Skocz do zawartości

Subdomena a Domena?


Rekomendowane odpowiedzi

mam takie pytanie, jakie macie zdanie na temat wartości linku z subdomeny czy domeny

bo wydaje mi się, z tego co widzę :: że ludzie omijają subdomeny dużym łukiem

z moich osobistych doświadczeń, dobrze podlinkowana subdomena tak jak by to była domena jest równie przydatna...

a Wy jakie macie zdanie, czy robi to Wam jakąś różnicę np. gdybyście mieli kupić link

- to jak była by to subdomena a domena (miało by to dla was znaczenie)?

dla tych, którzy nie mają czego się czepiać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

subdomene dziś masz, jutro nie masz, na ich miejsce postawisz dwie inne

Z domeną tego myku nie zrobisz, szanujesz ją, jest trwalsza

Z domenami rzadziej odstawia się takie wałki do jakich dochodzi na subdomenach

Na niektórych stawiam w miarę możliwości inne IPeki, wówczas traktuję ję

podczas pozycjonowania jako oddzielne domeny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie, jakie macie zdanie na temat wartości linku z subdomeny czy domeny

nie ma różnicy

ale jak masz np. link na 2000 subdomenach tej samej domeny głównej, to możesz to liczyć jak 1 link

bo wydaje mi się, z tego co widzę :: że ludzie omijają subdomeny dużym łukiem

tak nie jest

omijają tylko dynamicznie generowany spam subdomenowy tzw. wildcardy, gdzie na jednej domenie jest kilkaset tysięcy subdomen z prawie identyczną stroną

gdybyście mieli kupić link - to jak była by to subdomena a domena (miało by to dla was znaczenie)?

nie

ale jakbym już miał link na a.domena.com, to nie kupiłbym na b.domena.com

a pomijając różnorodność linków, przy indeksowaniu i rankingu subdomeny są traktowane jak niezależne witryny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi raczej jeśli np. mielibyście podlinkowane strony

sub.domena.pl a domena2.pl

nie chodziło mi by kupować link na sub i tej samej stronie, tylko czy ma dla was jaką różnicę taki zakup

wiesz, ja np. mam wiele stron na subdomenach i mam pod nie IP dedykowane i są one zadbane

dlatego się pytam, bo jak dla mnie taka subdomena z dedykowanym ip i zadbana + linkowana

to nie ma dla mnie znaczenia, czy to domena czy subdomena i ma taką SAMĄ WARTOŚĆ co link z domeny linkowanej :) oooo tak

- nie każdy traktuje subdomeny jak śmiecie

- jeśli raczej ktoś sprzedaje link np :) na subdomenie, to musi mieć zadbana strone + podlinkowaną

na allegro np. wystawiałem sub z dedykowanym IP i PR4 - PR5 (klientów prawie nie było)

a wystawiałem domeny na PR4 i PR5 dedykowane IP (klientów było na pęczki)

edit: mowa o linkach na tych adresach

dlatego chce poznać opinie ludzi obeznanych, bo wtedy będę miał pewność (że te linki kupują po prostu osoby he, które słabo doczytały tematy linków) np. czym wyższy PR tym lepiej itp...

dla tych, którzy nie mają czego się czepiać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pogardzę, bo czym większa ilość linków tym lepiej (tak jak wolisz np. kupić link na portalu co ma zaindeksowane 10 000 podstron niż 500 o takich samych backlink) (chodź tutaj jest coś takiego - że liczy się w pozycjonowaniu najbardziej link z dedykowanego IP)

dla tych, którzy nie mają czego się czepiać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie ma co porównywać subdomeny są fee jeżeli jeszcze o tym nie wiesz to długa droga przed tobą ja to zrozumiałem szybko ale do tego trzeba dojrzeć - trzeba patrzeć dalej. Dziwi mnie też fakt że np. osoby tworzą telewizję internetową około 5 osób inwestują w to swój czas wiedzę, pomysły i to wszystko później jest realizowane na darmowej subdomenie i pożal się boże na darmowym hostingu z reklamą w stopce. Ale ja tu się mądrze ale sam tak postępowałem 5 lat temu.

masz dosyć pracy na etacie, własna firma? - własny biznes

szukasz pracy? - pomocne materiały: CV wzory

oszczędzasz - lokaty ranking - lokaty bankowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, że istotne jest, aby subdomeny były na osobnych IP-kach. Jeśli mamy darmowe subdomeny z hostingiem to najczęściej wiszą na tym samym IP-ku i dlatego mogą być potraktowane jako jeden serwis.

Bildero - super wydajny serwer zdjęć, możliwość skalowania w locie, zoom, zdjęcia obrotowe (360 stopni), własny znak wodny i wiele innych możliwości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącze się do tematy.

Kilka razy widziałem na jednej domenie stworzone 200 subdomen i każda z nich była oddzielnym zapleczem dla róznych firm

Czy w takim razie wychodzi z tego ,że linki wychodzace z sudomeny sa tak samo skuteczne jak z domeny?

Czyli jak chciałbym pozycjonować 10 klientów z domeny x to moge stworzyć 10 subdomen z różnym kontentem pod tych klientow

..i wtedy te linki beda tak samo skuteczne?

Bo jak subdomeny linkują do domen to się licz jak 1 link,tak czytałem juz wyżej.

A czy wielkośc kontentu na subdomenach i to ,że one linkują do domeny,wpływa na pozycję domeny ?

Dzieki za założenie wątku :)

chodzilo mi to gdzies tam po głowie :)

Pozycjonowanie i Audyty stron : Largo.Pro

Blog: Zwiększaniu ruchu i Konwersji na stronie : RafalBorowiec.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy widziałem na jednej domenie stworzone 200 subdomen i każda z nich była oddzielnym zapleczem dla róznych firm

Czy w takim razie wychodzi z tego ,że linki wychodzace z sudomeny sa tak samo skuteczne jak z domeny?

Nie, ale są tańsze.

Czyli jak chciałbym pozycjonować 10 klientów z domeny x to moge stworzyć 10 subdomen z różnym kontentem pod tych klientow

..i wtedy te linki beda tak samo skuteczne?

Możesz, ale ich skuteczność nie będzie identyczna jak domeny, niemniej linki są tańsze...

Bo jak subdomeny linkują do domen to się licz jak 1 link,tak czytałem juz wyżej.

Nie jest to takie oczywiste. Jeśli subdomeny są normalnymi, użytkowymi stronami, to są warte więcej niż 1 link.

A czy wielkośc kontentu na subdomenach i to ,że one linkują do domeny,wpływa na pozycję domeny ?

Tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dedykowane jest lepsze. Masz pewność, że tylko taka tematyka jest pod ten adres.

Dlatego pod każdym IP, mogę postawić sobie 12 różnotematycznych zaplecz.

Mając 50 dedykowanych IP, mam możliwość postawienia 12 zaplecz na 1 IP bez problemu.

Patrząc na te IP, które masz np. dostępne w swojej ofercie, mogę powiedzieć, że też by sie nadały. Jednak swój własny dedykowany IP to Twój dedykowany IP, bo jeśli się mylę, jeśli dostał bym bana za SWL z tego IP to pójdą w pi*** wszystkie strony z pod tego IP?

dla tych, którzy nie mają czego się czepiać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie, na pewno jeżeli jakaś strona na IP dostanie bana to nie dostaną bana wszystkie strony na tym IP,

w ten sposób nie miałby racji bytu hosting współdzielony !!! strach kupić gdziekolwiek konto bo nie wiadomo kto jeszcze ma to IP.

google daje bany domenom, nie IP, ani dns-om.

dlatego Ci zadałem pytanie, mam wielu klientów którzy mają konta na różnych IP, część z nich bierze bezpłatne współdzielone,

ale są też osoby które kupują dedykowane, najczęściej pod jakieś "lepsze" strony.

natomiast czy jest sens inwestowania w dedykowane adresy ? nie wiem, choć je sprzedaję

jeszcze apropo banów na domeny: jeżeli dostaje bana subdomena to ani pozostałe ani domena główna nie - sprawdzone właśnie na domenie duu.pl i cuu.pl,

którą każdy dostaje na początku a sporo osób jeszcze na kontach zakłada ich większe ilości.

Najlepszy

Tani hosting na Twoją www.

Bierz co potrzebujesz Hosting skrojony na miarę.

Ponad 500 adresów IP do wyboru do koloru ;) konta www od 19zł. brutto rocznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności