Skocz do zawartości

Po co zakladać firmę za granicą?


Xann

Rekomendowane odpowiedzi

umowy konstruować tak, żeby "swojego" nie trzeba było dochodzić.

Tu mnie rozbileś na atomy. Masz wzór takiej umowy, w zamian za to odstąpie ci czapkę niewidkę. Przypomniał mi się jeden dowcip:

Chuck Norris sprzedał duszę diabłu za cudowny wygląd i doskonałe umiejętności w walce wręcz. Chwilę po transakcji Chuck kopnął diabła w twarz z półobrotu i zabrał z powrotem swoja duszę. Diabeł, który zauważył ironię, nie mógł się gniewać i przyznał, że mógł to przewidzieć. Od tamtej pory grają co piątek w pokera.

Gdyby ten Diabeł miał Twoja umowę nigdy coś takiego by się nie wydarzyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Zastanówmy się czy ktoś z was kupując np. przez internet nowego lapka (np. macbooka air) za 12 tysięcy, kupiłby w sklepie, który jest zarejestrowany w Panamie albo Pakistanie ? ja osobiście nie, i tyle w temacie. W pozycjonowaniu znów druga strona musi się martwić czy dostanie kasę od nieznanej firmy gdzieś z odległego zakątka, działającej na polskim rynku.

.

dobrze powiedziane

Bzdura, ja kupowałem wiele rzeczy przez ebay choćby z zagranicy. Ciuchy ze stanów od firm tam rejestrowanych czy też elektronikę z hongkongu od tamtejszych firm i nie miałem żadnych problemów. Naprawdę jesteście tak naiwni myśląc że cała elektronika jaka jest dostępna w Polsce kupowana jest od firm w Polsce zarejestrowanych ? Cały świat ciągnie towar z zagranicy i zarabia na tym krocie. Z Chin, Tajwanu, Tajlandii czy jak moi znajomi z Paragwaju, a wy mi tu wyskakujecie z jakimiś śmiesznymi tekstami, że tylko firmy zarejestrowane w Polsce są wiarygodne.

Z takim podejście do biznesu to daleko wy nie zajedziecie hehe. Co do Toshiby to był tylko przykład i nie do końca to jest prawda że jest ona zarejestrowana w Polsce. W Polsce to oni mają tylko przedstawicielstwa, ewentualnie serwis. Nie mają jednak porejestrowanych tych przedstawicielstw abyś zaczął im bardziej ufać a żeby kanał dystrybucji towaru uprościć do granic możliwości. Przy tak wielkich międzynarodowych biznesach jest to praktycznie niezbędne.

70% - 80% Szwedów ma swoje firmy porejestrowane za granicą bo to im się najzwyczajniej bardziej opłaca i nikt ich nie oskarża o brak wiarygodności. Jak mówię to gdzie masz zarejestrowaną firmę nie świadczy wcale o Twojej uczciwości i wiarygodności. Na wiarygodność to się pracuje latami niestety, a nie miejscem rejestracji firmy.

Sklep dla sportowców w którym znajdziesz Odżywki oraz suplementy diety dla sportowców, sprzęt siłowy i fitness oraz akcesoria do sportów walki i treningowe Hurt-Detal. Szybka wysyłka na terenie polski i za granicę.

Sklep producenta sprzętu siłowego, fitness oraz akcesoriów do sportów walki. Wysoka jakość, przystepne ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Toshiby to był tylko przykład i nie do końca to jest prawda że jest ona zarejestrowana w Polsce. W Polsce to oni mają tylko przedstawicielstwa, ewentualnie serwis. Nie mają jednak porejestrowanych tych przedstawicielstw abyś zaczął im bardziej ufać a żeby kanał dystrybucji towaru uprościć do granic możliwości. Przy tak wielkich międzynarodowych biznesach jest to praktycznie niezbędne.

Co to znaczy nie do końca prawda? Albo prawda albo nieprawda. Nie można miec firmy na wpół zarejstrowanej. Tak sie składa, że kupując "coś wiekszego" toshiby kupujesz to w polskiej firmie, którą obowiązuje polskie prawo.

Kupując usługi na ebayu liczysz się z tym, że jak cie oszukają to będziesz mógł im tylko negatywną opinie wystawić. O jakielkolwiek reklamacji czy zwrocie towaru oczywiście zapominasz. żebym na takie coś się zgodził to towar musiałby być chyba dwa razy tańszy a ja musiałbym miec absolutną pewnośc co do uczciwosci sprzedającego.

Wracając do sedna firmy zagraniczne mają mniejszą wiarygodność. Firm nie obchodzi jak ich ocenia wybrany pojedynczy potencjalny klient tylko cały rynek. Jeśli 50% potencjalnych klientów bardziej zaufa polskim firmom (a myślę, że w takiej branży jak elektronika czy pozycjonowanie dużo więcej) to firma straci dużo więcej niż zyska na ewentualnych podatkach.

Kłócisz się z faktami. Załóż firmę w Delaware i idź proszę po kredyt. Wtedy bank coś Ci powie o wiarygodności Twojej firmy.

Ostatnie pytanie, w zasadzie retoryczne: Dlaczego, ta dajmy na to Toshiba, zarejestrowała te spółki w Polsce a nie na np. Kajmanach? Taniej było? Łatwiej? Może mieli taki kaprys?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, osoby przenoszące swoje firmy do innych państw z powodów podatkowych, a dalej żyjący w Polsce,

powinny zrzec się:

1. opieki zdrowotnej

2. ochrony prawnej

3. ochrony policji i wojska

4. bezpłatnej oświaty dla siebie i swoich dzieci

itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że zależy.

Jesli chodzi o mnie to mimo wszystko bardziej wiarygodna jest firma w Panamie (bo wiem, ze jej wlasciciele musieli wydac kilkanascie tysiecy zlotych zeby ten interes zalozyc tam) niz firemka w Polsce mieszczaca sie w mieszkaniu w bloku na jakims zadupu ;-)..

pozdrowienia.

googlerulz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura, ja kupowałem wiele rzeczy przez ebay choćby z zagranicy...
Tylko tu nie chodzi co możesz kupić z firmy zarejestrowanej za granicą, a o to jak możesz od takiej firmy dochodzic swojego w przypadku gdy Ci się coś posypie w kilka dni po tym jak to kupiłeś :D

Pracowałem w firmie PL, w pewnym momencie dzialalności był właściciel z juesej, jakaś firma z juesej z ktorą właściciel robił biznesy coś nakantowała (kilka baniek wchodziło w grę) i sprawa przez kancelarie (a nie osobista fatygę Klienta ze sklepu on-line) z 4 lata sie ciągneła przed sądami i tu i tam, a i nie wiem czy jeszcze sie nie ciągnie bo juz pracuje tylko na siebie :)

Co do biznesów z takimi firmami z zagranicy, nie mam zdania, bo osobiście nie miałem przyjemności :]

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, osoby przenoszące swoje firmy do innych państw z powodów podatkowych, a dalej żyjący w Polsce,

powinny zrzec się:

1. opieki zdrowotnej

2. ochrony prawnej

3. ochrony policji i wojska

4. bezpłatnej oświaty dla siebie i swoich dzieci

itd.

Rzeczywiscie, sa one w koncu na tak doskonalym poziomie..

pozdrowienia.

googlerulz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności