Skocz do zawartości

Legalność img dla strony www


bestos

Rekomendowane odpowiedzi

Tworze stronke www dla firmy, i strasznie zapasowała mi grafika któą znalazłem na chinskim serwerze jest to tapeta na ktorej jest biurko klawiatura komputerowa jakis notes...

Gdybym mógł ją kupić to bym kupił no ale nie ma takiej możliwości, przeszukuje strony gdzie można znaleść grafikę ale nic fajnego tam nie ma.

Jak myślicie warto ryzykować tą grafiką? Czy wy jak robicie strony kupujecie grafiki czy poprsotu z neta bierzecie i troche je zmieniacie?

A w wolnej chwili forum-budowa.pl ew. praktycznie Uwaga awaria!

A to: portal branży budowlanej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie wykorzystuję czyjejś grafiki bez zgody autora/właściciela (nie wliczam tutaj ilustracji do artykułów na precle). Jeśli jest możliwość, np. wykorzystanie fotografii zawsze piszę maila z zapytaniem o wykorzystanie jej na swojej stronie. Większość zdjęć albo dostarcza mi flickr (naturalnie z zaznaczeniem komercyjnego wykorzystania z prawami do edycji) lub darmowe banki zdjęć, najlepszy moim zdaniem znajdziesz na 123rf.

paq studio YouTube

Masz Ducati? Patrz sklep Do Dukata | Agencja SEO Paq Studio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge sobie stąd legalnie pobrać grafikę i użyc na stronie mojego autorstwa?
Wystarczy poczytać ( w PL ):

- Licencjonowanie

- Polityka prywatności

- Warunki korzystania z serwisu

W większości przypadków, gdy dochodzi do naruszenia praw autorskich nie polegające na sprzedaży tylko wykorzystaniu dla własnych potrzeb ( np. na stronie ), w pierwszej kolejności wysyłana jest "prośba" o zaprzestanie, a dopiero po jej "niewysłuchaniu" zaczyna się poważna zabawa :P

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam www.istockphoto.com - chyba najlepsza baza zdjęć. Sam z niej korzystam i z czystym sumieniem polecam :P

Nowoczesne mieszkania w dobrej lokalizacji w Pabianicach - https://zisinvestgroup.pl/oferta-wynajem-mieszkan.html


 


Dachy płaskie są idealnym rozwiązaniem w przypadku stawiania dużych obiektów przemysłowych. Więcej przeczytasz na https://www.dachy-zrbzawadzki.pl/oferta-dachy-plaskie.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Również polecam www.istockphoto.com - chyba najlepsza baza zdjęć. Sam z niej korzystam i z czystym sumieniem polecam ;)

odkurzę tema ku przestrodze.

Na zgred.pl miałem wronke z istockphoto - niestety licencja nie pozwalała na jej powielanie w związku z czym musiałem wykonac wronkę nową. Licencja istock nie pozwalała mi na jej dystrybucję na smyczkach i materiałaach reklamowych - taką odpowiedź uzyskałem bezpośrednio z istockphoto.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zgred.pl miałem wronke z istockphoto - niestety licencja nie pozwalała na jej powielanie w związku z czym musiałem wykonac wronkę nową. Licencja istock nie pozwalała mi na jej dystrybucję na smyczkach i materiałaach reklamowych - taką odpowiedź uzyskałem bezpośrednio z istockphoto.

Z tego co kojarzę pozwala na to licencja rozszerzona (znacznie droższa). Wydaje mi się, że takie same zasady są na wszystkich stronach tego typu (podstawowa licencja tania ale bardzo ograniczona, więcej możliwości z licencją rozszerzoną).

Dzień bez afery na PiO jest dniem straconym :)

small_logo_footer.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krisss: źle Ci się wydaje - pytałem o to istockphoto - kazali zdjąć wronę. Zauważ, że pisze tez o reklamie na smyczkach i innych pierdoletach.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest dokładnie opisane w naszym ojczystym języku - co można, czego nie można. Jak ktoś ma wątpliwości zawsze można skorzystać z kontaktu z supportem i po sprawie. Ja wychodzę z założenia, że jak nie mam pewności wobec jakiejś sprawy - która później może się zakończyć nieprzyjemnie, to wolę sobie tego zaoszczędzić i poświęcić 5 minut na napisanie maila, niż później się niepotrzebnie denerwować.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zgred.pl miałem wronke z istockphoto - niestety licencja nie pozwalała na jej powielanie w związku z czym musiałem wykonac wronkę nową. Licencja istock nie pozwalała mi na jej dystrybucję na smyczkach i materiałaach reklamowych [...]

Dlatego lepiej jest szukać materiałów na fotolii - tam stosują prawdziwą licencję rf i niższe ceny.

Inną kwestią jest, że mogli uznać wronkę za główny element znaku graficznego (bo w takiej formie praktycznie występowała) - a na to najczęściej żadna licencja niewyłączna nie zezwala.

Wiązanie krawatów, tańce murzyńskie, wizytówki, reklamy i inne akrobacje.

Dobre strony, unikalny opis? Moderowany katalog stron i Katalog stron www - pisz po darmowe kody. Sklepy internetowe, handel: katalog askway.biz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności