Skocz do zawartości

Naruszenie praw autorskich w nazwie domeny


marcin777

Rekomendowane odpowiedzi

Mailem podobny problem ale nie z domena, kopiłem pewna nieruchomość razem z firma Sp z o.o.

Ogólnie nazwa jak nazwa, ale bardzo znany producent odzieży ma podobna, wyglądało to tak moja firma- ........k.... znana marka ..........c..... Po 4 latach otrzymuje pismo od kantory adwokackiej X z Warszawy z pełnomocnictwem od firmy .........c... z jakimiś roszczeniami i td.Zadzwoniłem do nich i autentycznie powiedziałem ze mogą pocałować mnie w noc,nie mam nic wspólnego z odzieżą i jak chcą iść do sady to chętnie się zabawie( Poprzednie telefonicznie konsultowałem się z prawnikiem,on wyczul sprawę wygraną i namawiał mnie na kontakty wyłącznie droga sądowa).Nie wiem co ich przekonało argumenty, lub mój rosyjski akcent,ale odstąpili jakich kol-wiek roszczeń.Nie kosztowało mnie to NIC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

po pierwsze jeśli nawet zastrzegli znak towarowy, to nie podajesz się pod nim jako ta firma

po drugie jeśli zastrzegli ją sobie, to powinni właśnie w swojej intencji wykupić domeny z tym znakiem towarowym (albo żadna firma nie powinna dopuszczać do jej rejestracji bez zgody firmy, która zastrzegła znak towarowy)

po trzecie, jeśli chcą 10k to muszą podać Ci gdzie i na co to wydali a takie blełkotanie to mogą sobie

po czwarte sprawdź czy w polsce mieli zastrzeżony ten znak :) musisz się upewnić

po piąte = po prostu wygrasz tą sprawę a domena zostanie dla CIEBIE (chcą po prostu szukać łosia)

po szóste - jeśli mielibyśmy sprawdzać wszystkie nazwy czy znaki :) hehe używane na stronach TO W ŻYCIU BYŚMY NIE STWORZYLI PORTALU z 10 K podstron - jak dla mnie to żenuaaaa i tyle na ten temat

nie bój się bo za bardzo jesteś przerażony, udaj się do prawnika (zapłać za poradę i niech oceni sam sytuacji i Ci doradzi) wtedy na pewno się uspokoisz, bo my prości ludzie nie majacy nic wspólnego z prawem (nie jesteśmy w stanie CIę zadowolić swoimi odpowiedziami)

3ym sie

dla tych, którzy nie mają czego się czepiać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem kilka takich spraw z dużymi firmami, nic się nie martw, nigdy nie zapłaciłem ani grosza, a zdarzała się że to firmy musiały odkupić odemnie domenę na moich zasadach, jeżeli nie chcesz się handryczyć idź do prawnika niech odpowie na ich pismo, proponując ugodę na Twoich warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ... ale dopiero teraz przeczytałem PW ... w mojej ocenie sprawa nie jest taka łatwa na jaką się może wydawać :)

To nie jest żadna firma robiąca buty ... chyba, że złą firmę znalazłem :P

Niestety wyświetlając filmy na stronie pod ich nazwą naruszyłeś ich terytorium ... co prawda nieznacznie, ale oni też się tym zajmują - a Ty swoim działaniem mogłeś, niechcący, negatywnie wpływać na postrzeganie ich marki :)

Kontakt z prawnikiem jest, w moim odczuciu, niezbędny :(

Pozdrawiam B)

P.S.

Jednak wszystko na spokojnie - nie ma co sobie zbytnio nerwów szarpać:

- kontakt z prawnikiem - zobaczysz co powie,

- nawet jeżeli dojdzie do konfrontacji to powinno się to dać załatwić:

-- od razu wyraziłeś dobrą wolę,

-- chcesz oddać domenę bez szarpaniny,

-- nie robiłeś niczego umyślnie i w sposób zamierzony.

A wartość kwoty za starcie zawsze się podaje zawyżoną - jakby co zaczniesz negocjować, a oni pewnie wiedzą, że pierwszą ofertę w negocjacjach zawsze się odrzuca, dlatego taką dali ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak ostro z Tobą "jadą" to powinieneś stanąć okoniem i zażądać 20tyś za zwrot domeny. Dobrze że idziesz do prawnika, prawdopodobnie dowiesz się że nie ma się czego bać i może trochę się postawisz. Bądź co bądź zostałeś niefajnie potraktowany - to co oni robią to typowe działanie obliczone na zastraszenie niedoświadczonej osoby i jak widać nawet im się to udaje...

p.s.

jak możesz to podeślij na pw jakieś info o sprawie, najlepiej nazwę domeny i info i firmie zgłaszającej rozszczenia

p.s.2

możliwe że w tej sprawie lepiej będzie zgłosić się do jakiegoś rzecznika patentowego niż np do adwokata. Bądź co bądź to rzecznicy patentowi "siedzą" w rejestracji znaków i sprawach z tym związanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u radcy prawnego, doradził żeby do nich dzwonić to zadzwoniłem zaproponowałem mniejszą kwotę ma się skontaktować z firmą i dać mi odpowiedź mailowo bo jak się okazało tak się z nimi Ona kontaktuje. Generalnie prawo jest po ich stronie niestety, ale z tą kwotą 10k znacznie przesadzili bo takie sobie koszta wyliczyli. Teraz pozostaje mi czekać na maila od tej kancelarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@'marcin777' - albo Ty nam wszystkiego nie mówisz albo ten Twój radca prawny nie wie co gada ? Przecież na tej domenie nie prowadzisz działalności konkurencjnej do firmy która rości do niej pretensje to na jakiej niby to podstawie masz zapłacić odszkodowanie ?

Im chodzi o znak towarowy że został wykorzystany w domenie, nie będę przecież przedstawiał dokładnie sprawy każdemu już paru osobom wysłałem na pw dokładny opis sprawy. Mają zarejestrowany znak, tu można sprawdzić czy jakiś znak jest zastrzeżony

https://oami.europa.eu/CTMOnline/RequestMan...ation=CTMOnline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą mieć zarejestrowany znak towarowy o tej nazwie ale Ty jedyne co nie możesz to sprzedawać konkurencyjnych produktów pod tą domeną

Znak towarowy to co innego niż adres domeny, wybraź sobie że że robimy dobie znak towarowy firmy sprzedającej garki o nazwie prezydent czy to oznacza ze mam prawa do domeny prezydent.pl ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą mieć zarejestrowany znak towarowy o tej nazwie ale Ty jedyne co nie możesz to sprzedawać konkurencyjnych produktów pod tą domeną

Znak towarowy to co innego niż adres domeny, wybraź sobie że że robimy dobie znak towarowy firmy sprzedającej garki o nazwie prezydent czy to oznacza ze mam prawa do domeny prezydent.pl ???

Jedni piszą że do wygrania inni nie, sęk w tym że ich stać na dobrych adwokatów i bardzo dobrą i drogą kancelarie, a mnie nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności