Skocz do zawartości

Jak napisać dobra ofertę...


beha

Rekomendowane odpowiedzi

"Kupując produkt X zyskasz mnóstwo czas, bo produkt X działa szybko i sprawnie"

to jest właśnie moim zdaniem

tekstów rodem z TVshop, większość z nich jest żenująca, ogłupiająca,

Przykład jest infaltywny może stąd Twój komentarz.

Dobrą ofertą wg mnie jest https://www.mniammniam.pl/cootrzymasz.php - korzyści poparte cechami i nie śmierci TVshop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka uwag.

Zauważyłem, ku mojemu miłemu zdziwieniu, że większość rad jest jak najbardziej słuszna!

Posumowując

Nigdy nie korzystaj z tekstów cneb - jeżeli nie czujesz zażenowania, czy śmieszności czytając tego typu teksty ... zleć napisanie oferty komuś innemu.

Jezeli nie to powtarzając moich przedmówców:

- Krótko, zwięźle, zrozumiale, konkretnie.

- Jedna strona tekstu to jest bardzo dużo! kiedy problem jest trudny postaraj się o jakieś zdjęcie, schemat ilustrację!

- Krótkie informacje o podobnej wadze możesz prezentować używając punktowania.

A terez co ja zawsze robię jak napiszę ofertę.

Ponieważ robię kupę literówek. CZytam tekst kilka razy, wrzucam do worda. Potem koniecznie daj ętekst innej osobie do oceny ... ja mam to szczęście, że żona jest po filologi polskiej ... ale wystarczy ktoś o innym punkcie spojrzenia. Jeżeli dwu osobom coś nie pasuje w tekście to się nie zastanawiaj tylko zmień!.

Jeżeli wygładzasz jakieś zdanie i nie wychodzi ... usuń w całości i napsz od nowa - nie wahaj sie tego zrobić z całym akapitem!.

Co do ceny - zawsze jeżeli możesz dawaj cenę i ta dotyczy rówinież bardzo drogich towarów!. Dom za 300 000 zamiast porównalnie za 350 000 to bardzo dobra oferta. Albo ostatnio werszcie z reklamy dowiedziałem się że nowe Vovlo nie muszą koszatować 100 000 zł.

Nie podając ceny niestety sprawiasz wrażenie, że coś chcesz ją ukryć.

Jeżeli "towar" jest trudny do wyceny - napisz wyraźnie, że przygotowujesz ofertę cenową po konsultacji, tak żeby potencjalny klient wiedział, że będzie znał cenę przed zamówieniem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko, zwięźle, zrozumiale, konkretnie.

dodam od siebie, jako czytającego oferty: pisz całą prawdę i tylko prawdę. Jak przekonam się, że coś kręciłeś i faktycznie jest nieco inaczej jak w ofercie - trafiasz na czarną listę (firma i osoba podpisująca ofertę).

- Jedna strona tekstu to jest bardzo dużo

Po odjęciu nagłówka, stopki, adresu, podpisu, "szanowny panie", "z poważaniem" itp - zostaje pół strony. Wstęp, rozwinięcie, zakończenie - koniec. Wystarczy. Szerszy opis w załączonym dokumencie. Mam czasami kilogramy poczty do przeczytania - nie wszystko jest ciekawe.

Jak dostaniesz zapytanie - odpowiedz szybko - jeśli nie możesz odpowiedzieć merytorycznie, napisz, że przygotowujesz odpowiedź.

Eksperyment Discover.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności