sportowców, sprzęt siłowy i fitness oraz akcesoria do sportów walki i treningowe Hurt-Detal. Szybka wysyłka na terenie polski i za granicę.

Sklep producenta sprzętu siłowego, fitness oraz akcesoriów do sportów walki. Wysoka jakość, przystepne ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Siedziba firmy nie ma kompletnie żadnego wpływu na zaufanie do niej. Poza tym nikt nie każe mi traktować wszystkich firm równo i jeśli ktoś nie budzi zaufania to czy jest to firma z PL czy z raju podatkowego to na pewnych zasadach współpracy się z nią nie nawiąże, tak samo jak nie dostanie np. kredytu czy leasingu.

Polecam https://prawo.uni.wroc.pl/~kwasnicki/EkonLit2/92898.htm cytat:

Na przykład Zygmunt Solorz-Żak kontroluje telewizję Polsat poprzez spółkę Polsat Media BV, zarejestrowaną właśnie w Holandii. Grupa ITI (kontroluje m.in. TVN i Onet.pl) ma siedzibę w Luksemburgu, ale jej główni udziałowcy - Jan Bohdan Wejchert, Mariusz Walter i Bruno Valsangiacomo - działają poprzez spółki zarejestrowane na karaibskim Curaćao, części Antyli Holenderskich. Ilu polskich przedsiębiorców działa za pośrednictwem firm z Seszeli, Kajmanów czy Bermudów - nikt nawet nie próbuje szacować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcesz mi wmówić chyba, że Toshiba jest mniej wiarygodną firmą niż firma krzak zarejestrowana w Polsce.

Oj, kolego, nie popisałeś się zupełnie. Toshiba jest zarejestrowana w Polsce (i to ma kilka spółek).

Czyli jak by przykładowo takie ceneo, czy nokaut było zarejestrowane gdzieś na Cyprze, albo Panamie to już nie zrobisz im pozycjonowania bo nie są wiarygodni?

Panowie, mówimy o nowo powstających firmach bez zadnego udokumentowanego kapitału, a nie o wielkich przedsiębiorstwach z rozpoznawalną marką i znaną przeszłością.

EDIT:

Siedziba firmy nie ma kompletnie żadnego wpływu na zaufanie do niej. Poza tym nikt nie każe mi traktować wszystkich firm równo i jeśli ktoś nie budzi zaufania to czy jest to firma z PL czy z raju podatkowego to na pewnych zasadach współpracy się z nią nie nawiąże, tak samo jak nie dostanie np. kredytu czy leasingu.

No właśnie zaprzeczyłeś sam sobie. Proponuję spróbować wziąć nawet minimalny kredyt na nowo powstałą firmę z Panamy :) Pani z okienka wybuchnie niekontrolowanym śmiechem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówimy Panowie tu o koncernach czy o dużych mega firmach to logiczne że mogą mieć swoje siedziby w różnych krajach, raczej nikt nie bedzie podejżewał firme Toshiba o "niecne zamiary" nawet jak mają swój adres w bangladeszu bo są już marką z renomą

ale padło tu ciekawe stwierdzenie który z was się podejmie pozycjonowania strony dla firmy z bangladeszu czy congo ?

Ja mam zawsze obawy co do jednej sprawy jak dochodzić swoich rozczeń wobec takiej firmy?

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak w przypadku nowej firmy zarejestrowanej w pl bez zadnych obrotow :). A sproboj wziac w panamie kredyt na nowopowstala firme polska ;).

Wiadomo, że taka dzialalnosc wiaze sie z problemami w pl, nie jest to rzecz dla kazdego, ale mysle, ze w naszej branzy niezmiernie przydatna. Pamietajmy, ze tu chodzi nie tylko o zyski do kieszeni, ale tez o konkurencyjnosc. Jesli sa 2 firmy, ktore maja takie same przychody i koszty z klientow to wchodzimy na grunt optymalizacji podatkowej i tyle. Ten kto to lepiej zrobi bedzie mial wiecej pieniedzy to reinwestowania i wygra na rynku. Firma z polski dostanie kredyt na 10 tys, a firma z panamy zaplaci o 10 tys mniej podatkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mówimy o nowo powstających firmach bez zadnego udokumentowanego kapitału, a nie o wielkich przedsiębiorstwach z rozpoznawalną marką i znaną przeszłością.
Jeśli jest bezpośredni kontakt z człowiekiem, mają jakieś biuro w Polsce to jak dla mnie ryzyko bez względu na to gdzie firma zarejestrowana jest podobne. Pozycjonowanie firm które zaczynają swoją przygodę z jakimkolwiek biznesem to zawsze jakieś ryzyko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyną zaletą firmy w Polsce jest możliwość wystawiania Faktur Vat, które jak każdy kto ma firmie wie że każda firma lubi je bo odliczą sobie Vat, jeśli są firmą zarejestrowaną w Polsce.

Zastanówmy się czy ktoś z was kupując np. przez internet nowego lapka (np. macbooka air) za 12 tysięcy, kupiłby w sklepie, który jest zarejestrowany w Panamie albo Pakistanie ? ja osobiście nie, i tyle w temacie. W pozycjonowaniu znów druga strona musi się martwić czy dostanie kasę od nieznanej firmy gdzieś z odległego zakątka, działającej na polskim rynku.

Ale każdy się domyśla czego i kogo ten temat dotyka :)

niezaleznosc-finansowa.pl - czasami coś napiszę

Hippos - Katalog stron PREMIUM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sproboj wziac w panamie kredyt na nowopowstala firme polska :).

No i juz widzisz, ze bardziej wiarygodne w Polsce są firmy polskie a w Panamie panamskie.

@Stwór, kiedyś kupiłem drukarkę w pixmanii. Drukarka sie zepsuła więc ja odesłałem. Dostałem odpowiedź, że drukarka miała wadę i nie mozna jej naprawić. Niestety nie przyslą mi nowej drukarki (bo juz ich nie mają) ani nie odeślą pieniędzy bo tak nie robią. Póxniej okazało sie, że są z Francji. Szlag mnie trafił. gdyby byli z Polski to by mi te pieniądze w zębach przynieśli a tak mogłem się cmoknąć (albo szukać prawnika we Francji). Maksymalnie wku******* musiałem zamówić cos innego z ich sklepu za sumę równa lub wiekszą i róznicę dopłacić. Tak właśnie Pixmania, duza firma ma polskie prawo głęboko w d****. Teraz kupuje tylko w polskich sklepach.

I to by było tyle z mojej strony o wiarygodnosci zagranicznych firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno czytałem że przenoszenie czy rejestracja firmy w raju podatkowym jest opłacalna przy rocznym obrocie w okolicach 6mln zł. więc pytanie chyba brzmi czy warto zaufać firmie która ma takie roczne obroty, realne a nie będące jedynie życzeniem założycieli firmy.

a tak wogóle to mam do czynienia z taką firmą i nie narzekam.

N.

www.dobre-precle.pl - 30 dobrych, płatnych presell page - PR 0-3

Wiadomości Sportowe - Subiektywne felietony o sporcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Niskie podatki

2. mniej restrykcyjne prawo - np. hazard. Dla osób, którzy zarabiali sporo na reklamie hazardu w Polsce i dalej chcą to robić, najlepszym rozwiązaniem jest prowadzenie działalności właśnie na Cyprze.

Przy prowadzeniu działalności związanej z branżą, w której ma się na co dzień kontakt z klientem, siedziba firmy poza Polską może dla niektórych stanowić problem. Wszystko więc zależy od rodzaju prowadzonej działalności. Z każdym problemem można sobie jednak jakoś poradzić.

Można zawsze prowadzić firmę w Polsce dla klientów z polski i podzlecać firmie cypryjskiej pozycjonowanie stron swoich klientów :) Rozwiązań jest masa i raczej są tutaj same plusy. Można się w to bawić jednak przy odpowiednich dochodach. Myślę, że od 50.000zł miesięcznie, gdzie oszczędność na podatku wynosi wtedy ok. 5000zł do nawet 9500zł przy podatku równym 0% ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanówmy się czy ktoś z was kupując np. przez internet nowego lapka (np. macbooka air) za 12 tysięcy, kupiłby w sklepie, który jest zarejestrowany w Panamie albo Pakistanie ? ja osobiście nie, i tyle w temacie. W pozycjonowaniu znów druga strona musi się martwić czy dostanie kasę od nieznanej firmy gdzieś z odległego zakątka, działającej na polskim rynku.

.

dobrze powiedziane

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale padło tu ciekawe stwierdzenie który z was się podejmie pozycjonowania strony dla firmy z bangladeszu czy congo ? Ja mam zawsze obawy co do jednej sprawy jak dochodzić swoich rozczeń wobec takiej firmy?

Puszczasz zlecenie przez rentacoder za ~10-20% kwoty masz arbitraż i escrow.

I to by było tyle z mojej strony o wiarygodnosci zagranicznych firm.

Co do wiarygodności polskich firm to zapytaj może o to klientów domeny.pl - którzy najpierw kupili usługę która miała kosztować parę złotych a potem dostali rachunki na kilka K do zapłacenia. Albo tych co nawet niczego nie podpisywali a rachunki i straszenie i tak było bo firma bez ich wiedzy samowolnie im przedłużyła umowy.

I co z tym zrobił UOKiK? Nic? Nałożył jakąś śmieszną karę i umożliwił anulowanie umów tym którzy ich nawet nie podpisywali (to już był skandal).

[ nierzetelni partnerzy ] zawsze się znajdą obojętnie czy w PL czy na cyprze, najlepiej pytać o opinie znajomych a umowy konstruować tak, żeby "swojego" nie trzeba było dochodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zleceniodawca wystawia prywatne (dla konkretnego wykonawcy) zlecenie na rentacoder, wpłaca całość kwoty na ich konto. Po wykonaniu zleceniodawca akceptuje i dostajesz kasę.

Dodatkowo jest parę klauzul w umowie; m.in, że zleceniodawca uzyskuje wszelkie prawa do powstałej "pracy" (work for hire) i od chwili akceptacji nie ma prawa do roszczeń (jak ktoś pisał coś pod np. facebooka i wie jak często się takie skrypty wysypują bo cały czas zmieniają API... to całkiem przydatny zapis:) )

Teraz jeśli zleceniodawca zmienił specyfikację czy ma problem z akceptacją wykonanego projektu (czy np. nie chce zapłacić za pierwotnie zlecony projekt i chce darmowych zmian) możesz użyć arbitrażu i dostaniesz całość kwoty.

Podobnie jeśli wykonawca się nie wywiązał. Arbitraż + wykonawca płaci wtedy 20% kosztów, tak żeby zleceniodawca dostał spowrotem całość kwoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności