Skocz do zawartości

Pozycjo.net - automatyczne pozycjonowanie


Sylwin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 703
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Opowiem Ci pewną historię.

Na forum zarejestrowałem się 8 grudnia 2009. Pamiętam jeszcze, że syn Maximusa ma dzień wcześniej imieniny i z tej oto okazji M.M postanowił udostępnić za darmo do końca 2009 roku autorski program: synonimek. Nie wiedziałem do czego służyć miałby mi ten program ale jak dają coś za darmo na pewien okres to trzeba to brać. Tak szybko jak program włączyłem tak go wyłączyłem. Tyle z korzystania z synonimów.

Czytam dalej forum i postanawiam dodawać ręcznie wpisy tylko do katalogów opartych na skrypcie Generała. Pamiętam jeszcze, że wtedy panowała teoria aby nie przesadzać z dzienną ilością linków dla świeżej domeny :-)

Zacząłem dodawać 1 opis do 20 katalogów dziennie. Na drugi dzień pisałem następny opis i dodawałem do 20 kolejnych. Większość wpisów nie została zaindeksowana w Google. Wtedy trafiłem na program PingSeoMaster i zacząłem pingować wpisy. Cześć pojawiła się w wyszukiwaniach Google ale to i tak łączna liczba była < 50%. Nie byłem zadowolony, że moja pozycja w Google nie rośnie. Nagle dostałem oświecenia i przypomniałem sobie o synonimach. Jako, że promocja Maxumusa się skończyła szukałem alternatyw. Wpisałem w Google słowo: synonimy i trafiłem na coś darmowego. Postanowiłem edytować wpisy w katalogach tak aby były w miarę unikalne. Po edycji a następnie zaakceptowaniu przez moderatorów wpisów uruchomiłem PingSeoMaster. Po tygodniu sprawdziłem ilość niezaideksowanych wpisów w Google (wyobrażacie sobie, że 100 katalogów sprawdziłem ręcznie :glupek2:). 70%-80% została zaindeksowana. Niby Google posiada zaawansowanych algorytm do rozpoznawania synonimów ale widocznie woli artykuł z synonimami niż ten sam powielony 20 razy.

Teraz wpisy indeksuje na inne sposoby :)

Więc....

wink.gif jak dla mnie opisy w katalogach to jak wizytówka *wizytówek chyba nie robisz ciągle innych no nie?

z mojego doświadczenie nie powinno się traktować wpisów w katalogach jak wizytówki.

PS. Już nie mogę się doczekać kolejnych imienin syna M.M

Edit.

Dla ciekawostki przypomniało mi się jak pisałem mini opisy w wersji English przy spamowaniu XR. Używałem do tego Infobota :lol:. Bardzo zaawansowany zbiór synonimów :king: Wtedy jeszcze nie słyszałem o TBS

O7vVmZ7.gif

Punkty statlink.pl - dobra cena + gratis Skrypt i eBook, Blog SEO/SEM i Tatuaże na Dziarownia.pl (tatuaże)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

70%-80% została zaindeksowana. Niby Google posiada zaawansowanych algorytm do rozpoznawania synonimów ale widocznie woli artykuł z synonimami niż ten sam powielony 20 razy.

arve_lek, a powiedz, jak wygląda u Ciebie indeksacja wpisów z pozycjo.net? również 70-80%, bo mi przy dobrym mieszaniu tak właśnie się indeksowało na początku, jak wystartował system i zaczęło zdychać.

wydaje mi się, że używasz SB: możesz zatem zrobić szybki test linków in i indeksacji tych wpisów w oparciu o raport z systemu? Chodzi mi o którykolwiek z projektów w sposób, w jaki ja to ostatnio pokazywałem. z góry dzięki

BTW: piękna historia: powinieneś zrobić z tego precla o pozycjonowaniu :glupek2:

dymna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używaj BIE a zobaczysz dobre efekty - fajna historia

Robię to od dłuższego czasu i wiem jakie są efekty. Nie zmienia to faktu, że BIE indeksuje wpisy powielone kilkanaście razy.

arve_lek, a powiedz, jak wygląda u Ciebie indeksacja wpisów z pozycjo.net? również 70-80%

Z pozycjo dałem sobie jak na razie spokój dlatego, że nie mam zamiaru dodawać do wszystkich katalogów webmini a dopiero potem do innych katalogów. Moim zdaniem szkoda czasu i nerwów na pisanie opisów do webmini. Również u mnie na początku wszystko indeksowało się pięknie a potem bom i większość wpisów wyleciała w kosmos. Nigdy ich nie pingowałem ani nie podlinkowałem dlatego, że wolę robić to z katalogami opartymi na lepszych skryptach.

wydaje mi się, że używasz SB: możesz zatem zrobić szybki test linków in i indeksacji tych wpisów w oparciu o raport z systemu?

Jeszcze nie posiadam dobrej bazy w SB abym mógł sobie pozwolić na taki teścik :P Chyba, że ktoś napisze mi 5 przyzwoitych komentarzy po angielsku to mógłbym przeprowadzić taki tekst. Podajże mam 307 dodanych wpisów w katalogach webmini minus te linki z raportu do które prowadzą tylko do strony głównej katalogu.

O7vVmZ7.gif

Punkty statlink.pl - dobra cena + gratis Skrypt i eBook, Blog SEO/SEM i Tatuaże na Dziarownia.pl (tatuaże)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności