Skocz do zawartości

Nieautoryzowane przelewy - Inteligo


henrywhd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, trafiłem tu, bo tylko tu znalazłem opis wyczyszczenia konta, który jest b. podobny do mojego. Przede wszystkim ten sam bank: Inteligo i najprawodopodobniej skimming karty. Wyczyszczono mi konto 6.09.2010 w Sofii (Bułgaria) - 4 wypłaty bankomatowe (łacznie ok. 3500 zł w przeliczeniu), podczas gdy tego dnia przebywałem z rodziną na wakacjach w Chamonix (Francja) (odległość ok. 1500 km jak nie wiecej). Reklamacja złożona telefonicznie 7.09.2010, przestepstwo zgłosiłem na policji w Chamonix. Zgodnie z wymogiem banku 13.09 złożyłem reklamacje pisemnie łącznie z tym zgłoszeniem na policję i oswiadczeniu o starannym przechowaniu karty itd. Kartę jak widac gdzies mi skopiowali, naprawde nie kojarze gdzie, w gre wchodza bankomaty miejscowe z Chamonix i okolic. Karte normalnie sobie używałem, jak każdy. BNank sprawdza swoją wersję prawdy i ma jeszcze na to prawie miesiac (lacznie 90 dni).

henrywhd - Tobie wlasnia mija te 90 dni. Jaki jest finał sprawy? Czy oddali Ci pieniadze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zapłacił za bilet do Londynu na którym podał swoje dane w końcu jakoś tam chciał pojechać(tak mi się wydaje) to biuro podróży powinno mieć dane podróżującego jeżeli podałeś te dane na policji to oni powinni taką osobę bardzo prosto złapać(to tak na moje myślenie ale cóż Polska Policja nie myśli)

No ale też czekam na to jak się rozwiązała sprawa.

Edit literówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdza się stare przysłowie: "Lepiej mieć pieniążki przy sobie" :)

Popieram sposób IT'a, 2 konta, jedno z grubymi $$$ (bez karty), drugie - spisane na straty na bieżące wydatki - proste ;)

Dodawarka do SEOKatalogów OnLine! · Projekt Quernbiter już wkrótce...

Nowy interfejs, obsługa WordPress, ulepszony mechanizm dodawania... Już wkrótce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BlackSEO - miałem na Inteligo feralnego dnia kase na 2 kontach, na oszczednosciowym - ta sie ostala i na zwyklym ROR-rze z karta - ta kasa 3500 zl poszla sie wiadomo gdzie. Bylem zagranica bez normalnego dostepu do netu wiec ciezko mi bylo codziennie zonglowac kontami i stalo sie - akurat było swiezo po wyplacie i 3500 zl szlag trafil. I co z tego ze mialem 2 konta, wiec to wcale proste nie jest. A to bank ma stworzyc takie zabezpieczenia, abym bezpiecznie mogl korzystac z bankomatu. Dodam, ze Inteligo jako jeden z nielicznych juz polskich bankow oferuje wylacznie karty z paskiem. A to jest bardzo wazne w tym wszytskim, ze karte mialem bez chipa. Po pierwsze karta z chipem "wyslala" by sygnał do banku w momencie skopiowania i byc moze bank na czas by zareagowal (tak robi mbank), po drugie od bodajze 2005 roku (decyzja VISA Int.) w przypadku ustalenia transakcji fraudowej z użyciem karty nie chipowej odpowiedzialność spada na bank, wiec boje sie ze Inteligo bedzie robic wszytsko aby nie uznac reklamacji aby nie placic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inteligo jest do *upy. Straciłem ale nie tak dużo jak reszta. Na Policji powiedzieli mi, że system zabezpieczeń PKO i inteligo jest chyba najgorszy z możliwych, od 4 lat jestem w mbank - nie ma co nawet porównywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

system zabezpieczeń jeden z najlepszych, karta zdrapka to aktualnie najczęściej stosowany sposób na autoryzowanie przelewów internetowych.Inteligo to rachunek dla płatności internetowych połączony z karta VISA.Trzymam na tym koto wyłącznie sumę potrzebne dla przelewu za ZUS,telefon i zakupy internetowe. Nikt zdrowo myślący nie łącze rachunek oszczędnościowy z karta kredytowa.Mam interligo chyba od 5 lat.Nie mogę nic powiedzieć złego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w Inteligo masz karty zdrapki - korzystam od kilku lat z tego konta i nigdy z nim nie było problemów.

w mBanku przysyłają Ci kody ? To chyba masz jakieś "konto po wuju" bo u mnie przychodzą sms-y.

W mbanku można wybrać albo sms albo listę kodów lista kodow za 5zł a kody bodajrze za darmo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem, bo już jej nie mam, kartę bez chipu. Inteligo nadal nie ma w ofercie kart debetowych z chipem. Masz rację, w tym sensie, że gdybym miał kartę z chipem, to ona w momencie skopiowania "wysyła" info do banku-wystawcy i wtedy ten reaguje za nim przestepca zrobi kuku (tak twierdzi przynajmniej mbank). Visa Eelectron. MAster Card i inni bodajze juz w roku 2005 narzucili bankom wymiane kart na chipowe. W polsce wciaz niektore banki tkwią w starej technologii. Podobno ostateczny z ostatecznych terminow wymiany jest rok 2011. Skimming moze być bezkarny z kartą z chipem jeżeli trafi się na przestarzały terminal, ktory tylko czyta paski - ale tych jest naszczescie coraz mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w Inteligo masz karty zdrapki - korzystam od kilku lat z tego konta i nigdy z nim nie było problemów.

w mBanku przysyłają Ci kody ? To chyba masz jakieś "konto po wuju" bo u mnie przychodzą sms-y.

W Inteligo mozna aktualnie do autoryzacji wybrać:

- karta kodów

- hasło na sms

- token (aplikacja) instalowana w telefonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Inteligo sa jakieś zdrapki?

w mBanku przysyłają listem kody które po rozpieczętowaniu w liczbie 50-ciu liczb są "otwarte" dla tego kto zerknie

Inteligo przesyła kartę kodów na karcie 40 kodów zdrapek, do autoryzowania przelewu system potrzebuje wpisanie kodu.

bez kodu i telefon doładować nie można. W sklepach potrzebny podpis, w bankomatach standardowo pin. Jak na konto internetowe nie jest złe.

Dodatkowo muzę być tak jak pisze Vspak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności