Skocz do zawartości

Szkolenie black hat seo


it_management

Rekomendowane odpowiedzi

moim zdaniem powinieneś zdać sobie sprawę, że swl i polskie spamy wordpressowe tzw. precle są również częścią bh seo.

na zachodzie takie techniki też były stosowane na dużą skalę, ale w chwili obecnej są traktowane jako archaiczne i nie są już dłużej tematem rozmów w kontekście seo.

angela, paul bl, linkwheel czy social bookmark. mogą wydawać się delikatniejsze, ale to również bh tak jak całość działań mających na celu uzyskanie lepszej pozycji w serp.

potencjału programów typu publiker czy adderek (a takie powstają w Polsce) nie można porównywać do xr czy lfe.

to miałem na myśli pisząc lata świetlne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 308
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
moim zdaniem powinieneś zdać sobie sprawę, że swl i polskie spamy wordpressowe tzw. precle są również częścią bh seo.

na zachodzie takie techniki też były stosowane na dużą skalę, ale w chwili obecnej są traktowane jako archaiczne i nie są już dłużej tematem rozmów w kontekście seo.

angela, paul bl, linkwheel czy social bookmark. mogą wydawać się delikatniejsze, ale to również bh tak jak całość działań mających na celu uzyskanie lepszej pozycji w serp.

potencjału programów typu publiker czy adderek (a takie powstają w Polsce) nie można porównywać do xr czy lfe.

to miałem na myśli pisząc lata świetlne.

Może co dla mnie jest BH/Spam'em - jeśli umieszczamy treść niezgodnie z zamierzeniem twórcy stron/serwisu.

Czyli dla mnie swl to nie black hat bo właściciel strony sam umieściłby tam linki - to tylko automatyzacja

precle - jeszcze lepiej, właściciel stworzył te strony aby inni umieszczali treści pod seo czy article marketing

Teraz dla porównania wszystko co związane z web2.0 i social bookmarking to jest spam gdyż twórcy tych stron nie chcą takich blogów, artykułów z mieszarki czy sztucznych linków w stronach z zakładkami.

Nie mówiąc o xrumerze i tym podobnym.

WebHostingTalk.pl - wszystko o webhostingu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli SWL to white hat seo ?

Farmy linkow to white hat seo ?

Ciekawa teoria.

swl - na pewno nie black hat, jeśli linki są legalne to nie wiem w czym problem. Jeśli 10 znajomych umieści link do mojej strony to jest problem?

farmy linków - można podciągnąć precle pod farmy linków chociaż nie według definicji natomiast obie metody nie mają nic wspólnego ze spamem czym jest link wheel, lfe, xrumer itp.

Kwestia mentalności, wychodzi że polskie seo jest bardziej etyczne niż USA :angry:

WebHostingTalk.pl - wszystko o webhostingu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta definicja bh, którą napisałeś miałaby sens tylko i wyłącznie w sytuacji kiedy to pozycjonerzy decydowaliby o kryteriach co jest spamem, a co nie.

Spam seo to nie jest e-mail spam czy sms spam - niezamówiona wiadomość.

W rzeczywistości to firmy dostarczające wyszukiwarki definiują co jest dla nich spamem, a co nie.

To, że ja postawię sobie 120 for internetowych o różnej tematyce i sam zapełnię je wyłącznie blastami to mimo, że w moim odczuciu nie "zaspamowałem" ich, bo dostarczenie treści było przeze mnie zamierzone to google ma w głębokim poważaniu i dokonuje deindeksacji domeny ze swoich serp - banuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czystej ciekawości to co oni stosują? Jak czytam dostępne oficjalnie serwisy typu seomoz to wydaje mi się, że są daleko za nami. Chyba, że masz na myśli rynek spamów i BH to ok.

Grunt to mieć poczucie humoru.

Myślę jednak, że są parę lat świetlnych przed nami i ci z zachodu i ci ze wschodu.

Dodatkowo patrząc na wpisy części użytkowników tego forum to stawiam tezę, że taki stan rzeczy pozostanie jeszcze przez dłuższy czas.

Ci ze wschodu są pare lat świetlnych przed USA - wystarczy 3 dni na wiekszym rosyjskim forum, żeby sie o tym przekonac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fobi - od kiedy zalozenie bloga w wordpress.com komus szkodzi ? na tym bazuje linkwheel.

Bez urazy ale piszesz totalne bzdury.

Czy takie blogi z automatu są usuwane z wordpress.com? Bo z blogger.com na 100% tak (wiem bo temat przerabiałem z 2 lata temu). Zatem czy szkodzą?

W kwestii seo nie szkodzą, w kwestii mentalności jak najbardziej tak.

Wiem jak działają metody oparte o linkwheel i wiem dlaczego działają natomiast nawalanie w setkach blogów (dziennie) i linkowanie tego w tysiącach po social bookmarking nie mówiąc o spamowaniu for wydaje mi się cholernie nie fair w stosunku do autorów serwisu.

Czego nie da się zarzucić "naszym" metodom gdzie nikt pośredni nie cierpi (oprócz google).

WebHostingTalk.pl - wszystko o webhostingu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności